הכי בסיסי

צנחנים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


לא סתם חי"ר: חטיבת הצנחנים היא חטיבת החי"ר היחידה שתבצעו אליה גיבוש לפני הגיוס, והיחידה בה לומדים את מקצוע הצניחה. אם אתם בדרך לצנחנים כדאי שתכירו את הבא"ח שלכם >

תעודת זהות באח צנחנים

מיקום

מחנה איתן ליד קיבוץ שומריה שבאיזור קריית גת.

איך מגיעים

ישנן טיוליות:

-----

----

מקור השם

הבא"ח קרוי על שמו של הרמטכ"ל ה-11 רב אלוף רפאל (רפול) איתן. שם החטיבה "צנחנים" ניתן לה על פי ייעודה, חטיבה מוצנחת.

ההיסטוריה של הבסיס

הבא"ח במקומו הנוכחי נבנה בשנת 2001 בהובלת האמריקאים, ולכן הרחוב הראשי בבא"ח נקרא main street. עד 2001 ההכשרה לצנחנים הייתה מתבצעת בשלושה בסיסים שונים בשומרון ובבקעת הירדן. ב2003 אוחדו שלושת בסיסי ההכשרות של הצנחנים לבא"ח הקיים והחלה להתבצע שם ההכשרה.

אופי השירות

ההכשרה מתבצעת במתכונת של בסיס סגור.

ניתן למצוא

כמו בכל בסיס ניתן למצוא אפסנאות, נשקייה, חדר אוכל, משרדי ת"ש, חינוך ומשא״ן, בית כנסת, כוורת, ומרפאה. בנוסף, קיימת מרפאת שיניים, מטווחים, מגרשי בחמ״ס (בוחן מסלול), אולם ספורט, חדר כושר, חדר ספינינג, מגרש כדורסל, מגרש כדורגל, סימולטור קליעה, ולשבי"ה (לוחמה בשטח בנוי).
המתגייסים לצנחנים ישנו בחדרים של 16 אנשים.

ייחודו של הבסיס

המגורים בנויים בצורה של חצי גורן (חצי מעגל), מול חדרי הטירונים נמצאים חדרי המפקדים. ההכשרה מתמקדת בעיקר במקצוע הצניחה. בבא"ח מתבצע גיבוש ליחידות המובחרות של הצנחנים, ניתן למצוא מטווחים ממוחשבים בהם המטרות זזות וכמות הפגיעות נספרת.

דבר המפקד

הכומתה האדומה מסמלת את השייכות למורשת הצנחנים, מורשת המתחילה בפעולות התגמול - עוברת בצניחה במתלה, במבצע קדש, בשחרור ירושלים במלחמת ששת הימים ובכל הקרבות, במלחמות ובמבצעים השונים לאורך היסטוריית של מדינת ישראל ועד לרגעים אלה בהם הצנחנים מגינים על גבולותיה ותושביה של המדינה. הכומתה האדומה מסמלת את הקריאה ״אחרי״, את הרעות והעמידה בכל משימה אותה הפגינו ומפגינים לוחמי הצנחנים לאורך הדורות.

תמיד זכרו, זכות גדולה נפלת בחלקו של הלוחם אשר עונד את הכומתה האדומה.
פעם צנחן תמיד צנחן.

- סא״ל עודד זימן, מג״ד בא״ח צנחנים

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בא"ח כפיר
בסיס הטכני (בח"א 21)