חיל הים

הכי בסיסי

בה"ד חיל הים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: נועה ריינה

מערכת אתר מתגייסים


בסיס ההדרכה של זרוע הים בחיפה, מכשיר את מרבית המתגייסים לחיל הים החל מהטירונות ועד לקורסי קצונה מתקדמים. בין היתר, מוכשרים בבה"ד זרוע הים הלוחמים הימיים, בקריות השליטה הימית, הצוללנים, החובלים והמערך הטכני החופי והימי. בואו לראות חלק מהשדרוגים שנעשים בבה"ד בשנים האחרונות >

מיקום

שרל לוץ, שכונת בת גלים, חיפה.

איך מגיעים?

מרחק הליכה של כחמש דקות מתחנת הרכבת בת גלים בחיפה.

ניתן למצוא

בבסיס נמצאים מתקנים מתקדמים ויחידים מסוגם להכשרת לוחמים וקצינים בזרוע, ביניהם, סימולטורים ימיים, מתחם גיבושים חדש שנחנך השנה, היכל ספורט וכושר קרבי מהמתקדמים בצה"ל ובית ספר תיכון "צור-ים".

קורסים והכשרות

בבסיס ההדרכה מתקיימות מרבית ההכשרות והקורסים של זרוע הים, ביניהם ניתן למנות את קורס החובלים, קורס הצוללנים, קורסי ההכשרה לתפקיד הלוחם הימי - לסטי"לים (ספינות הטילים) ולבט"ש (ביטחון שוטף), קורס המערך הטכני של הזרוע, קורס מודיעין ימי ועוד.

ההיסטוריה של הבסיס

הבסיס הינו מוותיקי הבסיסים בצה"ל ובנוי על שרידיו של בסיס הצי הבריטי משנות ה-20 של המאה הקודמת.

אופי השירות

הבסיס הוא בעל אופי סגור ומיועד בעיקר לטירונים ולקורסיסטים.

ייחודו של הבסיס

בה"ד זרוע הים דוגל בערכי הזרוע כמו שותפות, מצויינות, אמינות ויוזמה. היחס המשפחתי החם המוכר בזרוע נשמר גם במערכות היחסים שבין המפקדים לחניכי ההכשרות, תורם ליחסי האמון ומקדם את המקצועיות.

דבר המפקד

בה"ד זרוע הים הינו שער הכניסה לצה"ל של כל חיילי זרוע הים, הלוחמים והמערכים תומכי הלחימה. בה"ד חיל הים אחראי על כל ההכשרות והקורסים של זרוע הים - מהטירונות ועד לקורסי פיקוד מתקדמים. ההכשרות בבה"ד מבוצעות על ידי טובי המפקדים שבזרוע.

מוטלת עליו האחריות לחנך ולהכשיר את חיילינו לעמידה מקצועית וערכית במשימותיהם על מנת שישובו הביתה בשלום. בכל ההכשרות שזורים ערכי היסוד של צה"ל וחיל הים כאשר בראשם עומדת חובתינו לטפח ולדאוג לאדם. כוחנו באנשינו ונשקנו היא רוח האדם.

  • אל"ם נדב תורג'מן, מפקד בה"ד חיל הים

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בה"ד 6
בית הספר למקצועות משאבי האנוש (בה"ד 11)