המיון המתקדם

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


המיון לתפקיד המורה החיילת מתקיים אחת לשנה בחודש ינואר. העוברות את המיון בהצלחה עתידות להשתבץ כמורות חיילות באחד מחמשת המסלולים בתפקיד ברחבי הארץ. כל המידע עבורכן לקראת יום המיון-

יחידת המורות החיילות הינה יחידה התנדבותית ולכן באפשרות כל מועמדת לבקש להתמיין לתפקיד גם אם לא הופיע עבורה בשאלון ההעדפות, בהתאם לנתונים האישיים וצרכי הצבא.

יש להביא למיון

תעודת זהות | כלי כתיבה | הזימון למיון

תהליך המיון

המיון אורך כחצי יום ומורכב מחמישה שלבים:

 1. הרצאת הפתיחה
  בתחילת היום תתקיים הרצאה מקיפה על היחידה, תולדותיה וייעודה. כמו-כן, נציגות מהיחידה המשרתות בתפקיד ונציגות ממשרד החינוך יסבירו על כלל המסלולים השונים בהם ניתן להשתבץ במסגרת התפקיד: מתמטיקה, תרבות תורנית, קליטת עלייה, קהילה ופנימיות. זוהי גם הזדמנות טובה עבור המועמדות לתפקיד לשאול שאלות את החיילות המשרתות בתפקיד.
 2. שאלון אישי
  השאלון האישי נועד על מנת להכיר כל מועמדת באופן פרטני. השאלון מכיל שאלות על אופי המועמדת, רצונה להשתבץ בתפקיד, יכולותיה בתחום ההוראה וההדרכה ועוד.
 3. מבחנים עיוניים
  שלב המבחנים העיוניים כולל שני מבחנים אמריקאיים, מבחן הבנת הנקרא ומבחן ידע כללי, באורך 25 דקות כל אחד. מבחן הידע הכללי בודק ידע בנושאים שונים כמו היסטוריה ישראלית, ציונות, גיאוגרפיה מקומית ועולמית, מדעים, תרבות עולמית וישראלית ויהדות. בנוסף, על כל מועמדת לכתוב חיבור באורך שני עמודים בסגנון הבעת עמדה בעד או נגד נושא נבחר. על מועמדות בעלות הקלות במבחנים להביא עימן את האבחון הדידקטי (אין צורך לשלוח מראש).
 4. תרגילים קבוצתיים
  השלב הקבוצתי עשוי להזכיר למועמדות רבות את יום המא״ה. שלב זה, המתחיל בהצגה אישית של כל אחת, מתמקד בהתנהגות בקבוצה, שיתוף פעולה והבעת עמדה. התרגילים השונים כוללים, בין היתר, משחק תפקידים בו כל מועמדת מקבלת פסקה שעליה לאמץ כעמדתה האישית ולהתעמת אל מול שאר הבנות בקבוצה, כתיבה של חמש תכונות לפי עדיפות שלדעתה חשובות לתפקיד ונימוק לבחירה וגם הבעת עמדה בעל פה מול הקבוצה בהרצאה על נושא אקראי באורך 3 דקות.
 5. ריאיון אישי
  הראיון האישי מתבצע יחד עם מורות חיילות המשרתות כיום בתפקיד ומתבסס על השאלון האישי אותו מילאתן מוקדם יותר. בהתאם לביצועים שלכן במהלך היום תשאלו שאלות שונות וייבדקו קשיים אישיים. הראיון נועד כדי להכיר אתכן יותר מקרוב ולקבוע שיבוץ שיתאים לכן במידה ותתקבלו לתפקיד. אל תילחצו וספרו על עצמכן בכנות.

תוצאות וערעורים

התוצאות לגבי קבלה או פסילה של מועמדת נמסרות כחודש לאחר יום המיון במסרון. ניתן לוותר על התפקיד עד 48 מסיום המיון. בגלל היות המקצוע יעד התנדבותי, ניתן לוותר על התפקיד בכל שלב, גם לאחר הגיוס. במקרה של אי קבלה לתפקיד קיימת האפשרות לערער על התוצאות באמצעות שליחת מייל למרכז השירות של מיטב.

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

המיון לתפקיד מדריכי הכושר הקרבי (מדא"גים)
המיון למערך גחל"ת