טיפים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: ויקה פדייב

מערכת אתר מתגייסים


תגיות

מדי יום אנחנו, ביחידת מיטב, מקבלים מכם, המלש"בים, מאות שיחות והודעות עם שאלות לגבי הגיוס. לפעמים אתם גם משתפים אותנו בפחדים ובחששות שלכם לקראת הפרידה מהאזרחות והמפגש האמיתי עם צה"ל

דיברנו עם דלית, תלמידת כיתה י"ב מראשון לציון, שמתגייסת ליחידה קרבית, על מנת לשמוע ולהכיר את התחושות והרגשות שלה מקרוב, לתת עצות ולנסות גם להרגיע.

"אני חוששת מתקופת הטירונות. מה אפשר לעשות?"

זה טבעי מאוד לחשוש מתקופת הטירונות. את הולכת לקראת שינוי גדול בחייך, וסוג כזה של שינוי תמיד מביא איתו פחדים ולבטים שונים. זכרי שאם כולם עברו את זה - אין סיבה שאת לא תצליחי! 

בטירונות את עומדת לחוות חוויות, להכיר וללמוד על עצמך דברים שלא ידעת, להתגבר על קשיים, ולהכיר המון חברים חדשים.

"איך אדע שאני תורמת מעצמי למדינה?"

כל תפקיד בצבא תורם בצורה כזו או אחרת לביטחון המדינה - בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף. אנחנו שמחים שאת רוצה לבצע שירות משמעותי במיוחד, תהיי בטוחה שהדרך בה בחרת - שירות קרבי - היא דרך מדהימה ומאתגרת.

"אני חוששת שלא אסתדר בתנאי השטח. מה עושים?"

הגיוני שתרגישי חוסר וודאות. זה לא סוד שתנאי שטח הם לא תמיד קלים ונוחים, אך הם מכינים אותך, ואת שאר חברייך, לשירות הסדיר - במיוחד כלוחמים. 

המפקדים הישירים נמצאים לצדך תמיד, והם אחראיים לתת לך מענה לכל בעיה שתתעורר. גם אם את רחוקה מהבית ומהמשפחה - זכרי, את לא נמצאת שם לבד, ואת תעברי את החוויה הזו יחד עם עוד בנים ובנות שנמצאים באותו המצב כמוך.

"יש לי הרבה מוטיבציה להתגייס ליחידה קרבית. אני מפחדת שלמרות שיש לי מוטיבציה, זה בכלל לא מתאים לי"

כפי שסיפרת לנו, את בחורה מאוד ספורטיבית שאוהבת אתגרים ואלו שתי תכונות שמאוד חיוניות ללוחמים. המוטיבציה שלך היא המתכון להצלחה: אם תראי נכונות ותעבדי קשה, כולם מסביבך, כולל המפקדים, יירתמו על מנת לעזור לך לעשות את הכי טוב שלך.

"אני רוצה להיות לוחמת, אבל גם לפקד על חיילים. יש דרך לשלב בין השניים?"

אם זה המצב, אנו ממליצים לך להתגייס לתפקיד לוחמה, ולאחר שתשרתי מספיק זמן כלוחמת תוכלי לצאת לקורס מפקדי כיתות או אפילו לקורס קצינים. אם את אוהבת לפקד על אחרים ומרגישה שאת יכולה להיות טובה בזה, תוכלי גם להתגייס לתפקיד של מפקדת כיתה במערך מג"ל, ולפקד על חיילים בהכשרת הטירונות. זכרי שגם היחידות המיוחדות בצבא פתוחות בפנייך במידה ותציגי נתונים מתאימים ותעברי את הגיבושים והקורס.

"מה הטיפ הכי טוב שאתם יכולים לתת לי לפני הגיוס?"

פשוט לזכור: ההזדמנות לשרת את המדינה היא חד פעמית - ולא כדאי לוותר עליה.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

שרשת חיול 2021 - חלק 2
כל מה שצריך לדעת על שרשרת החיול