דיגום

הופעה ולבוש

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: דנאל שווץ

מערכת אתר מתגייסים


משקפי שמש - מותר או אסור? מהם צבעי הלק התקניים בצה"ל? זה נכון מה שאומרים על אוזניות? לקראת הגיוס, אספנו לכם את כל השאלות שאתם שאלתם, על נושאי הדיגום הכי נפוצים. הנה כל מה שרציתם לדעת אבל פחדתם לשאול >

 1. צבע לק

  הצבעים המותרים הם לבן פנינה, ורוד בהיר, שקוף ופרנץ'. בעיקרון יש כמה גוונים באזור הצבעים האלו שנחשבים תקינים, מה שכן - שלא יראו חזקים מידי, לא מבריקים, לא מנצנצים, ולא אטומים. בקבע, אמנם, מותרים גוונים נוספים אבל עד אז יש לכם זמן.
 2. צמידים ושעונים

  לא נמתח אתכן יותר מידי - בנות, אתן רשאיות לשים שעון אחד וצמיד אחד בלבד, לא משנה איזה כל עוד הוא עשוי ממתכת. כל סוגי הצמידים ממתכת תקינים כל עוד אין מהם רצועות משתלשלות, ככה שרוב סוגי הפנדורה הם בסדר לגמרי. בנים - אתם תאלצו להסתפק רק בשעון.
 3. אוזניות

  אולי שמעתם אבל גם אם לא - אסור לנוע עם שתי אוזניות, מה שהופך את אוזניות הקשת ללא תקניות. אתם יכולים ללכת עם אוזנייה אחת קטנה לצורך דיבור בלבד. מה הסיבה אתם שואלים? כשאתם נעים על מדים אתם מטרה ולכן אתם חייבים להיות ערניים לסביבה שלכם.
 4. עגילים

  בנות, במהלך שירות החובה שלכם תוכלו לענוד עגיל אחד על כל אוזן, כשהוא צמוד לתנוך - לא בולט ולא עובר אותו. אין הגבלה על צבעים אבל מה שכן, אסורים עגילים נוספים שהם לא בתנוך, כמו הליקס, פירסינג וכו'. בנים, לכם אין כמובן אישור לנוע בשום עגילים.
 5. חולצה מתחת למדי א׳

  נעשה את זה פשוט - או לבן או ירוק זית. זהו. זו יכולה להיות טי-שירט רגילה, חולצה ארוכה, גופיה - לא משנה מה כל עוד היא חלקה בלי איורים בכלל. אופציה נוספת היא לנוע בלי שום חולצה מתחת למדים. מתגייסים לחיל האוויר או לחיל הים? בגלל צבע המדים השונה שלכם, תיאלצו להסתפק רק בחולצות לבנות.
 6. גרביים

  או אפורים חלקים או שחורים חלקים, וכן כמו עם החולצה, גם הם צריכים להיות ללא סימנים וללא איורים. מה לגבי גרביים לבנים? רק אתן, הבנות, רשאיות ללכת עם גרביים לבנים עם נעליים נמוכות בלבד.
 7. משקפי שמש

  האמת היא, שלגבי משקפי שמש אין שום הגבלה. רבים מאמינים שיש חוקי דיגום מסוימים למשקפי שמש (או למשקפי ראייה בכלל) אבל אתם רשאים ללכת עם איזה סוג, צבע וגודל שרק תרצו.
 8. איפור

  מה לגבי איפור אתן שואלות? בניגוד לדעה הרווחת, אין שום הגבלה על איפור בצה"ל.
 9. טבעות

  בנות, אתן רשאיות לענוד לא יותר מ-2 טבעות על 10 אצבעות, לא משנה על איזו. רק אם אתן נשואות, מותר לכן לענוד טבעת נוספת, טבעת נישואין. לגביכם הבנים - אתם לא רשאיים לענוד טבעות בכלל, רק טבעת נישואין.
 10. שיער ותסרוקות

  בנים, זה הזמן להתחיל להיפרד מהשיער הארוך. על השיער שלכם להיות קצר ואחיד כמו בתמונת החוגר. בנוסף, שיער מדורג לא נחשב לתקני.

  בנות, לכן אין הגבלה על אורך השיער אבל מה שכן, כל עוד השיער לא קצר מגובה קצת הצווארון (כמו קארה למשל), אתן מחויבות לאסוף אותו עם גומייה (שחורה או חומה בלבד), קליפס בננה (שחור או חום) או צמה. אין הגבלה על סיכות. שימו לב שמותר לכן לצבוע את השיער אבל רק בצבעים טבעיים ואחידים.

שימו לב! פקודות ההופעה והלבוש עשויות להתעדכן מעת לעת בהתאם להחלטת ענף המשטר והמשמעת באכ"א.

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

כל המידע: פטור מחוק שירות ביטחון
דחיית גיוס לטובת מסלולים תורניים של בני ישיבות