יום המא"ה

ZOOM

חדש חדש חדש

מקוון

זום

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: שקד גרין

מערכת אתר מתגייסים


בנות, אתן מקשיבות? יום המא"ה עבר למסך המחשב שלכן! יום המא"ה הוא יום העוסק במיון, איתור והתאמה לתפקיד אותו תמלאי במסגרת השירות הצבאי. עקב הנחיות הקורונה, יום המא"ה הפך למיון מקוון בו אתן מבצעות את כל התחנות היישר מביתכן - באמצעות "zoom" ומבחנים ממוחשבים.

איך זה עובד?

מלש"ביות שמיועדות ליום המא"ה יקבלו זימון באמצעות מסרון לנייד. ליום המיון עצמו נדרש מחשב עם חיבור לאינטרנט (חיבור קווי או WIFI), רמקול, מיקרופון, מצלמה, וחדר שקט ללא הפרעות. בנוסף, במחשב צריכה להיות מותקנת תוכנת "zoom".
יום המיון מתחלק לשניים, חלק אחד יכלול שיחת וידיאו קבוצתית בו תבצעו מספר משימות עם מועמדות אחרות מכל הארץ, והחלק השני יכלול ביצוע מבחנים שונים.

מה חשוב לדעת?

הכנה לפני המיון:
- מלש"ביות שיקבלו את הזימון הן אלו שסיימו את כל הליכי הצו הראשון שלהן.

- צריכות לדחות את המיון? מומלץ לעשות זאת עד שבוע ממועד המיון באמצעות הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק "מיטב".

- במהלך המיון תצטרכו לשהות בסביבת עבודה שקטה. עליכן להיות בחדר נפרד וסגור ולא תוכלו להיעזר בגורם נוסף. הכינו סביבה מתאימה מראש ובקשו מבני המשפחה לשמור על השקט במהלך המיון.

- ההתאמות שניתנות בבית הספר על רקע לקויות למידה או הפרעת קשב וריכוז אינן תקפות ביום המא"ה. כמו כן, לא תוכלו להשתמש בעזרים כגון מחשבון.

- את המיון לא ניתן לבצע מהטלפון הנייד, אלא רק ממחשב נייד או נייח עם מצלמה ומקרופון. במידה שאין ברשותכן את האמצעים הנדרשים לביצוע המיון, תוכלו לפנות אלינו לקבלת פתרון חלופי.

- לקראת יום המיון חשוב לוודא שכתובת המייל שלכן רשומה אצלנו באופן תקין. לכן, יום לפני המיון תקבלו מסרון לצורך אימות כתובת המייל שלכן ואישור הגעתכן. ניתן לעדכן את כתובת המייל דרך המסרון עד השעה 14:30 ביום שלפני המיון. שימו לב! ללא כתובת מייל תקינה ואישור הגעה לא תוכלו לבצע את המיון!

יום המיון עצמו:
- למיון תצטרכו להיות מוכנות כבר בשעה 7:30, החל משעה זו יצרו איתכן קשר לשם זיהוי וחיבור למיון.

- יום המא"ה המקוון צפוי להתחיל בשעה 8:00 בבוקר ולהסתיים בשעה 16:00.

- בבוקר יום המיון תקבלו לינקים לשיחת הזום ולמבחני המחשב, ואת מספר הטלפון של מוקד התמיכה אליו תוכלו לפנות במידה שאתן נתקלות בבעיה.

- במהלך היום יהיו לכן הפסקות בין התחנות.

מה אתן הולכות לעבור?


תרגיל הדרכה

בתרגיל זה, נכיר טוב יותר את יכולות הביטוי וההדרכה שלכן הדרושה למגוון תפקידי הדרכה בצבא. משימת ההדרכה תתבצע בשיחת "zoom" עם מועמדות נוספות ומעריכים. תקבלו מצגת קצרה עם הסברים בנושא מסוים ותתבקשו להכין הדרכה על בסיסה ולהעביר אותה לשאר המשתתפות.

סימולציות בין אישיות

בתרגיל זה נכיר טוב יותר את היכולות הבין-אישיות שלכן והתמודדותכן עם מצבים שונים ומורכבים. המשימה תתבצע בשיחת ZOOM שלכן עם המעריך. תקבלו תיאור מקרה בו תוצג סיטואציה מסויימת ובעקבותיו הנחיות שונות. במהלך הפעילות תצטרכו להתמודד עם הסיטואציה בפני המעריך שיגלם דמות מסוימת המציגה בעיה.

תרגיל קבוצתי

תרגיל זה יבדוק את השתלבותכן בקבוצה ויכולת ההובלה שלכן. התרגיל יתבצע בשיחת זום קבוצתית עם 6 מלש"ביות נוספות ו-2 מעריכים. אתן תקבלו מגוון משימות קבוצתיות ותתבקשו לבצען בזמן שמוגדר. למשל, תתבקשו לנהל דיון בין חברות הקבוצה, במסגרתו תצטרכו להגיע להסכמה על סוגיה מסויימת.

מבחנים

בחלק זה נבחן את יכולת ההתמודדות שלכן עם נתונים רבים, ניתוחם, רמת הקשב והריכוז ומהירות התגובה שלכן ועוד. יישלח לכן לינק למערכת המבחנים הבוחנים יכולות שונות. אין קשר בין המבחנים, כך שגם אם תחושתכן לא טובה לגבי מבחן מסוים, אתן יכולות להצליח מאוד במבחן אחר.

שימו לב!

יום המא"ה המקוון משפיע על עתידכן בצבא! מיון זה כולל מגוון משימות מתחומים שונים בעזרתן אנו רוצים להכיר אתכן טוב יותר ולהתאים לכן תפקיד בהתאם ליכולותיכן. במידה שלא תשתתפו ביום המיון, שאלון ההעדפות לא יהיה זמין עבורכן ותשובצו על פי נתונייכן האישיים מהצו הראשון וצורכי הצבא בלבד. שימו לב שאתן מתייחסות ליום המיון ברצינות ונערכות אליו מראש - שינה טובה, חדר שקט עם הציוד הנדרש, אוכל ושתיה להפסקות וכל מה שאתן צריכות כדי להיות במיטבכן! והכי חשוב - תהיו מי שאתן, תרגישו בנוח ותהנו מהמשימות השונות והחברות החדשות שתכירו.

בהצלחה!

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

כך תצלחי את יום המא"ה
יום המא"ה מנקודת המבט שלכן