יום הגיוס

שרשרת החיול

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


מזל טוב! הגעתם ליום הגדול – יום הגיוס שלכם לצה"ל. אז לאחר שארזתם תיקים ומזוודות, קמתם מוקדם, הגעתם לחוצים ומפוחדים לבקו"ם ונפרדתם מהמשפחה והחברים - הגיע הזמן לעלות על האוטובוס ולהתחיל את שרשרת החיול בבסיס תל השומר

ראשית, ממש כמו בצו הראשון, תקבלו מדבקות ברקוד אותן תעבירו במחשבים השונים ואלו יעזרו ויכוונו אתכם לאילו מבין התחנות השונות עליכם לפנות. במהלך שרשרת החיול תעברו בעשרה מוקדים שונים.

שימו לב: התחנות אותן תעברו לא יהיו בהכרח בסדר בו הן מסודרות בכתבה זו, אלא לפי מפת העומסים על מנת לחסוך עבורכם זמן המתנה מיותר.

 1. התחנה הראשונה – צילומי רנטגן של חלל הפה והשיניים:

  בתחנה זו תבצעו צילום של חלל הפה והשיניים שלכם לצורך זיהוי בעת חירום. חשוב לציין שמדובר בתהליך פשוט ולא כואב שנמשך בסך הכל מספר דקות ולכן אין ממה להילחץ או לחשוש.

 2. התחנה השנייה - חיסונים:

  תחנת החיסונים היא תחנה שבה תקבלו שתי זריקות בזרוע נגד המחלות: טטנוס ודלקת קרום המוח. מתגייסים בחורף יקבלו בנוסף גם חיסון שפעת. גם כאן נשמע כי מדובר בתחנה מלחיצה ומפחידה, אך בסופו של דבר הזריקות אינן כואבות מאוד ורבים לפניכם כבר עברו אותן בשלום.

 3. התחנה השלישית - DNA:

  בתחנה הבאה תילקח מכם דגימת דם שמתוכה תילקח גם דגימת הדי אן איי שלכם. במהלך התהליך הרופא יבצע דקירה באחת מאצבעות ידכם, לפי בחירתכם, ואת הדם יניח על נייר מיוחד אשר נועד לזיהוי הדגימה.

 4. התחנה הרביעית – תצלום פנים ופרופיל:

  בתחנה זו תצטלמו לתמונה אשר תופיע, בן היתר, בתעודת החוגר שתלווה אתכם בכל שירותכם הצבאי. כדאי שתדעו שמותר להצטלם פעם אחת בלבד, אז כדאי שתחייכו בזמן ותוודאו שאתם נראים טוב.

 5. התחנה החמישית – טביעת אצבעות:

  בתחנה הבאה תידרשו לסרוק את טביעות האצבע שלכם בעזרת מכשיר מיוחד המיועד לכך . מטרת הסריקה היא מתן זיהוי וודאי בעת הצורך. גם כאן מדובר בתהליך קצר ולא כואב שנמשך פחות משתי דקות.                                                                                                                                                               חיילת בתחנת הDNA

 6. התחנה השישית - תרומת מח עצם:

  בתחנה הבאה ישאלו אתכם האם אתם מעוניינים לתרום, במידת הצורך, מח עצם. במידה ותבחרו לתרום, תמלאו שאלון רפואי קצר ותתנו דגימת רוק שלכם. זה הכל. זה כל מה שצריך כדי להציל חיים. התרומה עצמה היא אינה חובה, אך מומלצת ביותר.

 7. התחנה השביעית – אימות נתונים:

  בתחנת אימות הנתונים תשבו מול חייל שימלא את הפרטים האישיים שלכם: שם מלא, טלפון, כתובת, משפחה וכו'.  תישאלו לגבי עצמכם ותידרשו לתת מספר פרטים טכניים, כגון פרטי חשבון הבנק שלכם להעברת המשכורת הצבאית שלכם באופן קבוע. 30 ימים לפני מועד גיוסכם, ייפתח שאלון קדם הגיוס - שבו תתבקש למלא פרטים אלו. מילוי השאלון מראש ייעל ויקצר את זמנכם בתחנה זו. במקרה של שינוי בפרטים, יהיה באפשרותכם לעדכן את פרטיכם ביום הגיוס. 
  כמו כן תתבקשו לחתום על ארבעה טפסים.

