הכי בסיסי

חיל החינוך והנוער

עיר הבה"דים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: דין ניצן

מערכת אתר מתגייסים


לצד חומר עיוני, לומדים בבה"ד החינוך והנוער בצורה מעשית: שימוש באפליקציה להדרכה ולהעברת הדרכות, יציאה לסיורים מקצועיים ולימי עיון באוגדת עזה, כל אלה ועוד הן הדרכים בעזרתן תוכשרו לתפקיד בחיל החינוך והנוער. מתגייסים לחיל החינוך והנוער? קבלו הצצה לאיך תיראה ההכשרה שלכם >

 

מיקום

קריית ההדרכה על שם אריאל שרון ליד צומת הנגב, דרומית לבאר שבע (עיר הבה"דים)

איך מגיעים?

לחיילים המשרתים בקריית ההדרכה (עיר הבה"דים) יש קו הסעות קבוע בשם "תופסים קו". ההסעות יוצאות ממוקדים בכל רחבי הארץ בימי א' בין השעות 6:00-8:30, ומקריית ההדרכה בימי חמישי בשעות הצהריים ובימי שישי בשעות הבוקר. את המידע המלא ניתן למצוא באתר צה"ל.

אופי השירות

ההכשרה בבה"ד החינוך והנוער מתבצעת במתכונת של בסיס סגור ובמודל טירונות בסמכות, לפיו לטירונים יש סגל פיקוד אחד מיום הגיוס ועד סיום ההכשרה. המפקדים בבה"ד החינוך והנוער מגיעים לתפקידם רק לאחר שביצעו תפקיד בחיל, על מנת שיוכלו להכשיר את דור העתיד בצורה הטובה ביותר ומתוך ניסיונם האישי.

ההכשרה בבה"ד הינה עיונית ומעשית כאחד: בקורסים השונים מעמיקים החניכים ביסודות החינוך בצה"ל, לומדים את המקצוע החינוכי במסגרת התפקיד אותו עתידים לבצע ומפתחים תפיסה חינוכית ערכית. כמו כן, מקיימים לאורך ההכשרה סיורים בשטח על מנת ללמוד ולחוות אותו מקרוב (סיורים בגדנ"עות, בבסיסי הטירונות של החיל, סיורים ברחבי ישראל להכרת הארץ והמורשת ועוד) ותרגילים מעשיים המדמים את תפקידם העתידי בסיום ההכשרה. במהלך ההכשרות נפגשים החניכים עם דמויות משמעותיות בצה"ל בכלל ובחיל החינוך והנוער בפרט ונחשפים לעשייתם.

מורה חיילת

ההכשרות בבה"ד 

בבה"ד החינוך והנוער עוברים מדי שנה כ-1400 חניכים ב-3 קורסי יסוד שונים:

קורס חינוך והסברה, קורס הו"ד וקורס ההכנה לצה"ל. בנוסף עוברות בבה"ד טירונות גם המורות החיילות.

בתום הכשרת היסוד בבה"ד, מקבלים החניכים סיכה חיילית ושרוך אפור/חום (למפקדי הגדנ"ע).

חיילים בחיל החינוך והנוער אשר יוצאים לקורס קצינים, ישובו אל בה"ד החינוך והנוער להשלמה החיילית לקצונה. כמו כן, מתקיימות בבה"ד החינוך השתלמויות שונות למשרתי החיל- מדרג חיילי החובה ועד קצינים בדרגת רב-סרן.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בסיס גדנ״ע שדה בוקר
חוות השומר