צו ראשון

רפואי

לשכת גיוס

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: מערכת אתר מתגייסים


על מנת לייעל את המיון הרפואי בצו הראשון, ולחסוך מכם הגעה חוזרת ללשכת הגיוס, ריכזנו לכם פירוט של המסמכים הרפואיים שיש להביא לצו הראשון, במידה וסימנתם 'לא' לאחת השאלות בשאלון הרפואי >

 1. חבלת ראש או זעזוע מוח
  יש לשלוח חוות דעת מנוירולוג/נוירוכירורג מהשנה האחרונה, סיכום אשפוז והדמיה אחרונה שבוצעה. במידה שלא אושפזת - יש לשלוח סיכום מרופא מטפל מחצי השנה האחרונה.
 2. כאבי ראש חוזרים 
  יש לשלוח תיעוד של הפניות לרופא המטפל עקב כאבי ראש מהשנתיים האחרונות, חוות דעת נוירולוג לאורך השנים במידה שקיימת, תוצאות הדמיה (אם בוצעה) ופירוט טיפול תרופתי בעבר ובהווה
 3. סחרחורות/התעלפויות/אובדן הכרה –
  יש לשלוח תיעוד על אירועי סחרחורות/התעלפות/אובדן הכרה, כולל פניות למוקדי רפואה דחופה מהשנתיים האחרונות, חוות דעת רופא מומחה (קרדיולוג או נוירולוג) מהשנה האחרונה ובדיקות עזר (כגון אק"ג).
 4. פרכוסים/אפילפסיה  
  יש לשלוח חוות דעת מפורטת מנוירולוג מחצי השנה האחרונה הכוללת התייחסות לבירורים שבוצעו (כולל תדירות התקפים, התקף אחרון, טיפול תרופתי ואיזון המחלה). כמו כן, יש לצרף בדיקת EEG בחסך שינה מהשנה האחרונה.
 5. הפרעת שמיעה/דלקות אוזניים חוזרות  
  יש להביא תוצאות בדיקת שמיעה אחרונה ובדיקת רופא אף-אוזן-גרון מהשנה האחרונה.
 6. סינוסיטיס וקשיי נשימה דרך האף -
  יש להביא חוות דעת מרופא אף-אוזן-גרון מחצי השנה האחרונה (הכוללת התייחסות לתדירות האירועים מהשנה האחרונה, פירוט ניתוחים במידה שבוצעו או עתידים להתבצע), יש לצרף הדמיות במידה שיש.
 7. הפרעת ראייה –
  יש להביא בדיקת אופטומטריסט מחצי השנה האחרונה. במידה שהמספר במשקפיים הוא -4 (כולל) ומעלה - יש להשלים חוות דעתמרופאעינייםכולל בדיקת קרקעית העין. במידה שהצילינדר מעל 2, יש לשלוח חוות דעת מרופא עיניים.
 8. טיפול בלייזר להורדת משקפיים –
  יש להביא סיכום ניתוח וחוות דעת מרופא עיניים (הכוללת בדיקת ראייה טרם הניתוח ובדיקת ראייה חודשיים לאחר הניתוח). במידה שהניתוח בוצע לפני יותר משנה יש לשלוח בדיקת רופא עיניים משלושת החודשים האחרונים (הכוללת בדיקות עדכניות של חדות ראיה וקרקעית עיניים. כמו כן התייחסות לחדות ראיה לפני הניתוח).
 9. מחלת לב, שינוי דופק, כאב בחזה –
  יש להשלים חוות דעת מקרדיולוג מחצי השנה האחרונה ותוצאות בדיקות עזר (הולטר, מבחן מאמץ ואקו לב) מהשנה האחרונה על-פי המלצת רופא מומחה.
 10. אסתמה/קוצר נשימה במאמץ -
  יש לשלוח תיעוד מפורט מהרופא המטפל. במידה שהאירוע האחרון היה מעל גיל 7, יש לצרף חוות דעת מרופא ריאות מחצי השנה האחרונה (הכוללת התייחסות לגיל אבחון, התקף אחרון, אשפוזים, טיפול נוכחי ואיזון המחלה). כמו כן, יש לצרף תפקודי ריאות במנוחה ומאמץ מהשנתיים האחרונות (אם בוצעו בדיקות עזר נוספות יש לצרף תוצאות).
 11. הפרעה בלחץ הדם
  יש להביא חוות דעת נפרולוג/קרדיולוג מחצי השנה האחרונה (הכוללת התייחסות לגבי ערכי לחץ דם השנה, בירור בשאלה של פגיעה באברי מטרה, טיפול תרופתי ורמת איזון).
 12. מחלות אנדוקריניות
  יש להביא חוות דעת של אנדוקרינולוג מהשנה האחרונה, בדיקות דם רלוונטיות מחצי השנה האחרונה והדמיות אם בוצעו.
 13. בעיות במערכת העיכול 
  יש להביא חוות דעת מגסטרואנטרולוג מטפל מהשנה האחרונה, תוצאות הדמיות אחרונות שבוצעו ובדיקות דם מחצי השנה האחרונה. כמו כן, יש לצרף בדיקות קולונוסקופיה/גסטרוסקופיה במידה שבוצעו. 
 14. צליאק 
  יש להשלים חוות דעת גסטרואנטרולוג מטפל (המאשרת את האבחנה של צליאק). כמו כן, יש לצרף ספירת דם וסרולוגיה לצליאק מחצי השנה האחרונה.
