הכי בסיסי

נח"ל

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


יחידת שלדג, יחידת 669, פלס"ר שריון ושייטת 13 הם רק חלק מהיחידות המוכשרות בבא"ח נח"ל, בסיס האימונים של חטיבת הנח"ל. מתגייסים לבא״ח? רוצים לדעת מה מחכה לכם בהכשרה? הגעתם למקום הנכון >

חוגר באח נחל

מיקום

צומת תל ערד בנגב (רבע שעה נסיעה מהעיר ערד).

 

איך מגיעים?

בבא"ח נח"ל ישנם שני בסיסים: בא"ח טוב (בסיס ההכשרה הראשונית) ובא"ח קריות (בסיס האימון המתקדם). ישנן טיוליות מערד דרך בא"ח טוב עד בא"ח קריות ובכיוון ההפוך. הטיוליות יוצאות במהלך השבוע בשעות קבועות והן מתוגברות בימי ראשון, חמישי ושישי.

בימי ראשון הטיוליות יוצאות מתחנת להבים-רהט בתדירות של כעשרים דקות מהשעה 9:30 עד 12:00. בשאר ימות השבוע הטיוליות יוצאות בשעות הבאות:

לוז טיוליות

חל איסור להגיע לבא"ח בצורה רגלית אלא רק בטיוליות המאורגנות.

אופי השירות

הכשרת הלוחמים מתבצעת במתכונת של בסיס סגור.

ניתן למצוא

כמו בכל בסיס, ניתן למצוא בבא"ח אפסנאות, נשקייה, חדר אוכל, משרדי ת"ש וחינוך, בית כנסת, כוורת ומרפאה. בנוסף, קיימת במקום מרפאת שיניים, 16 עמדות מטווחים, שטח לש"ביה (לוחמה בשטח בנוי), אולם ספורט, אולם טקסים, קפיטריה חלבית ומתקני אימונים.

מגורי הטירונים

ייחודו של הבסיס

בא"ח נח"ל הוא בסיס חדש יחסית, בן 25 שנה, ולכן הטירונים בו ישנים במבנ"דים (מבני דיור) עם מזגן, מיטות יחיד חדשות ולוקרים אישיים. בשק"ם אפשר למצוא טלוויזיות ובקפיטריה מגישים גם חומוס ופיתות. בבא"ח נמצא גם מתקן מנהרות לאימון הגדול מסוגו וקיים גם סימולטור ירי לאימונים.

דבר המפקד

חטיבת הנח״ל היא חטיבה מובילה במקצועיותה וביכולותיה הקרביות. החיילים המגיעים אליה הם מטובי הלוחמים שלנו ותמיד ניצבים בקו הראשון בכל מלחמה. החיילים שיגיעו לשרת כאן יעברו הכשרה מאתגרת פיזית ומנטלית, ילמדו דברים חדשים על עצמם ויוכשרו באמצעים המתקדמים ביותר לקראת האתגרים הצפויים להם בשירות. 

נוסף להכל, הם ימצאו משפחה גדולה עם מסורת ומורשת ארוכת שנים שאין גאווה גדולה מלקחת חלק ממנה. חטיבת הנח״ל לקחה חלק עיקרי ומכריע בכל מלחמות ישראל וקיבלה שבחים ועיטורים רבים על פועלה ופועלם של חייליה האמיצים. מתגייסים יקרים, הבא"ח הוא ביתכם החדש והחטיבה היא משפחתכם. היו גאים להיות חלק מחטיבת הנח"ל!

- סא"ל יואב כצנלסון, מפקד הבא"ח

רוצים לראות איך זה נראה?

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מחנה שיבטה (בית הספר לתותחנות שדה)
בית הספר להגנת הגבולות (סיירים)