המיון המתקדם

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


מה מחכה לי במהלך המיון, הכל על מיון ושיווק מקצועות הלחימה. איפה אוכל להשתבץ ומה חשוב לדעת לפני שבוחרים בתפקיד לחימה? התשובות לכל השאלות בפנים!

מתי אקבל את הזימון?

לפני שתקבלי את הזימון, עלייך להתייצב קודם כל לצו ראשון ולסיים את יום המא"ה בהצלחה. לאחר מכן ייפתח לך שאלון העדפות, אותו תצטרכי למלא דרך האזור האישי. בשאלון קיים 'אשכול לוחמה' שמוצג באופן אוטומטי לבנות שנמצאו מתאימות לתפקידי לוחמה על סמך נתוני הקב"א, הדפ"ר והפרופיל הרפואי שנקבעו להן. בשלב זה תידרשי לדרג את הרצון שלך לשרת בתפקיד לחימה מ-1 (רצון נמוך מאוד) ועד 5 (הגבוה ביותר).

מהם יעדי השיבוץ ללוחמה הפתוחים בפניי?

באפשרותך להתגייס לאחד מגדודי החי"ר המעורבים הקיימים היום בצה"ל, מערך ההגנה האווירית, חילוץ והצלה של פיקוד העורף, משמר הגבול, חיל האיסוף הקרבי, לוחמה אלקטרונית וחיל התותחנים.

לוחמת עם צבע על הפנים

מה להביא איתי ליום המיון?

עלייך להביא את הזימון למיון ותעודה מזהה. אין צורך להביא בגדי ספורט מאחר ופעילות ספורטיבית אינה כלולה ביום זה.

מה מחכה לי במהלך יום המיון?

במהלך יום המיון תוכלי לשוחח עם לוחמות מכלל המערכים שיוכלו לספר לך מניסיונן האישי על השירות, ההכשרה והחוויות שלהן בצבא. בנוסף, יחד עם כל הבנות המשתתפות במיון, תעברי שיחה על תהליך המיון וסקירה על הזכויות והחובות שלכן כבנות לוחמות.

בנוסף, במהלך היום תעברי בדיקת BMI אשר תבדוק את כשירותך לתפקידי לוחמה, ובסוף היום תקבלי בהודעה לטלפון הנייד טופס, בו תדרגי את יעדי השיבוץ אליהם הכי תרצי להגיע לפי הסדר. הצבא ישתדל להתחשב ברצונותייך, אך עלייך לזכור שבסופו של דבר תשובצי בהתאם לצורכי המערכת ולנתונייך האישיים.

לוחמת עם צבע על הפנים

מתי אקבל תשובות?

תשובות לגבי התאמתך יינתנו בין שבועיים לחודש מיום המיון. את שיבוצך ביחידה ספציפית ותאריך הגיוס העדכני תקבלי כחודש לפני גיוסך.

מה חשוב לדעת לפני שאני בוחרת בתפקיד לוחמה?

במידה ותבחרי לשרת באחד ממקצועות הלוחמה תידרשי להאריך את שירותך הצבאי לשירות גברים מלא בהתאם לחוק שירות בטחון. כמו כן, את מתחייבת לשירות מילואים פעיל בדומה לגברים.

החלטתי שתפקיד של לוחמה פחות מתאים לי. האם באפשרותי לחתום ויתור?

תוכלי לחתום ויתור על תפקיד לוחמה עד שבוע לאחר יום המיון. כמו כן ניתן לחתום ויתור גם ביום הגיוס עצמו במהלך שרשרת החיול. במקרה כזה תישלחי לקצין מיון שיקבע עבורך שיבוץ חדש בהתאם לצורכי הצבא. בנוסף, ניתן לוותר על התפקיד עד 14 ימים לאחר הגיוס במכינת הלוחמות.

לוחמת בשדה פרחים

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

ביבשה ובים: גיבוש לוחם ימי
המיון לפרמדיקים