חיל המשטרה הצבאית

הכי בסיסי

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


חשבתם פעם איך מתרגלים לוחמי המעברים משמרת באחד המעברים? איך לומדים בלשים לבצע חקירות? ואיך שומרים גם על משמעת גבוהה וגם על יחס אישי? השגנו לכם הצצה לבה"ד 13, בית הספר למשטרה צבאית >

תעודת חוגר לבהד 13

מיקום

קריית ההדרכה על שם אריאל שרון ליד צומת הנגב (עיר הבה"דים).

 

איך מגיעים?

לחיילים המשרתים בקריית ההדרכה (עיר הבה"דים) יש קו הסעות קבוע בשם "תופסים קו". ההסעות יוצאות ממוקדים בכל רחבי הארץ בימי א' בין השעות 6:00-8:30, בימי חמישי בשעות הצהריים ובימי שישי בשעות הבוקר. את המידע המלא ניתן למצוא באתר צה"ל.

מקור השם

קריית ההדרכה קרויה על שם אלוף פיקוד הדרום, שר הביטחון ואחד מראשי ממשלת ישראל - אריאל שרון ז"ל.

ההיסטוריה של הבסיס

בית הספר למשטרה צבאית הוקם בשנת 1948 במחנה שייח' מוניס ששכן בתל אביב. בשנת 1954 עבר הבה"ד לצריפין והיה חלק מבה"ד 11 של חיל השלישות (כיום חיל משאבי האנוש). ב-1967 החל הבה"ד להכשיר את חייליו במחנה קדום בשומרון וב-1995 עבר למחנה גור ('בית ליד') ושם שכן עד שבשנת 2015 הפך לבה״ד הראשון שעבר לעיר הבה״דים שבנגב.

אופי השירות

ההכשרה מתבצעת במתכונת של בסיס סגור. הטירונות אורכת מעל לחודש מכיוון שבנוסף להכשרת רובאי 02, מוכשרים החיילים לשוטרים צבאיים ומקבלים תעודת שוטר צבאי. בסוף הטירונות, חיילים שלא עברו מיון לתפקיד כלשהו בחיל, משובצים לתפקידים שונים בהתאם לחוות דעתם של המפקדים, ליום מיונים שנערך במהלך ההכשרה, לצורכי המערכת והעדפותיהם האישיות.

ניתן למצוא

בבה"ד קיימות כיתות לימוד מיוחדות להכשרת הטירונים: כיתה שמדמה מחסום, כיתת בלשים, כיתה שמדמה כלא ועוד חללים מתחלפים נוספים עם תפאורה ואביזרים. בכל אחת מהכיתות ניתן לצלם ולהקליט את הסימולציה ולאחר מכן גם לצפות בה.

מדמה מחסום

ייחודו של הבסיס

בטירונות בבה"ד 13 שמים דגש על משמעת גבוהה מאוד. כל אחד מהטירונים בבה"ד מחויבים להגיע למפקד האישי שלהם בערב במטרה ליצור שיח בגובה העיניים ולשתף אותם בבעיותיהם וחוויותיהם.

בה"ד 13 מכשיר את לוחמי המעברים והוא בין היחידים שמכשירים לרמת רובאי 03 בעיר הבה"דים. לוחמי המעברים מקבלים גם טיפולי שיניים בשלב ההכשרה ועוברים בדיקת "פיזיותרפיה מונעת" לאיתור בעיות אורתופדיות שעלולות לצוץ בעתיד בתפקיד במטרה למנוע אותן.

דבר המפקד

אנחנו דואגים לעזור לטירונים לעבור את התהליך המורכב של המעבר מאזרח לחייל. יש לנו מגוון רחב של מקצועות שונים בחיל המשטרה הצבאית. אנחנו בין הראשונים שמוזנקים לזירה בשביל לסגור מרחב לחימה, לאכוף פקודות או ללוות שיירות בביקורי בכירים. שוטר צבאי מקבל סמכויות שלפעמים גדולות יותר מסמכויות של קצין ולכן אנחנו עובדים מאד על ריסון הכוח. חלים עלינו כללי אתיקה קשים.

תבואו עם ראש פתוח ואל תיכנעו לסטיגמות ולדעות קדומות. המשטרה הצבאית היא משטרה של הצבא למען הצבא. בחיל המשטרה הצבאית יש אפשרויות פיתוח רחבות - יציאה לקורסי פיקוד ומכים, קורסי המשך, קורס קצינים ותפקידים נוספים ביחידה. משטרה צבאית הוא חיל חיוני ומשפחתי מאד. תהיה לכם חוויית שירות טובה וחברים מדהימים ותתרמו יותר ממה שאתם חושבים.

  • סא"ל יובל שינקין, מפקד בה"ד 13

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

קיבלתם שיבוץ? הכירו את בסיס ההדרכה שלכם
בה"ד 7