יום המא"ה

ציוני יום המא"ה

ציונים

יכולות

הליך הגיוס

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מערכת אתר מתגייסים


בהליכי המיון לצבא אנו רוצים להכיר אתכם בצורה הטובה ביותר כדי לשבץ אתכם בתפקיד המתאים ביותר ליכולותיכם ורצונותיכם, בהתאם לצרכי הצבא. אנחנו מאמינים כי חיבור נכון בין אדם לתפקיד תורם להצלחתו בתפקיד בפרט ולהצלחת צה"ל ככלל.

יום המא"ה הוא יום מיון מקצועי בו המועמדים מוערכים על מגוון יכולות שונות. לכל אדם יש יכולות בהן הוא טוב יותר ואחרות בהן הוא טוב פחות. בעזרת יום המא"ה נוכל לזהות זאת, ובכך לבצע את ההתאמה הטובה ביותר ביניכם לבין התפקיד.

במסגרת יום המא"ה, תביאו את עצמכם לידי ביטוי במספר כלי מיון שמהווים מדגמי עבודה רלוונטיים לתפקידים בצבא: מבחנים, תרגילים קבוצתיים ותרגילים אישיים. בעזרת כלי מיון אלו וניסיון מקצועי רב אנו מעריכים מגוון יכולות תעסוקתיות:

יכולות בינאישיות - עבודת צוות, פיקוד, טיפול באדם והדרכה.

יכולות קוגניטיביות - הפעלה טכנית, תפיסה מרחבית, עיבוד מידע.

יכולות אישיות - השקעה והתמדה, התנהגות מסגרתית, בגרות ובשלות.

יכולות ביצועיות - קשב, ניהול וארגון. 

"בסיום יום המא"ה תוכלו לראות את ציונכם במגוון יכולות תעסוקתיות באזור האישי של אתר מתגייסים" אומרת רס"ן עינב אבני, פסיכולוגית ארגונית-תעסוקתית וראש מדור מלש"ב במערך מדעי ההתנהגות בצה"ל. "בצה"ל מגוון תפקידים רחב שכל אחד מהם דורש יכולות אחרות, ההיכרות המעמיקה במסגרת יום המא"ה עם המועמדים מאפשרת לנו לשבץ כל אחד בתפקיד המתאים ביותר ליכולותיו ורצונותיו בהתאם לצרכים של צה"ל. ישנם תפקידים הדורשים יכולות גבוהות במספר תחומים. למשל, כדי להיות משובצת כמאבחנת מדעי ההתנהגות, צריך ציונים גבוהים בעיבוד מידע, ניהול וארגון ובגרות ובשלות, זאת בגלל ריבוי הנתונים האישיים הרגישים אליהם היא נחשפת במסגרת התפקיד".

ציוני יום המא"ה ניתנים בסולם הנע בין 1 ל- 5, כאשר 1 הוא הציון הנמוך ביותר ו-5 הגבוה ביותר. חשוב לדעת שמדובר בציונים משוקללים על בסיס שני תרגילים או מבחנים לפחות, ושני מעריכים. גם אם הרגשתם כי לא הצלחתם במבחן או תרגיל מסוים, השתדלו לעשות את המקסימום בהמשך יום המיון כי הערכה על יכולת אחת אינה משפיעה על הערכות ביכולות אחרות. ניתן לקבל ציון נמוך ביכולת מסוימת ובאחרות ציונים גבוהים. לכל תרגיל או מבחן ישנם מספר גרסאות המשתנות מדי יום בין המועמדים, אך המהות נשארת דומה. הצגת ציוני הערכות למועמדים תורמת לתהליך השקיפות, בכך שתוכלו לדעת כיצד צה"ל מעריך את יכולותיכם השונות ולהבין לאילו תפקידים אתם הכי מתאימים.

סיימתם את הליכי יום המא"ה?

שימו לב! ציוני יום המא"ה ישוקפו באזור האישי החל מהתאריך 10\02\2022 בהתאם לשדרוג המערכות. 

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

לקבל מא"ה
טיפים לקראת יום המא"ה