 8.  

  התחנה השמינית – קבלת דסקית וחוגר:

  לאחר שהצטלמתם ואומתו פרטיכם האישיים, תקבלו את תעודת החוגר שלכם. תעודת החוגר מכילה את תמונת הפורטרט שלכם, המספר האישי, תאריך הגיוס, מספר זהות ועוד. בנוסף, תקבלו דיסקית אותה תצטרכו לענוד כל זמן שאתם על מדים.

   

 9. התחנה התשיעית – קצין מיון:

  בסוף שרשרת החיול תגיעו לקצין מיון שתפקידו לשבץ אתכם אם טרם קיבלתם עדיין תפקיד. בנוסף, זהו המקום בשבילכם להביע את דעתכם בנוגע לשיבוצכם במידה והוא נקבע כבר.

  אם אינכם מרוצים מהתפקיד, ניתן לציין זאת בפני הקצין אך כדאי שתדעו שתפקידכם לא ישתנה בהכרח בעקבות פעולה זו. זכרו כי הצבא הינו גוף גדול אשר מנסה להתחשב ברצונותיכם כמה שיותר, אך צרכיו נמצאים מעל לכל. בנוסף, קצין המיון יספר לכם עוד פרטים על הטירונות אותה אתם עומדים לעבור ועל השירות שמצפה לכם.         

 10. התחנה העשירית – אפסנאות:

  לאחר שסיימתם את כל התחנות הגיע הזמן שתרגישו מה זה להיות חיילים! כשתגיעו לאפסנאות תקבלו ציוד לשנתיים/שלוש הבאות שלכם - החל ממכנסיים וחולצת מדים ועד נעליים וכומתה.כלל המשרתים מחויבים לנוע בפרטי הלבוש המסופקים ע"י הצבא בלבד. למען הסר ספק, חל איסור מוחלט על קניית פרטי לבוש (מדים, סוודר, מעיל וכו') בחנויות אזרחיות. אל תשכחו לרכוש מראש את כל הציוד הדרוש באמצעות כרטיס הכוכבים שתקבלו. מידע נוסף

 11. התחנה האחת עשרה - מועדון יותר:
  ביום גיוסכם לצה"ל, בסיום תהליך החיול בשרשרת החיול, תחכה לכם ערכת שי מפנקת ממועדון 'יותר'! 
  הערכה כוללת: מוצרי היגיינה, טיפוח, מזון ומתיקה אשר ימתיקו וינעימו לכם את יומכם הראשון וישמשו אתכם בטירונות ו/או במהלך השירות. מועדון 'יותר' שמח לחלק עשרות אלפיי ערכות, לאורך כל השנה לכל מתגייס ומתגייסת. 
  תכולת ערכת שי למתגייס: במבה, ביסלי,תפוצ'יפס, מנה חמה, מרק נמס, קפה טורקי, משחת שיניים, תחליב רחצה, תיק רחצה , סכין גילוח, ג'ל גילוח, דאודורנט ושמפו.
  תכולת ערכת שי למתגייסת: במבה, ביסלי,תפוצ'יפס, מנה חמה, מרק נמס, קפה טורקי, משחת שיניים, תחליב רחצה, תיק רחצה,סכין גילוח, דאודורנט, תחתוניות, תחבושות, טמפונים ושמפו.

  *רשימת המוצרים והחברות עשויה להשתנות מעת לעת ובהתאם למלאי הקיים.

  https://www.yoter.co.il/%d7%a2%d7%a8%d7%9b%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%a9%d7%99/

   

 

עכשיו, אחרי שלבשתם את המדים החדשים (אל דאגה, תקבלו גם מדי ב' בטירונות), הצטיידתם בקיטבג ענקי, ועליתם לאוטובוס שלוקח אתכם לבסיס הטירונות, אנו שמחים לבשר לכם: אתם חיילים בצבא ההגנה לישראל. בהצלחה! 

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מה להביא ליום הגיוס? רשימת הציוד המלאה
הטפסים בשרשרת החיול