הכי בסיסי

כפיר

לחימה

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: דנאל שווץ

מערכת אתר מתגייסים


מידי שנה עוברים בשערי בא"ח כפיר מאות לוחמים חדשים בדרך לשמונת החודשים שיהפכו אותם מטירונים ללוחמים בחטיבה המנומרת. איך מגיעים לבא"ח? מה מחכה לכם שם? ומה חשוב למג"ד שתדעו? כל התשובות בפנים >

תעודת זהות באח כפיר

מיקום

מחנה פלס, ליד המושב חמדת שבבקעת הירדן.

איך מגיעים?

ניתן לקחת את קו 943 מהתחנה המרכזית בירושלים בשעות 8:45 ו-12:45, או לחלופין את קו 946 בשעות 8:30, 12:30 ו-16:30.

מקור השם

בא"ח כפיר למעשה מתפרס על גבי 2 בסיסים הממוקמים זה לצד זה - מחנה בקעות ומחנה פלס. מחנה בקעות נקרא כך על שם המושב שסמוך לו, בקעות, ואילו מחנה פלס קרוי על שמו של סא"ל משה פלס ז"ל, מראשוני הצנחנים, שפיקד על שחרור הר הבית במלחמת ששת הימים, שנהרג באזור הבסיס בשנת 1968.

ההיסטוריה של הבסיס

בשנת 2005, עם הקמתה חטיבת כפיר, הוחלט לבנות בסיס אימונים חטיבתי כפי שיש לשאר חטיבות החי"ר בצה״ל. המיקום שנבחר היה בצפון בקעת הירדן ועד שהוקם, התאמנו החיילים במתקן אדם.

אופי השירות 

השירות בבסיס מתבצע במתכונת של בסיס סגור. בבסיס עוברים הכשרה כל לוחמי חטיבת כפיר, בנוסף להכשרה הבסיסית מתמחים לוחמי החטיבה בלחימה בטרור ולחימה בשטחים בנויים ופתוחים.

מתקן אימונים בבאח

ניתן למצוא

5 פלוגות מרכיבות את בא"ח כפיר, בהתאם לארבעת הגדודים והסיירת בחטיבה: נחשון (90), שמשון (92), חרוב (93), דוכיפת (94) ונצח יהודה (97). הבא"ח מכיל בתוכו כל מה שצריכים הטירונים במשך שמונת חודשי ההכשרה שלהם בבא"ח - עמדות מטווח, שטח לש"ביית מכולות (לוחמה בשטח בנוי), אזור בחמ"ס (בוחן מסלול), מרפאה, שק"ם (כוורת) ומגורים במבנים חדישים.

ייחודו של הבסיס

אחד הפרוייקטים הייחודיים בבא"ח הוא "פרוייקט אריות". הפרוייקט, שייחודי לחטיבת כפיר, הוא למעשה תכנית כושר אישית עבור חיילים בעלי עודף משקל ואחוז שומן גבוה. במסגרת הפרוייקט, עוברים החיילים אימוני כושר אישיים נוספים במטרה לסייע להם לעבור את ההכשרה כמו שאר חבריהם לפלוגה.

עם הקמתו בשנת 2005, הפך הבסיס לבא"ח האחרון שהוקם עד כה בצה"ל. נוסף לכל, בא"ח כפיר הינו בסיס האימונים החטיבתי היחיד שממוקם מאחורי הקו הירוק.

לוחמי כפיר בשטח

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בא"ח גבעתי
בא"ח צנחנים