שאלון ההעדפות

מיתוסים

מנילה

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: דין ניצן

מערכת אתר מתגייסים


אתם קצת מבולבלים? מתרגשים? חוששים? הגיע הרגע אליו חיכיתם וקיבלתם את ההודעה על קבלת שאלון ההעדפות (המנילה). רגע לפני שמדרגים, הגיע הזמן לקחת נשימה עמוקה ולקרוא את הכתבה הבאה >

5 מיתוסים שחייבים לנפץ:

 1. שאלון ההעדפות חוסם קבלת תפקידים נוספים
  התפקידים המופיעים בשאלון מותאמים לנתונים שנאספו עליכם בצו הראשון וביום המא"ה (לבנות). לדירוג השאלון חשיבות רבה, אך עם זאת, דירוג השאלון אינו חוסם אתכם מלבקש תפקידים שאינם מופיעים בו. תוכלו להגיש בקשה לתפקיד או למיונים ספציפיים באזור האישי באתר.
 2. אם אני מדרג תפקיד אחד בלבד בעוצמה גבוה, זה מגדיל את הסיכויים שלי להשתבץ אליו
  ממש לא. בניגוד לדעה הרווחת, אם תסמנו רק תפקיד אחד בשאלון ההעדפות, גם אם בעדיפות הגבוהה ביותר יירדו הסיכויים שלכם לקבל אותו! מלש"בים רבים מאמינים שעל מנת לקבל תפקיד ספציפי עליהם לדרג אותו ורק אותו בשאלון. מדובר כמובן בהשערה לא נכונה. רצוי שתסמנו בשאלון ההעדפות מגוון רחב של תפקידים על מנת לפתוח אפשרויות שיבוץ שונות ומגוונות שמתאימות לכם.
 3. מקבלים את שאלון ההעדפות בדואר
  בעבר שאלון העדפות היה נשלח בדואר, מכאן גם באה המילה "מנילה", אך כיום שאלון ההעדפות יפתח לכם באזור האישי. כאשר יהיה לכם שאלון העדפות פתוח באתר, תקבלו התראה לנייד. לאחר מכן, תוכלו להיכנס לאזור האישי באתר ולדרג.
 4. יש שאלונים "טובים יותר" מאחרים
  על כלל התפקידים שאתם מקבלים בשאלון ההעדפות תוכלו לקרוא באתר. אנו ממליצים בעת מילוי השאלון לקרוא לעמוק על כל תפקיד וזאת על מנת שתוכלו לדרג את השאלון בצורה הטובה ביותר. כמות העולמות שנפתחים לכם בשאלון משתנה לכל אחד, לכן אין שאלון שהוא יותר "טוב" מאחר. מומלץ להתייעץ עם חברים / אחים גדולים / הורים בעת דירוג השאלון.
 5. לא ניתן לדרג את שאלון ההעדפות יותר מפעם אחת
  כששאלון העדפות נפתח ניתן לדרגו מספר פעמים טרם גיוסכם, עד לתאריך סגירתו המצוין. רצוי למלא את שאלון העדפות כמה שיותר מוקדם, על מנת שתוכלו לקבל גיבושים ומיונים המתקיימים בהתאם לתאריך גיוסכם.

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

איך ממלאים שאלון העדפות? המדריך המלא
5 טיפים לקראת מילוי שאלון ההעדפות