יום המא"ה

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: ויקה פדייב

מערכת אתר מתגייסים


תגיות

עברתן את הצו הראשון? מזל טוב! הגעתן לשלב הבא בדרך ליום הגיוס - יום המא"ה. במהלך כיתה י"א או י"ב תקבלו צו זימון ליום המא"ה (מיון, איתור והתאמה). ביום זה תיבחנו על היכולות שלכן בתחומי הפיקוד והדרכה, יחסי אנוש מבחינה פיזית ורוחנית, יכולות עיבוד מידע, עבודת צוות ועוד

במהלך יום המא"ה תעברו מספר בחינות שונות על ידי צוות שמתמחה במיון והתאמה. חברי הצוות יעברו איתכן את התחנות כצופים מהצד ויקבעו את הציונים שלכן בכל תחום בדירוג של 1-5 (כאשר 1 הוא הנמוך ביותר ו-5 הוא הגבוה ביותר). בהתאם לציוני יום המא"ה ייפתחו עבורכן שיבוצים לתפקידים רלוונטיים בשאלון ההעדפות בעתיד ולכן ליום זה השפעה רבה על שירותכן בצה"ל. כמו כן, אם קיבלתן שאלון חמ"ן, יהיה עליכן למלא אותו בעת קבלתו גם אם טרם ביצעתן את יום המא"ה.

אנחנו יודעים שהמעמד יכול להיות מלחיץ, אז יצאנו יחד עם מלש"ביות למבחנים ושמענו מהן על התחושות, החששות והציפיות מיום המא"ה.

 

"בהתחלה קצת פחדתי להגיע לבד, בלי החברות או מישהו שאני מכירה. חששתי שלא אדע לאן ללכת או מה לעשות", סיפרה שוהם, תלמידת תיכון מיבנה. "מהר מאוד התחברתי לבנות שהיו איתי והכרתי חברות חדשות שעברו איתי את אותה חוויה". בסיום היום יש לשוהם עצה בשבילכן:


אל תתביישו לגשת, לשאול ולהתחבר לאנשים שאיתכם. ככה תוכלו להעביר את היום בצורה המהנה ביותר.  

ים מחולון סיפרה שהתייעצה עם חברות שכבר עברו את יום המא"ה, ואלה הכינו אותה מראש למה שמצפה לה - ובמיוחד לקראת תחנת דיבור מול קהל. "האמת, יש לי פחד קהל ולכן חששתי במיוחד מהתחנה הזאת", גילתה לנו, והוסיפה טיפ חשוב: "אם אתן יודעות שיש נושא ספציפי שיותר חלש אצלכן, כדאי לתרגל אותו מראש ואפילו לספר לבוחנים שאתן מרגישות ששיבוץ בתפקיד העוסק בתחום לא מתאים לכן במיוחד".

מלשביות ביום המאה

גם ללינור מראשון לציון היו חששות. "לא חשבתי שאני טובה מספיק בתחום המחשבים ולכן פחדתי שלא אצליח גם בשאר התחנות", היא מספרת. "בסופו של דבר עשיתי את הכי טוב שיכולתי בכל התחנות ואפילו הרגשתי שהיו נושאים שבהם הצטיינתי והתבלטתי מעל לבנות האחרות". 

זכרו כי יום המא"ה הוא יום בשבילכן!

במהלכו תוכלו לפנות למדריכים ולסגל בכל שאלה. נסו ליהנות, להפיק את המיטב וללמוד להכיר בעצמכן צדדים שלא בהכרח ידעתן שקיימים. מומלץ להשקיע בכל תחנה ותחנה - כדי שנוכל להתאים עבורכן את התפקיד הטוב ביותר בשבילכן. "תגיעו עם ביטחון, מצב רוח טוב ומוטיבציה רבה", מסכמת ים. לדברים שלה מצטרפת גם שוהם: "סיימו את היום עם הרגשה שמיציתן את כל היכולות שלכן ועם המון חברות חדשות".

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

יום המא"ה עובר למתכונת חדשה
מה אומרים הציונים שקיבלתן ביום המא"ה?