זרוע היבשה

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: מערכת אתר צה"ל


תגיות

שלושה ימים של כלבנות, לחימה והיכרות עם היחידה המיוחדת: אלו כל הפרטים שאתם צריכים לדעת על הגדנ"ע הראשונה מסוגה של יחידת "עוקץ". יהיה נושך >

אם תמיד חלמתם או חלמתן להגיע ליחידת "עוקץ" הכתבה הזו היא בשבילכם: הגדנ"ע הייעודי של יחידת הכלבנים של צה"ל מאפשר למשתתפים בו להכיר את עולם הלחימה בכלל - ואת עולם הכלבנות בפרט. שימו לב, החל מקיץ 2018 הדרך היחידה להגיע למסלול עוקץ היא דרך הגדנ"ע.

גדנ"ע עוקץ

הגדנ"ע מתקיים שלושה ימים בין התאריכים 12-14.8 וגם בתאריכים 15-17.8 ומיועד לבעלי פרופיל 97 או 82, וללא סעיפים פוסלי לחימה ביחידות מיוחדות. הוא מיועד לגברים בלבד, ואינו מוגדר כגדנ"ע ממיין - כלומר ללא מבחנים במהלכה וללא ניפויים. ניתן להרשם בין ה1-15 לאפריל. 

ביום הראשון תתבצע קליטה ולאחריה יחלו החניכים לעבור תכנים אינטנסייבים בשלושה צירים: לוחמה, כלבנות מבצעית והיכרות עם היחידה. בציר הלוחמה המועמדים ילמדו את עולם הלוחם ויקבלו טעימה מפעולותיו עד לרמת המטווח בנשק, ואפילו באמצעות תרגיל מסכם.

ביום הכלבנות המבצעית, המועמדים יעברו מספר שיעורים - מרמת התאוריה ועד לרמת הביצוע. כדי להבין עם מה עליהם להתמודד ומה מצפים מהם, הם עוברים אימון עם כלב. ביום השלישי והאחרון המועמדים יצפו בתצוגת תכלית של היחידה, שתוסיף כיצד על הלוחם להתנהג בעת פעילות. יחד עם זאת, הם עוברים תרגיל משותף עם לוחמים מהיחידה, כדי ללמוד כיצד פועלים בזמן מבצע.

לוחם עוקץ עם כלב

הגדנ"ע, כאמור, אינו ממיין ופוסלת מועמדים, אך הוא צעד ראשון לקראת הגיבוש אותו יעברו המלש"בים שינסו להתקבל ליחידה בעתיד. החניכים יצטרכו להצטייד בשני טפסים - אישור הורים, ואישור רפואי מרופא המשפחה, אותם ניתן למצוא בטופס ההרשמה.

גיבוש ראשוני

לאחר הגדנ"ע יזומנו המלש"בים לגיבוש מיוחד וראשוני. להבדיל מהגדנ"ע, הגיבוש יכלול בתוכו התמודדות עם מצבי לחץ פיזיים ומנטליים - ויבחן מי באמת מתאים לשרת בעוקץ. הטובים ביותר יתקבלו ליחידת הכלבנים ויתגייסו ישירות אליה.

גיוס

לאחר שיתגייסו יעברו החיילים טירונות ואימון מתקדם בבא"ח כפיר - בפלוגה ייעודית ליחידת עוקץ, כשלאחריה יגיעו לבסיס היחידה הממוקם במתקן אדם. הגיוס לתפקיד הינו במועד חד שנתי.

טיפ ממפקד הגדנ"ע

הדבר הראשון שאני ארצה לראות זה בן אדם שיש לו מוטיבציה להיות לוחם, הרבה לפני שהוא רוצה להיות כלבן. אנחנו רוצים בראש ובראשונה לוחמים שידעו לעמוד בדרישות הגבוהות שנציב לו: הן בערכיו והן במקצועיות, בכושר הגופני ובשאיפה ללמוד ולהתפתח. תבואו חדורי מטרה ותראו לנו למה אתם מסוגלים".

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

המיון להדרכת צניחה (בנים)
המיון לחוקר/ת מודיעין ימי

מה עוד מעניין אותך לקרוא?