יום המא"ה

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


תגיות

יום המא"ה הוא יום העוסק במיון, איתור והתאמה לתפקיד אותו תמלאי במסגרת השירות הצבאי. הוא מיועד למלש"ביות בכיתה י"א או י"ב שסיימו את הליכי הצו הראשון, בעלות פרופיל 45 ומעלה. רוצה לדעת מה מחכה לך ביום המא"ה? המשיכי לקרוא

ביום המא"ה תוכלי להביא לידי ביטוי את כישורייך בצורה מעמיקה יותר, ולסייע לנו להכיר אותך בתחומים רבים כגון הדרכה, עבודת צוות, ניהול וארגון, טכנולוגיה ועיבוד מידע. בנוסף לתחומים אלו נבדקות אצלך גם תכונות אופי ויכולות כמו מדד קשב מתמשך, יחסי אנוש, פיקוד ועוד. במהלך היום, שנמשך כ-7 שעות, תעברי 7 תחנות הבוחנות יכולות שונות

 1. טכני

  תחנה זו בודקת את יכולותייך הטכניות ויכולות אחזקה והפעלה. במהלך התחנה יוצג בפנייך מנגנון אותו תצטרכי להרכיב מהזיכרון בזמן מוקצב על פי אבחנתך האישית. בתחנה זו אינך נבחנת רק על התוצאה האישית של הרכבת המנגנון אלא גם על דרך הפעולה ועל התנהלותך הכללית מול המשימה.
 2. תחנות הדרכה

  ביום המא"ה 2 תחנות הדרכה הבודקות את יכולת העמידה שלך מול קהל, יכולת ביטוי בעל פה ומידה של הפעלת סמכות על אחרים. בתחנה הראשונה תצטרכי לבחור נושא אחד מתוך רשימה שתינתן לך ולהכין הרצאה ופעילות ולהעביר את הפעילות מול חברות הקבוצה. בתחנה השנייה תקבלי דף מידע בנושא אקראי עליו תצטרכי להרצות מול חברות הקבוצה.
 3. סימולציות בין-אישיות

  תחנה זו בוחנת את היכולת הבין-אישית שלך, רגישותך לסביבה והתמודדותך עם מצבים שונים ומורכבים. תקבלי כרטיסייה בה מוצג קונפליקט ובעקבותיו הנחיות שונות. במהלך הפעילות תצטרכי להתמודד עם הקונפליקט בפני איש סגל שיגלם את תפקיד בעל הבעיה. תתבקשי להציג בפניו פתרון על פי ההנחיות שניתנו לך, כשייתכן וזה לא יימצא חן בעיניו. תגובתך ואופן הטיפול שלך במצב נתון זה ייבחנו.
 4. מחשבים

  שלב זה מתבצע מול המחשב. הוא בודק את יכולת ההתמודדות שלך עם נתונים רבים, ניתוחם, רמת הקשב והריכוז ומהירות התגובה שלך.
  במהלכו תעברי מבחנים הדומים ברובם למבחנים הפסיכוטכניים אותם עברת בצו הראשון, וכוללים מציאת הבדלים, קריאת גרפים, יצירתיות וחשיבה "מחוץ לקופסא".
 5. ניהול וארגון

  שלב זה הינו "שלב השדה". חשוב לציין כי הוא אינו בוחן את יכולתך הגופנית, אלא את יכולת ההתמודדות הארגונית והפיקודית שלך עם מצבים שאינם מוכרים לך. ולכן, גם אם אינך מעוניינת בתפקידי שטח, מומלץ להשקיע בתחנה זו. בשלב זה תיבחן עמידתך בזמנים, אופן הפעולה שלך בצוות והפעלת כושר מנהיגות. במסגרתו יעמדו בפנייך מספר משימות המשלבות חול, זחילה, התמצאות במפה, העברה וסידור פריטים לפי ההנחיות ועוד. אנו ממליצים להלבש בהתאם לתחנה זו, לא ניתן לבצע תחנה זו בכפכפים.
 6. דיון קבוצתי

  תחנה זו בודקת את השתלבותך בקבוצה, יכולת ההובלה שלך ויכולות השכנוע. במסגרת תחנה זו, יתנהל דיון בין חברות הקבוצה במסגרתו תצטרכו להגיע להסכמה לזמן מוקצב. בנוסף, יהיה עליכן לתכנן ולבנות דגם ולשווקו לסגל.

מדובר ביום אינטנסיבי אשר במהלכו את נבחנת על ידי מעריכים בכל שלב ושלב ודורש ממך את התפקוד הטוב ביותר. לכן, אנו ממליצים להגיע בזמן שנקבע על גבי הצו, רעננות לאחר שינה ממושכת, לאכול ולשתות היטב והכי חשוב - להיות עצמכן, להרגיש בנוח ולהינות מהתחנות השונות והחברות החדשות שתכירו.

יום המא"ה

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מהו יום המא"ה - מיון איתור והתאמה?
רשימת משימות לקראת יום המא"ה