חיל התקשוב

המיון המתקדם

מיונים

מקצועות המחשב

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: מערכת אתר מתגיסיים


המיונים לאשכול מקצועות המחשב וההגנה בסייבר מתקיימים אחת לחצי שנה וממיינים בכל חלון מיון כ-3,000 מועמדים ל-6 תפקידים שונים בעולם המחשבים. אספנו לכם את כל המידע על המיון למקצועות המחשב >

מתי ואיפה?

המיונים למקצועות המחשב מתקיימים בשני חלונות המיון במהלך השנה, בחודשים ינואר ויולי, במחנה מקלף ("השלישות") ברמת גן. 

איך מקבלים זימון למיון?

ראשית, יש לעמוד בנתוני הסף - קב"א 52 ומעלה ודפ"ר 60 ומעלה. בנים בעלי פרופיל קרבי (72, 82 או 97) נדרשים גם ל-10 יח"ל מחשבים בביה"ס. כמו כן, יש לדרג את התפקידים ברצון גבוה בשאלון ההעדפות ובנוסף, מומלץ לשלוח בקשה למוקד של חיל התקשוב עם הציונים של המחצית האחרונה.

לאילו תפקידים ניתן להתקבל?

המיונים הינם עבור 5 תפקידים מרכזיים - תוכניתן, מגן סייבר, נתמ"ם (אנשי תשתיות ו-system), בודק תוכנה וכותב לומדה. בוגרי י"ג בהנדסת תוכנה יתמיינו לקורס תכנות ולקורס מיישם טכני ERP. בסיום הקורס, ניתן להשתבץ בכלל החילות בצה"ל - אגף התקשוב, חיל האוויר, חיל הים, אגף המודיעין וזרוע היבשה.

דורשים שירות קבע:

 • תוכניתן - חצי שנה קורס קד"ץ (3 חודשים לבוגרי י"ג), 32 חודשי שירות חובה (לגברים ולנשים) ו-30 חודשי קבע
 • מגן סייבר - 32 חודשי שירות חובה (לגברים ולנשים) ו-18 חודשי קבע
 • נתמ"ם - 32 חודשי שירות חובה (לגברים ולנשים) ו-12 חודשי קבע
 • מיישם טכני ERP - מיועד ללומדי י"ג, נדרשת חתימה של 9 חודשי קבע

ללא שירות קבע:

חיילת מול מחשב

תהליך המיון

 1. הרצאת פתיחה
  בהרצאת הפתיחה תשמעו הסבר על יום המיון ועל המקצועות השונים אליהם ניתן להתקבל אחריו. זו גם ההזדמנות שלכם לשאול שאלות לפני תחילתם של המבחנים. יום המיונים מתחיל בשעה 8:00.

 2. מבחנים
  יום המיונים יכלול מספר בחינות שאינן מחייבות בידע מוקדם. המבחנים בודקים יכולות קוגניטיביות, יכולות לוגיות, יכולות של למידה עצמית ועבודה בלחץ. יום המיונים מוכר ברשתות החברתיות כ"מחשבון קרב", כאשר מחשבון הקרב הוא למעשה בחינה אחת מתוך כמה, המדמה שפת מחשב חדשה שאיתה יש לכתוב קוד יעיל ותקין.

 3. מיוני המשך
  ליום מיונים נוסף יזומנו חלק מהמתמיינים. לא כל התפקידים דורשים מיון המשך.

טיפ ממפקדת המיון

"אנחנו מחפשים אנשים שיש להם רצון לעסוק בתחום הטכנולוגי בצבא על כל המשתמע מכך. למרות מה שחושבים, לא נדרש רקע קודם בטכנולוגיה, אבל הוא בהחלט יכול להקנות יתרון. למיון נדרשות יכולות קוגניטיביות גבוהות לצד מוטיבציה גבוהה לעסוק בתחום", מספרת סגן אסתי כשר. "אל תבואו מקובעים על תפקיד אחד, כל המקצועות באשכול הם איכותיים וכולם מאפשרים לבצע שירות משמעותי והכנה ממשית לחיים האזרחיים".

תוצאות וויתורים

התוצאות ישלחו בין חודש לחודש וחצי לאחר יום המיון. בנושאי וויתור או ערעור על תוצאות ניתן לפנות למוקד של חיל התקשוב.

חשוב לדעת!

ישנה תוספת זמן במבחנים לבעלי התאמות, ולכן, חשוב להביא אישורים רלוונטיים ביום המיון. אם לא תחושו בטוב - אל תיגשו לבחינה. אין אפשרות למועד ב' לאחר תחילת המבחנים. בנוסף, אין צורך להתכונן למיונים, אך יש צורך להגיע עירניים וכשירים ליום מיונים ארוך שיימשך עד השעה 18:00.

לשאלות נוספות

| מוקד חיל התקשוב 3808*

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מידע והנחיות למועמדים לתזמורת צה"ל
המיון לאחראי/ת תקשורת ימית מסווגת (אתי"ם)