הצו הראשון

נתונים אישיים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


אז מהם בכלל הנתונים האישיים? ממה הם מורכבים ועל סמך מה הם נקבעים?

דפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני)

המבחנים הפסיכוטכניים בוחנים את יכולת החשיבה שלך על ידי מבחנים כמותיים, מילוליים וצורניים. בתום המבחן הפסיכוטכני שנערך בלשכת הגיוס נקבע ציון הדפ"ר, שנע בין 10 (הציון הנמוך ביותר) ל-90 (הציון הגבוה ביותר) במרווחים של 10 נקודות.
בנוסף, תיחשפו לציון שיקבלתם בכל אחד מהפרקים. לכל מבחן ציון הנע בין 1-9. מכלול תתי הציונים מרכיב את ציון הדפ"ר שלכם.

הדפ"ר משמש אך ורק את המסגרת הצבאית ואינו רלוונטי עבורך עם שחרורך מצה"ל.
הדפ"ר, יחד עם נתונים נוספים שלך (למשל, פרופיל רפואי), מהווה סף לקבלת זימון למיון ליחידות המובחרות, והינו מרכיב ביציאה לקצונה ובשיבוץ למקצועות ספציפיים בצבא.
ציון הדפ"ר מורכב מתתי מבחנים בנושאים הבאים: מילולי כמותי וצורני. 

סימול עברית

סימול העברית הינו ציון המשקף את רמת העברית שלך. הציון נקבע על בסיס מבחן הדיבור שביצעת במהלך הראיון האישי. חלק מהמלש"בים יבצעו גם מבחן הבנת הנקרא על מנת לקבוע ציון זה.
ציון סימול העברית נע בין 5 (הציון הנמוך ביותר) ל-8 (הציון הגבוה ביותר).

הסימול, יחד עם נתונים נוספים מהווה סף לקבלת זימון למיון ליחידות המובחרות והינה מרכיב ביציאה לקצונה ובשיבוץ למקצועות מסוימים בצבא. סימול העברית משמש אך ורק את המסגרת הצבאית ואינו רלוונטי לאחר השחרור מצה"ל.

מתאם לקצונה

התאמה לקצונה הוא מדד המבטא את התאמתכם ליציאה לקצונה. חישוב ההתאמה נשען על נתונים שונים הנאספים במהלך הצו הראשון. חישוב המתאם נערך שלוש פעמים: בשלב המלש"ביות, בסיום הטירונות ובסיום מבדקי הקצונה. המתאם האחרון שסוכם, קובע למעשה סופית אם תצאו לקורס הקצינים

פרופיל רפואי

הפרופיל הרפואי הוא סימול מספרי המייצג את כשירותו הרפואית של כל מועמד לשירות ביטחון. מדובר באחד מהנתונים האישיים החשובים ביותר בצה"ל, שמותאם בנפרד עבור כל חייל עוד במהלך הצו הראשון, ויש לו השפעה על סוג השירות הצבאי ואופיו.

התרשמות מראיון אישי 

הראיון האישי הינו שיחה שמתקיימת עם מראיינת פסיכוטכנית, ומיועדת לנשים ולגברים כאחד. ציון הראיון האישי נקבע בעקבות הראיון שביצעתם בלשכת הגיוס. מטרת הראיון הינה לבדוק את מידת התאמתכם לשירות הצבאי על כל סוגיו ולשירות קרבי בפרט.

שימו לב, נתוני האיכות אינם בהכרח סופיים ועשויים להשתנות עד מועד הגיוס.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מתכוננים לצו הראשון? 7 טיפים שיסגרו לכם את הפינה
8 שאלות נפוצות על התאמות בצו הראשון