 15. מחלת מעי דלקתית (קרוהן/קוליטיס) 
  יש להביא גסטרואנטרולוג מטפל מחצי השנה האחרונה, תוצאות בדיקות הדמיה שבוצעו בעת האבחנה ותוצאות ביופסיה במידה שנלקחה.
 16. מחלות כבד 
  יש להביא חוות דעת מגסטרואנטרולוג מהשנה האחרונה ובדיקות דם (כולל תפקודי כבד) מחצי השנה האחרונה. כמו כן, יש לצרף תוצאות בדיקות הדמיה אחרונות ותוצאות ביופסיה במידה שבוצעה.
 17. מחלות המטולוגיות/מחלות דם/אנמיה/בעיה בקרישת דם/בעיה בטסיות/בעיה בכדוריות דם לבנות)  
  יש להביא חוות דעת מהמטולוג מחצי השנה האחרונה ושתי ספירות דם מהשנה האחרונה.
 18. הפרעת הליכה, נקעים חוזרים, פלטפוס, שברים 
  יש להביא חוות דעת אורטופד מחצי השנה האחרונה. אם בוצע ניתוח יש לשלוח דו"ח ניתוח ותוצאות הדמיה אחרונות שבוצעו (בין אם לפני או אחרי פרוצדורה כירורגית).
 19. פריקת כתף/נקעים  
  יש להביא חוות דעת אורתופד מחצי השנה האחרונה, אם בוצע ניתוח יש לשלוח דו"ח ניתוח ותוצאות הדמיה אחרונות שבוצעו (בין אם לפני או אחרי פרוצדורה כירורגית). כמו כן, יש להביא תיעוד ממיון או מוקד רפואה דחופה אם קיים בהקשר של פריקת כתף/נקעים.
 20. מחלקת מפרקים  
  יש להביא חוות דעת של ריאומטולוג מהשנה האחרונה ותוצאות הדמיה אחרונות שבוצעו.
 21. אלרגיה לתרופות ואחר 
  יש להביא חוות דעת מרופא אלרגיה. אם קיים מעקב מרופא מומחה נוסף (עור, עיניים או אף-אוזן-גרון), יש לשלוח חוות דעת מרופא מהשנה האחרונה. אם ביצעת בדיקות לאבחון בהתאם לבקשת אלרגולוג כגון תבחין עורי, יש לצרף.
 22. אלרגיה למזון 
  יש להביא חוות דעת מפורטת של רופא אלרגיה מהשנה האחרונה, כולל התייחסות לתגובה אלרגית, לתוצאות בדיקות אלרגיה ולטיפול דסינטיזציה (חשיפה הדרגתית למזון במידה שבוצעה). במידה שהומלץ על-ידי אלרגולוג יש לצרף את תוצאות הבדיקות (RAST או תבחין עורי). אם פנית למוקד רפואה דחופה, יש לשלוח סיכום ביקור/ים.
 23. רגישות לתרופות -
  יש להביא את שם התרופאה אליה קיימת רגישות ואת התגובה שהייתה. אם לא ידועה שם התרופה, יש לשלוח התייחסות של רופא המשפחה (שם התרופה והתגובה). אם הייתה תגובה מסכנת חיים, יש לצרף חוות דעת מרופא אלרגיה.
 24. מחלות כליה -
  יש להביא חוות דעת נפרולוג מטפל ותפקודי כליות (CCT/GFR מהשנה האחרונה). במידה שבוצעו בדיקות איסוף שתן מהשנה האחרונה או ביופסיה מהכלייה, יש לשלוח תוצאות.
 25. הפרעה במתן שתן -
  יש להביא חוות דעת אורולוג מפורטת כולל תוצאות בירור אורולוגי ופירוט טיפול מהשנה האחרונה. אם נמצא במעקב נפרולוגי במקביל - יש להביא חוות דעת מנפרולוג.
 26. הפרעה גניקולוגית -
  יש להביא חוות דעת של גניקולוג מחצי השנה האחרונה. אם בוצעה הדמיה, יש לשלוח תוצאות הדמיה. אם בוצעה פרוצדורה כירורגית (כגול קוניזציה ולפרוסקופיה), יש לשלוח סיכום ניתוח ופתולוגיה.
 27. מחלה ממארת -
  יש להביא חוות דעת אונקולוג/המטואונקולוג מטפל מהשנה האחרונה (הכוללת התייחסות לתיעוד על האבחנה, לפרוטוקול ולטיפול כולל מינון מצטבר של תרופות עם דגש על טיפול באתרציקלינים). אם קיימים סיבוכים בטיפול, יש לשלוח חוות דעת רופא מתאימה מהשנה האחרונה (כגון קרדיולוג, נוירולוג ואורתופד).
  במידה שאת/ה מעוניינ/ת בפרופיל לוחמ/ת, יש לשלוח תוצאות בדיקות עזר מהשנה האחרונה (אק"ג, אקו במנוחה, מאמץ, והולטר דופק 24 שעות).
 28. אם עברת ניתוח כלשהו או שאושפזת -
  יש להביא סיכום ניתוח או סיכום אשפוז. 

שימו לב! יש להביא רשימה של טיפול תרופתי רבוע ואלרגיה ידועה מרופא מטפל. את המסמכים יש לשלוח דרך אתר מתגייסים.

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

למה אין פרופיל 100?
רגע לפני: מה להביא לצו הראשון?