הצו הראשון

נתונים אישיים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


אז מהם בכלל הנתונים האישיים? ממה הם מורכבים ועל סמך מה הם נקבעים?

קב"א (קבוצת איכות)

הקב"א הינה נתון המשמש את צה"ל לצורך שיבוץ ראשוני לתפקידים בשירות החובה, באופן המאפשר התאמה בין כישוריו של המלש"ב לבין דרישות התפקיד וצרכי הצבא. ציון הקב"א נע בין 41 (הציון הנמוך ביותר) ל-56 (הציון הגבוה ביותר).

ציון הקב"א מחושב על בסיס צירופים שונים של מספר מרכיבים הנמדדים בתהליך ההתייצבות בלשכת הגיוס, ביניהם: יכולת חשיבה שנקבעת באמצעות המבחנים הפסיכוטכניים, השכלה- כפי שנקבעה במסגרת אימות הנתונים והתאמה למסגרת הצבאית- כפי שבאה לידי ביטוי במהלך הראיון האישי.  

הקב"א, יחד עם נתונים נוספים מהווה סף לקבלת זימון למיון ליחידות המובחרות והינה מרכיב ביציאה לקצונה ובשיבוץ למקצועות מסוימים בצבא. נתון הקב"א משמש אך ורק את המסגרת הצבאית ואינו רלוונטי לאחר השחרור מצה"ל.

דפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני)

המבחנים הפסיכוטכניים בוחנים את יכולת החשיבה שלך על ידי מבחנים כמותיים, מילוליים וצורניים. בתום המבחן הפסיכוטכני שנערך בלשכת הגיוס נקבע ציון הדפ"ר, שנע בין 10 (הציון הנמוך ביותר) ל-90 (הציון הגבוה ביותר) במרווחים של 10 נקודות.

הדפ"ר הינו אחד המרכיבים בתוך ציון הקב"א. הדפ"ר משמש אך ורק את המסגרת הצבאית ואינו רלוונטי עבורך עם שחרורך מצה"ל.

הדפ"ר, יחד עם נתונים נוספים שלך (למשל, פרופיל רפואי), מהווה סף לקבלת זימון למיון ליחידות המובחרות, והינו מרכיב ביציאה לקצונה ובשיבוץ למקצועות ספציפיים בצבא.

סימול עברית

סימול העברית הינו ציון המשקף את רמת העברית שלך. הציון נקבע על בסיס מבחן הדיבור שביצעת בטלפון או בלשכה ומבחן הבנת הנקרא שנערך בצו הראשון כחלק ממבחן הדפ"ר. ציון סימול העברית נע בין 5 (הציון הנמוך ביותר) ל-8 (הציון הגבוה ביותר).

הסימול, יחד עם נתונים נוספים מהווה סף לקבלת זימון למיון ליחידות המובחרות והינה מרכיב ביציאה לקצונה ובשיבוץ למקצועות מסוימים בצבא. סימול העברית משמש אך ורק את המסגרת הצבאית ואינו רלוונטי לאחר השחרור מצה"ל.

שימו לב, נתוני האיכות אינם בהכרח סופיים ועשויים להשתנות עד מועד הגיוס.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מתכוננים לצו הראשון? 7 טיפים שיסגרו לכם את הפינה
אימות נתונים