הכי בסיסי

שיבטה

תותחנים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


קיבלתם שיבוץ לתותחנים? ארגנו לכם הצצה לבסיס שלכם לחודשים הקרובים. ספוילר: בונים שם מגורים חדשים עם מזגנים. לכל הפרטים >

חוגר מחנה שיבטה

מיקום

בית הספר לתותחנות שדה נמצא במחנה שבטה, בקרבת צומת משאבים.

איך מגיעים?

בימי ראשון יצאו אוטובוסים לשבטה מעיר הבה"דים עם מפקדי הטירונים. בסופי השבוע יש הסעות לתחנה מרכזית באר שבע. ניתן להגיע גם עם קו 44 מתחנה מרכזית באר שבע.

המגורים החדשים

אופי ההכשרה

ההכשרה מתבצעת במתכונת של בסיס סגור. ברוב המקרים תצאו הביתה בימי שישי.

ניתן למצוא

כמו בכל בסיס ניתן למצוא אפסנאות, נשקייה, חדר אוכל מרכזי ו4 חדרי אוכל. ישנם משרדי ת"ש, חינוך ומשא״ן, בית כנסת, כוורת, חלבייה, ומרפאה עם מרפאת שיניים ואורתופד. כמו כן, ניתן למצוא מטווחים, 2 מגרשי בחמ״ס (בוחן מסלול), סימולטור ירי, סימולטור מצ"ת (מדמה צוות תומ"ת) וסימולטור סוללת תומ"ת, אולם ספורט, 2 חדרי כושר, חדר ספינינג, חדר כוח, מגרש כדורסל ומגרש כדורגל עם דשא סינתטי.

ייחודו של הבסיס

"בשבטה אנחנו שמים את הלוחם במרכז", מסביר סגן אלוף דוד גטניו, מפקד בא"ח תותחנים, "לאחרונה התחלנו לתת אפשרות לחיילים אחראיים שמתבלטים במהלך ההכשרה ומוכיחים את עצמם במהלכה לפקד על חוליות ולחנוך את חבריהם לצוות בסוללה. אנחנו שמים דגש על מרכיבי הכושר הגופני, הכושר הקרבי וההיבט המנטלי. אנחנו תומכים בחיילים מבחינת כושר גופני עם תכניות מיוחדות לחיילים שמתקשים עם אימוני הכושר הקרבי ומוסיפים אימונים לחיילים המתקדמים".

דבר המפקד

תבואו עם ראש פתוח, אתם מגיעים למקום עם אנשים מדהימים. מקום שמאפשר לכם להתפתח וללמוד דברים חדשים ולהתחיל שירות שהוא שירות משמעותי בחיל שהוא מהמתקדמים ביותר בצה"ל. מעבר לזה אתם מצטרפים למשפחה. חיל התותחנים עוסק בפעילות מבצעית באופן יום יומי, אנחנו מאפשרים התקדמות מאד מהירה לתפקידי פיקוד. תפגשו כאן אנשים מכל קצוות המדינה שיהפכו להיות החברים הכי טובים שלכם גם בשירות וגם לאחריו

- סגן אלוף דוד גטניו, מג"ד בא"ח תותחנים

רוצים לראות איך זה נראה?

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בית הספר לשריון (מחנה שיזפון)
בא"ח נח"ל