זרוע הים

לוחם ימי

טיפים

גיבוש

חיל הים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: נועה ריינה

מערכת אתר מתגייסים


רגע לפני שאתם ניגשים לגיבוש הלוחם הימי, בואו להכיר את מפקדי הצוותים שיחכו לכם שם. ישבנו עם תומר, אופק, סטס, שחר, ערן וגיא שנתנו לכם את הטיפים הכי טובים מהניסיון האישי שלהם

 1. הטיפ של תומר: תהיו חיילים לכל דבר

  "אמנם עדיין לא התגייסתם, אבל בגיבוש תצטרכו להתנהג ממש כמו חיילים - להקשיב למפקדים שלכם, להסתובב על מדים ולשאת ציוד צבאי. אם אתם רוצים לעבור את הגיבוש בהצלחה, תלכו על פי ההוראות ותקשיבו למפקדים, זה פרמטר מאוד חשוב בבחינה שלכם למעבר הגיבוש. אין זמן למשחקים, אורכו של הגיבוש הוא רק 24 שעות בהן תצטרכו להוכיח את עצמכם". 

 2. הטיפ של סטס: אל תאבדו את הציוד שלכם

  "לצורך הגיבוש תקבלו מדים שכוללים חולצה, מכנסיים וכובע. בנוסף, תקבלו ציוד צבאי כמו מימייה, תיק ומספר שנועד לזהות אתכם במהלך הגיבוש. חשוב מאוד לשמור על הציוד, זה מראה על האחריות שלכם. בנוסף, שמרו על החפצים שאתם מביאים מהבית ואל תביאו חפצים יקרי ערך".

  מלשבים סוחבים סירה במיון

 3. הטיפ של גיא: אתם כל הזמן תחת זכוכית מגדלת

  "גם בין תחנה לתחנה אנחנו בוחנים אתכם. המפקדים בוחנים את האישיות וההתאמה שלכם להיות לוחמים ימיים במהלך כל יום הגיבוש. כמובן שיש גם ריאיון אישי של כ-20 דקות בסוף הגיבוש, שבו אנחנו שואלים על נושאים שבעצם לא עלו בין התחנות ומנסים להבין מי הבן אדם האמיתי שיושב מולנו".

 4. הטיפ של שחר: אל תתנו לפחד מהמים לעצור אתכם

  "הרבה מהניגשים לגיבוש חשים בבחילה או "מחלת ים". אל תפחדו, מתגברים על זה. האתגר האמיתי הוא ההתמודדות שלכם. זה מכשול שצריך לעבור - אל תוותרו לעצמכם בקלות. חשוב לזכור שיש תמיד צוות רפואי במקום שיעזור. 

 5. הטיפ של אופק: עבודת צוות לפני הכל

  "עבודת צוות היא המפתח בשירות בזרוע הים. אתה מסתמך על החבר'ה שאיתך בצוות בספינה ואם תהיה מרוכז בעצמך, אף אחד לא יעזור לך כשתצטרך. הפגינו נוכחות בגיבוש, אך תהיו גם אמיתיים והראו את תכונות האופי שלכם. בגיבוש אתם מחולקים לצוותים ורוב המשימות יהיו לבחינת יכולת עבודת הצוות שלכם, לכן חשוב שתשתפו פעולה עם חברי הצוות המשימות ואפילו בהפסקות, למרות שאתם ביחד רק ל-24 שעות".

 6. הטיפ של ערן: הכינו את עצמכם לפני שאתם מגיעים

  "תנוחו לפני הגיבוש. אתם מחויבים לתת לעצמכם לפחות 7 שעות שינה. אל תצאו לבלות בערב לפני ותאכלו ארוחות מלאות וטובות. תעשו "שיעורי בית" ותקראו על הגיבוש מראש באינטרנט או תתייעצו עם חברים ומשפחה. אל תשכחו להביא את כל המוצרים הנחוצים לכם כמו כלי רחצה, בגדים להחלפה ונעליים. אם הגיבוש מתקיים בחורף, תביאו ציוד תרמי שיחמם אתכם".

בהצלחה!

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

על הגל: 5 טיפים לגיבוש לוחם ימי
המיון למגן אסטרטגי באט"ל