יום המא"ה

ZOOM

חדש חדש חדש

מקוון

זום

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: שקד גרין

מערכת אתר מתגייסים


אתם מקשיבים? יום המא"ה עבר למסך המחשב שלכם! יום המא"ה הוא יום העוסק במיון, איתור והתאמה לתפקיד אותו תמלאו במסגרת השירות הצבאי. עקב הנחיות הקורונה, יום המא"ה הפך למיון מקוון בו אתם מבצעים את כל התחנות היישר מביתכם - באמצעות "zoom" ומבחנים ממוחשבים.

איך זה עובד?

מלש"בים שמיועדים ליום המא"ה יקבלו זימון באמצעות מסרון לנייד. ליום המיון עצמו נדרש מחשב עם חיבור לאינטרנט (חיבור קווי או WIFI), רמקול, מיקרופון, מצלמה, וחדר שקט ללא הפרעות. בנוסף, במחשב צריכה להיות מותקנת תוכנת "zoom".
יום המיון מתחלק לשניים, חלק אחד יכלול שיחת וידיאו קבוצתית בו תבצעו מספר משימות עם מועמדים אחרים מכל הארץ, והחלק השני יכלול ביצוע מבחנים שונים.

מה חשוב לדעת?

הכנה לפני המיון:
- מלש"בים שיקבלו את הזימון הם אלה שסיימו את כל הליכי הצו הראשון שלהם.

- צריכים לדחות את המיון? מומלץ לעשות זאת עד שבוע ממועד המיון באמצעות הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק "מיטב".

- במהלך המיון תצטרכו לשהות בסביבת עבודה שקטה. עליכם להיות בחדר נפרד וסגור ולא תוכלו להיעזר בגורם נוסף. הכינו סביבה מתאימה מראש ובקשו מבני המשפחה לשמור על השקט במהלך המיון.

- ההתאמות שניתנות בבית הספר על רקע לקויות למידה או הפרעת קשב וריכוז אינן תקפות ביום המא"ה. כמו כן, לא תוכלו להשתמש בעזרים כגון מחשבון.

- את המיון לא ניתן לבצע מהטלפון הנייד, אלא רק ממחשב נייד או נייח עם מצלמה ומקרופון. במידה שאין ברשותכם את האמצעים הנדרשים לביצוע המיון, תוכלו לפנות אלינו לקבלת פתרון חלופי.

- לקראת יום המיון חשוב לוודא שכתובת המייל שלכם רשומה אצלנו באופן תקין. לכן, יום לפני המיון תקבלו מסרון לצורך אימות כתובת המייל שלכם ואישור הגעתכם. ניתן לעדכן את כתובת המייל דרך המסרון עד השעה 14:30 ביום שלפני המיון. שימו לב! ללא כתובת מייל תקינה ואישור הגעה לא תוכלו לבצע את המיון!

יום המיון עצמו:
- למיון תצטרכו להיות מוכנים כבר בשעה 7:30, החל משעה זו יצרו איתכם קשר לשם זיהוי וחיבור למיון.

- יום המא"ה המקוון צפוי להתחיל בשעה 8:00 בבוקר ולהסתיים בשעה 16:00.

- בבוקר יום המיון תקבלו לינקים לשיחת הזום ולמבחני המחשב, ואת מספר הטלפון של מוקד התמיכה אליו תוכלו לפנות במידה שאתם נתקלים בבעיה.

- במהלך היום יהיו לכם הפסקות בין התחנות.

מה אתם הולכים לעבור?


תרגיל הדרכה

בתרגיל זה, נכיר טוב יותר את יכולות הביטוי וההדרכה שלכם הדרושה למגוון תפקידי הדרכה בצבא. משימת ההדרכה תתבצע בשיחת "zoom" עם מועמדים נוספים ומעריכים. תקבלו מצגת קצרה עם הסברים בנושא מסוים ותתבקשו להכין הדרכה על בסיסה ולהעביר אותה לשאר המשתתפים.

סימולציות בין אישיות

בתרגיל זה נכיר טוב יותר את היכולות הבין-אישיות שלכם והתמודדותכם עם מצבים שונים ומורכבים. המשימה תתבצע בשיחת ZOOM שלכם עם המעריך. תקבלו תיאור מקרה בו תוצג סיטואציה מסויימת ובעקבותיו הנחיות שונות. במהלך הפעילות תצטרכו להתמודד עם הסיטואציה בפני המעריך שיגלם דמות מסוימת המציגה בעיה.

תרגיל קבוצתי

תרגיל זה יבדוק את השתלבותכם בקבוצה ויכולת ההובלה שלכם. התרגיל יתבצע בשיחת זום קבוצתית עם 6 מלש"בים נוספים ו-2 מעריכים. אתם תקבלו מגוון משימות קבוצתיות ותתבקשו לבצען בזמן שמוגדר. למשל, תתבקשו לנהל דיון בין חברי הקבוצה, במסגרתו תצטרכו להגיע להסכמה על סוגיה מסויימת.

מבחנים

בחלק זה נבחן את יכולת ההתמודדות שלכם עם נתונים רבים, ניתוחם, רמת הקשב והריכוז ומהירות התגובה שלם ועוד. יישלח לכם לינק למערכת המבחנים הבוחנים יכולות שונות. אין קשר בין המבחנים, כך שגם אם תחושתכם לא טובה לגבי מבחן מסוים, אתם יכולים להצליח מאוד במבחן אחר.

שימו לב!

יום המא"ה המקוון משפיע על עתידכם בצבא! מיון זה כולל מגוון משימות מתחומים שונים בעזרתם אנו רוצים להכיר אתכם טוב יותר ולהתאים לכם תפקיד בהתאם ליכולותיכם. במידה שלא תשתתפו ביום המיון, תשובצו על פי נתונייכם האישיים מהצו הראשון וצורכי הצבא בלבד. שימו לב שאתם מתייחסים ליום המיון ברצינות ונערכים אליו מראש - שינה טובה, חדר שקט עם הציוד הנדרש, אוכל ושתיה להפסקות וכל מה שאתם צריכים כדי להיות במיטבכם! והכי חשוב - תהיו מי שאתם, תרגישו בנוח ותהנו מהמשימות השונות והחברים החדשים שתכירו.

 

שאלות תשובות

 

 

1. כמה זמן אורך יום המא"ה?

- יום המיון מתחיל בשעה 8:00 בבוקר, וצפוי להסתיים בשעה 16:00. 

2. האם יש שוני בין המיון של הגברים לנשים?

- המבחנים אותם תבצעו ביום המא"ה הינם זהים אולם יתבצעו באופן נפרד בין שני המינים. 

3. מה לעשות אם התאריך של המיון לא מתאים לי? 

- ניתן לפנות אלינו עם בקשתכם לקבלת תאריך חדש, דרך המייל, הפייסבוק והאזור האישי.

4. מה לעשות במידה שאין לי את האמצעים הדרושים לביצוע המיון מהבית?

- ניתן לפנות אלינו עם בקשתכם לביצוע המיון המקוון מאחד המכונים בארץ (תל אביב, באר שבע, ירושלים וחיפה). 

5. למה חשוב להשתתף ביום המא"ה?

השתתפות ביום המא"ה מאפשרת להפגין את יכולותיכם האישיות. שימו לב, אם לא תשתתפו ביום המא"ה צה"ל יתקשה להתאים תפקיד ליכולותיכם. מידע נוסף על היכולות אותם אנו בוחנים במיון זה תוכלו למצוא בכתבה הזו.

בהצלחה!

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

טיפים לקראת יום המא"ה
יום המא"ה מנקודת המבט שלכן