הכי בסיסי

חיל החינוך והנוער

קורס

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


אחד הבסיסים הייחודיים יותר של צה"ל הוא מחו"ה אלון, בסיס חיל החינוך והנוער ששם לעצמו כמטרה שילוב אוכלוסיות ייחודיות בצה"ל ובחברה הישראלית. כל מה שרציתם לדעת >

מיקום

הר לבנים שבגליל העליון, ליד כפר מג'אר ומושב חזון.

איך מגיעים?

קו 30 מצומת גולני, קו 56 מהתחנה המרכזית בכרמיאל וקו 380 מחיפה לב המפרץ.

מקור השם

הבסיס נקרא על שם יגאל אלון אשר היה מפקד הפלמ"ח, שר החינוך, התרבות והחוץ ואלוף בצה"ל בעת מלחמת העצמאות.

ההיסטוריה של המקום

הבסיס הוקם בשנות ה-60 ושימש תחילה כבית ספר למ"כים. הבסיס נמצא במתכונת הנוכחית שלו משנת 1986.

אופי השירות

שירות של בסיס סגור בשל הטירונות וההכשרות המועברים בו.

ניתן למצוא

בבסיס מוכשרים טירונים לרמת רובאות 02 במסגרת 14 קורסים והכשרות שונים, בהם החיילים לומדים עברית, משלימים את השכלתם התיכונית ומקבלים כלים להמשך שירותם בצה"ל. משרתים בו טירונים, חיילים בסוף שירות במסגרת קורס השלמת השכלה ונתיב וסגל הבסיס המורכב מסגל הפיקוד, בוגרי קורס הוראה ופיקוד וקורס מ"כים.                                       

מחו

ייחודו של הבסיס

היחידה עוסקת בארבעה תחומי עיסוק מרכזיים: הקניית שפה, השלמת השכלה, תהליכי הסתגלות והעצמה וחיזוק תחושת השייכות והזהות. הבסיס מאגד בתוכו את מרבית האוכלוסיות המצריכות התייחסות ייחודית בתחילת שירותם הצבאי.

דבר המפקדת

הבסיס שונה מאוד בנוף הצבאי בזכות תפקידיו ופעולותיו הייחודיות ומהווה מרכז לחינוך, למידה, רכישת שפה והרחבת ההשכלה. הוא מסמל את חזונה של החברה הישראלית לכינונה של חברת מופת. החברה בה אנו חפצים היא היודעת לכבד ולהכיר בשונה, זו היודעת לתת ולתרום, זו היודעת לדאוג לחלש בקרבה, בסבלנות ובסובלנות להקשיב לדעותיו של האחר, להכיר במנהגיו ולמצוא מכנה משותף על אף אי ההסכמות והמחלוקות שמלוות אותנו.

המתגייסים אלינו שותפים למפעל חשוב זה, לעשייה מבורכת יומיומית שלעיתים מעייפת, מעוררת ספק ומעלה תהיות אך לצידה סיפוק רב, עשייה שמחזקת את המכנה המשותף בעם ישראל והשפעתה מורגשת על כל החיילים והחיילות באופן ישיר  

 

- סא"ל דורית מעוז, מפקדת בסיס מחו"ה אלון

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בט"ר ניצנים (מחנה יהושע)
בה"ד 8 (וינגייט)