גיבוש

גיבושון

שייטת 13

שבוע הראיונות

היחידה

טיס

גיבושים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: נועה ריינה

מערכת אתר מתגייסים


קיבלתם זימון לקורס טיס ולא עברתם אותו? רציתם להתקבל לשלדג אך נפלתם בגיבוש? סיימתם יום סיירות אך לא עברתם אותו בהצלחה? אל תוותרו! אספנו לכם את כל האפשרויות הפתוחות לפניכם

גיבוש טיס

מועמדים שעברו את כל שלבי המיון לקורס טיס בהצלחה, יתגייסו לקורס טיס. אם סיימתם את המיון הפיזי לקורס אך לא עברתם אותו בהצלחה, תוכלו לקבל זימון אל שבוע הראיונות של זרוע היבשה, כלומר, הראיונות לחטיבת הצנחנים ולמאותרי יחידת דובדבן, עוקץ ויהל"ם או לחילופין לגשת לגיבושון קורס חובלים ושייטת הצוללות.

יום שדה (המכונה גם "יום סיירות") 

בסוף יום הסיירות המועמדים יקבלו את תוצאות המיון. אם עברתם את המיון תקבלו זימון לגיבוש אחוד ("היחידה"/ שלדג/ יחידת החילוץ והפינוי הקרבי בהיטס - 669) או לגיבוש שייטת 13 או למיון חובלים/ צוללות. אם סיימתם את יום הסיירות בינואר בלבד אך לא עברתם, תוכלו לקבל זימון אל המיון לעוצבת המודיעין האנושי בהתאם לנתונים האישיים והרפואיים שלכם.

גיבוש חובלים/צוללות

אם סיימתם אך לא עברתם את הגיבוש לחובלים או לצוללות תוכלו להגיע אל המיון ליחידת קורל או אל שבוע הראיונות לזרוע היבשה, כלומר ראיונות לחטיבת הצנחנים ולמאותרי יחידת דובדבן, עוקץ ויהל"ם.

מודל סיירות מעודכן 2018

גיבוש אחוד

גיבוש אחוד (גיבוש ה"יחידה") בודק את התאמתם של המועמדים ל"יחידה" לשלדג וליחידת החילוץ והפינוי הקרבי בהיטס (669). אם תסיימו את הגיבוש אך לא תעברו - תוכלו לקבל זימון לגיבושון של חובלים/צוללות (מיון שאינו פיזי) או לראיונות ליחידוות אגוז או מגלן.

גיבוש שייטת 13

מועמדים שעברו בהצלחה את הגיבוש הפיזי לשייטת 13, יוכלו להתגייס לתפקיד לוחם שייטת. אם תסיימו את גיבוש השייטת אך לא תעברו אותו, תוכלו לגשת לגיבושון חובלים/צוללות (מיון שאינו פיזי) או לראיונות ליחידות אגוז או מגלן.

ראיונות ליחידות אגוז/מגלן

מועמדים אשר עברו את הראיונות בהצלחה ישובצו לאחת מהיחידות בהתאם לנתוניהם, העדפתם וצורכי צבא. מועמדים אשר נכשלו בראיונות, יהיו זכאים למיון ליחידה 504 (רק למתמייני חודש אפריל בלבד). מועמדים אשר נכשלו במיון לעוצבת המודיעין האנושי או נכשלו בראיונות אגוז/מגלן, יוכלו לקבל זימון לשבוע הראיונות לזרוע היבשה הכולל ראיונות לחטיבת הצנחנים ולמאותרי יחידת דובדבן, עוקץ ויהל"ם.

נכשלו במהלך הגיבוש

מועמדים אשר נכשלו במהלך הגיבוש, לא זכאים לכל מה שהכתבה מציגה. במידה שאתם מתאימים בנתונים האישיים והרפואיים, ובמידה שדירגתם את התפקידים גבוה בשאלון העדפות, תוכלו לקבל זימון לגיבוש חטיבת הצנחנים או למיון לוחם ימי. 

שימו לב! מועמדים שלא עברו מיון וזכאים למיון נוסף על פי הכתבה, לא בהכרח יהיו מתאימים לאותם מיונים בגלל נתונים אישיים ורפואיים.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

יום שדה - המדריך המלא
כל הפרטים על מועדי המיון בצה"ל