חיל התקשוב

הכי בסיסי

מחשבים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: דנאל שווץ

מערכת אתר מתגייסים


"הטכנולוגיה היא זו שתכריע במערכה הבאה". אילו קורסים עוברים הכשרה בבה"ד 7? איזו מערכת לניהול למידה פיתחו בבה"ד? ואיך הכין את עצמו הבה"ד לדור החדש? בואו להכיר את הבה"ד הכי טכנולוגי בצה"ל >

 חוגר בהד 7

מיקום

קריית ההדרכה על שם אריאל שרון ליד צומת הנגב (עיר הבה"דים).

איך מגיעים?

לחיילים המשרתים בקריית ההדרכה (עיר הבה"דים) קיים קו הסעות קבוע בשם "תופסים קו". ההסעות יוצאות מ-19 מוקדים ברחבי הארץ בימי א' בין השעות 30:8-00:6 ,בימי חמישי בשעות הצהריים ובימי שישי בשעות הבוקר. מידע מלא ניתן למצוא באתר צה"ל ובאפליקציה Moovit.

ההיסטוריה של הבסיס

בית הספר הארצי לקשר, תקשוב וסייבר, בה"ד 7 ,החל את דרכו עם הקמתו של צה"ל בשנת 1948 במחנה גדעונים שעל-יד בסיס צריפין (מחנה ידין), שם שכן עד שנת 2016. באותה השנה, כחלק מפרוייקט העתקת בסיסי צה"ל לדרום של משרד הביטחון, עבר הבה"ד לקריית ההדרכה (עיר הבה"דים) שבנגב, שם הוא גם שוכן כיום.

אופי השירות

השירות בבה"ד 7 הוא במתכונת של בסיס סגור.

ניתן למצוא

רוב ההכשרות והקורסים של חיל התקשוב נערכים בבה"ד 7. בין הקורסים הקיימים מעולמות הדיגיטל וההפעלה, ניתן למנות את קורס מנהלי רשת, תומכי תהליכים מבוססי רשת, מטמיעי מערכות מחשוב, מנהלי מערכות צופן, מדריכות תקשוב ומגני טופז.

בנוסף, מוכשרים בבה"ד במשך שנה ו-4 חודשים קציני הקשר הגדודיים, שבסיום ההכשרה הארוכה שלהם משובצים בגדודים השונים בשטח. הקשר"גים הם לא הקצינים היחידים שמוכשרים בבה״ד: כל השלמות הקצונה של אגף התקשוב וההגנה בסייבר נערכות בו גם הן.

כיתת לימוד

ייחודו של הבסיס

בה"ד 7 הוא בין היחידים שמכשירים טירונים לרמת רובאות 03 בעיר הבה"דים. בנוסף, בשנים האחרונות הבינו בבה"ד שהשיטה המסורתית של כיתה עם מורה ומצגת פחות רלוונטית ובוצעו התאמות רבות לדור החדש של המתגייסים. הדגש העיקרי בשיטות הלימוד החדשות הוא המעבר ללמידה עצמית בדרכים שונות כמו סרטונים קצרים, או לומדות שמאפשרות לדלג קדימה ואחורה, מתוך הבנה שהדור החדש מסוגל ללמוד לבד ובקצב שלו.

הבה"ד זוכה לארח גם אירועים שונים כמו יום הכשירות החילי שבו השתתפו כל יחידות חיל התקשוב והתחרו ביניהן בהפעלת מערכות, מבחני תורת לחימה, תחרויות ספורט ועוד. כל יחידה בחרה נושא אחד מתוך 40 ויצרה עבורו תוצר כלשהו החל מסרטון ועד ללומדה, תוצרים שכיום משמשים את המתגייסים הטריים בקורסים השונים.

בבה"ד קיימת גם מערכת לניהול הדרכה שעוזרת לבצע מעקב אחרי הכשרה של כל חייל וחיילת. המערכת מאחסנת בתוכה את כל החומר המקצועי של החיל ונגישה לכל חייל בכל שלב בשירות הצבאי.

קשרגים

דבר המפקד

התהליכים שקורים בשנים האחרונות בעולם האזרחי, שיש כאלו שמכנים אותם מהפכת המידע והדיגיטל, מתרחשים גם אצלנו, בצה"ל. אתם דור שנולד לעולם דיגיטלי, עולם של רשתות חברתיות ומחשבים. אנחנו גאים לעמוד בראש המהפכה הטכנולוגית ולהוביל אותה.

בה"ד 7 הוא התחנה שלכם בדרך למקצוע בחיל התקשוב. מי שיגיע לכאן, יקבל הזדמנות להעביר שירות בחברה של אנשים מאוד איכותיים. לא משנה לאן תגיעו אחרי זה, בכל חטיבה ובכל גדוד - תמיד תהיו בחברת אנשי התקשוב שלנו. אנחנו אלו שאחראים לעזור ליחידות הצבא השונות לממש את הייעוד שלהן.

הייחודיות הכי גדולה שלנו כאן, בבה"ד, היא שאנחנו מכשירים לכל סוגי השירות הקיימים - החל משירות קרבי עם מאפיינים מבצעיים-טכנולוגיים בשטח ועד לשירות עורפי. העולם הזה, עולם הטכנולוגיה, הוא העולם המתפתח ביותר כיום והוא זה שיעזור ליצור יתרון על פני האויב במערכה הבאה

- אל"ם חיים אבודרהם, מפקד בה"ד 7

מפקד בהד 7

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בסיס ההדרכה של המשטרה הצבאית (בה"ד 13)
בה"ד 6