הכי בסיסי

בה"ד 8

כושר קרבי

צניחה

הדרכת ספורט

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: חן גל

מערכת אתר מתגייסים


סדנאות כושר ובריאות, אימוני קרב מגע וריצות על חוף הים: בבה"ד 8, מתחילים החיילים את יומם עם אימון גופני בשעה חמש לפנות בוקר. כל מה שרציתם לדעת על בית הספר לכושר קרבי >

תעודת זהות בה

מיקום

מכון וינגייט, נתניה.

 

איך מגיעים?

אוטובוס - קווי האוטובוס שעוצרים בתחנת וינגייט: 826, 852, 872 (ממחלף נתניה בצפון ומת"א בדרום). קו 601 (מתחנה מרכזית בנתניה דרך מחלף פולג, איקאה, ומדרום תחנה מרכזית בת"א). 

רכבת - ניתן לרדת בתחנת נתניה ולחצות רגלית לכביש החוף ומשם להמשיך בקווי האוטובוס המצוינים למעלה. מתחנת רכבת בית־יהושע ניתן לקחת מונית שירות לצומת אביר (איקאה) ומשם קו 601.

מקור השם

מכון וינגייט, בו שוכן בית הספר לכושר קרבי, נקרא כך על שם אורד צ׳ארלס וינגייט, קצין בריטי בכיר אשר היה תומך נלהב של הציונות ונהרג בהתרסקות מטוס במלחמת העולם השנייה.

ההיסטוריה של הבסיס

בתחילתו, הוקם בית הספר לאימון גופני בצריפין ובהמשך עבר למחנה "דורה" בנתניה, אשר פונה בשנות ה- 50 עבור הקמת שיכון עולים. בחיפוש אחר מקום עבור בית הספר, הוצע שייבנה על יד מכון וינגייט במטרה לטפח את הקשר בין האקדמיה והצבא. אז גם ניתן לו שמו - בה"ד 8.

אופי השירות

הבסיס -מקיים קורסים והכשרות ולכן הוא בסיס סגור. בחודש האחרון עברו בבסיס כ-3,000 חיילים בהכשרות שונות. המשרתים בבסיס מחולקים לסגל, חיילי קורס מדא"ג וחיילים מיחידות שונות אשר עוברים הכשרות.

ניתן למצוא

הקורסים המתקיימים בבסיס-

  • קורס מדריך כושר קרבי (מדא״ג)
  • קורס מדריך כושר קרבי (מדא״ג) ללוחמים
  • קורס קרב מגע
  • קורס מאמני חדר כושר עבור חיילים בסדיר וקצינים מבסיסים עורפיים

בנוסף, מקיים הבסיס "אקדמיה" למדא"גים מצטיינים. בסיום ההכשרה מקבלים המסיימים תעודה אזרחית של מדריך חדר כושר ובריאות.

ייחודו של הבסיס

בית הספר לכושר קרבי הוא הבסיס היחיד בצה"ל אשר עיסוקו העיקרי מעבר לשגרה הצבאית הינו כושר בהיקף רב תחומי. בנוסף, מיקומו של הבסיס הינו מעל חוף הים, דבר המאפשר לבצע בחוף אימונים ופעילויות בשגרה.

חוקים החלים בבסיס

על משרתי הבסיס להתאמן שלוש פעמים בשבוע - אימון ריצה ואימון כוח וכמובן לשתות הרבה מים. אחת לשלושה חודשים מתקיימים למדריכי הבסיס בוחן כושר ובוחן עיוני.

דבר המפקד

החזון שלנו הוא לגרום לחיילים לרצות להתאמן ולדעת שזה קל ופשוט בשגרה היומיומית, אנו רואים בכושר כחיוני לתפקוד נכון של כל חייל בצה"ל. חשוב לנו להעשיר גם את הסגל בחידושים בתחום הספורט תוך אימונים פיזיים והרצאות וזאת על ידי מעגל אנשי מילואים מקצועיים אשר מגיעים לבסיס פעם בשלושה שבועות.

מתקיימת חתירה תמידית לשנות ולשדרג את שיטות האימון שלנו, שיהיו נגישות לשטח ומובנות ללוחם. לחיילים בבסיס אנו דוגלים בשמירה על כושר גם בשעות הפנאי, הקמנו מתחם אימון חדש פונקציונלי לסגל בו אין שום ציוד שנקנה אלא דברים שבנינו יחד - שקי פקל וחבלים למשל - מתקנים אשר ניתן להקים בכל יחידה לשמירה על הכושר בשגרה בצורה מהנה.

- סא״ל עמוס גופר, מפקד בה״ד 8

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מחו"ה אלון
בית הספר לשריון (מחנה שיזפון)