הכי בסיסי

שדה בוקר

גדנ"ע

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


קפצנו לביקור בבסיס גדנ"ע שדה בוקר, אחד משני בסיסי הגדנ"ע בצה"ל המשמשים את חיל החינוך והנוער. הגדנ"ע הוא למעשה שבוע המדגים את הטירונות ואת השירות בצבא, מבחינת ערכים, משמעת וסביבה. אז זה מה שמחכה לכם בגדנ"ע שדה בוקר >

מיקום

סמוך לקיבוץ שדה בוקר, ליד מדרשת בן גוריון.

דרכי הגעה

מגיעים אל התחנה המרכזית בבאר שבע/תחנת הרכבת "באר שבע מרכז" ומשם לוקחים אוטובוס לתחנת "מדרשת בן גוריון". רוב החניכים בגדנ"ע מגיעים בהסעה מאורגנת.

היסטוריה של הבסיס

מקום המדינה ועד תחילת שנות ה-90 היה הגדנ"ע מבוסס על הארגון המחתרתי שהפעיל ארגון ההגנה בשנות ה-40, בו הוכשרו בני הנוער לשירות. במלחמת העצמאות, השתתפו אלפי חניכי גדנ"ע במאמץ המלחמתי ומכאן גם הגיע השם 'גדנ"ע' - גדודי נוער עברי. עם תום מלחמת העצמאות הפכה המסגרת לממלכתית. כיום עיקר פעילות הגדנ"ע מתרכזת בהכנת בני נוער לקראת הגיוס.

אופי השירות

הבסיס נועד למלש״בים המשתתפים בשבוע הגדנ"ע. בבסיס משרתים מפקדי הגדנ"ע ואנשי מפקדה. החניכים מגיעים לרוב לתקופה של כ-5 ימים. בבסיס יש 2 פלוגות של גדנ"ע ופלוגת מרווה (פלוגת יהודים מחו״ל המגיעים לשבוע גדנ"ע בארץ).

ניתן למצוא

בבסיס ישנם אוהלים למגורי חניכים, מגורי סגל, מגורי מורים, חדר אוכל, מגרש, בוחן מסלול, תצפית ומטווחים.

ייחודו של הבסיס

בבסיס אוהלים ואופיו מדמה טירונות באופן כמעט מדויק. בבסיס ישנה אווירה קיבוצית בזכות קיבוץ שדה בוקר הממוקם ליד, וניתן לראות את הנוף המדברי המדהים מכמה נקודות בבסיס, בעיקר מהתצפית המרכזית.

דבר המפקד

בסיסי הגדנ"עות הם ללא ספק מיוחדים בזכות האוכלוסייה ששוהה בהם המורכבת מתלמידי תיכון ואזרחים. אנו פועלים במטרה לתת לבני הנוער טעימה מוצלחת מהמערכת הצבאית על מנת להעלות להם את המוטיבציה לקראת שירותם ולחשוף אותם לעולם הצבאי מקרוב תוך התנסויות מעשיות בשדאות, משמעת, קליעה והווי צבאי. הגדנ"ע היא חוויה בלתי נשכחת אותה תחוו עם חברים. תבואו בראש פתוח ומוכנים לאווירה קצת אחרת, מצפים לכם ימים עמוסים ומהנים.

- רס"ן אביתר מונק, מפקד בסיס גדנ"ע שדה בוקר 

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בית הספר למקצועות משאבי האנוש (בה"ד 11)
בה"ד החינוך והנוער