חיל האוויר

עובדה

הכי בסיסי

בח"א 10

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: דור קטורזה ונוי טל

מערכת אתר מתגייסים


מתגייסים לחיל האוויר? הכירו את בסיס ההכשרה הגדול ביותר בחיל, בו עוברים רוב המשרתים בחיל האוויר - בטירונות בקורס או בשירות. המצוין מתחיל שם>

מיקום

הבסיס נמצא במרכז הערבה, כ-60 קילומטר מאילת

איך מגיעים?

בימי ראשון יוצאות טיוליות מאורגנות של הבסיס, מעיר הבה"דים לבסיס עובדה. בשאר ימי השבוע ניתן להגיע לבסיס בעזרת אוטובוסים ציבוריים, באמצעות קו 398 או 392 של אגד, היוצאים מתחנה מרכזית באר שבע.

אופי השירות

השירות בבסיס עובדה, בזמן הטירונות וההכשרות הוא במתכונת בסיס סגור. הבסיס מאכלס טירונים וקורסיסטים המשתייכים לחיל האוויר, ופועל בו גם בית הספר למקצועות התעופה (ביסמ"ת) - האמון על הכשרת הטירונים והקורסיסטים.

ניתן למצוא

כבכל בסיס, ניתן למצוא בעובדה מחסני אפסנאות, נשקייה, שלושה חדרי אוכל (לטירונים, לקורסיסטים ולסגל) שני בתי כנסת (אחד למגמת הטירונים והשני לשאר הבסיס), שלושה שק"מים (נגרר, במרכז הבסיס, ובשיכון - מגורי משפחות קציני הבסיס), מרפאה ומרפאת שיניים. במגמת הטירונות קיימות שתי פלוגות בהם נמצאים חדרי הטירונים ששופצו לאחרונה וכוללים אף מיזוג ושקעי חשמל. בצמוד לכל פלוגה נמצא מתחם של חדרי שירותים ששופצו גם הם לאחרונה וכוללים מספר רב של תאי שירותים ומקלחות.

כמו כן, במגמת הטירונים נמצא מרכז הדרכה עם תשע כיתות לימוד בהן המפקדים והסגל הפיקודי מעבירים לטירונים את שיעורי הטירונות, נמצאות פינות ישיבה בהם הטירונים יכולים להעביר את זמן ההמתנה והמנוחה בנעימות, חדרי חופ"ל ומתחם בימהיט (מטווחי לייזר לתרגול ירי לפני המטווחים החיים). בנוסף, בבסיס קיים אזור מטווחים, מסלול ריצה מואר באורך 750 מטר, מתקני כושר שפזורים ברחבי הבסיס, מגרשי ספורט, חדר כושר, אודיטוריום ובריכה.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

חוות השומר
בה"ד מג"ב