צליאק

הקלות

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


תגיות

בשונה משנים קודמות, בהן גיוסם של הסובלים מצליאק היה במעמד מתנדבים - בשנים האחרונות הפך גיוסם לחובה. הפרופיל שיקבע הוא פרופיל גיוס רגיל עם סעיף צליאק.

האם אוכל להשתבץ ביחידות השדה השונות?

מבחינה לוגיסטית אין מניעה לספק לחיילים מזון מותאם בשגרה ובחירום הן ביעדי לחימה והן בתומכי לחימה - ביחס למרבית התוכניות של יחידות אלו. לפיכך,  הוחלט על פתיחת יעדי הלחימה המתמרנים בפני הסובלים מצליאק, מלבד יעדי לחימה מסויימים שבהם לא ישתבצו חיילים הסובלים מצליאק עקב ייעודם המבצעי - שייטת צוללות ועוצבת האש (חטיבת צנחנים והקומנדו), למעט עוצבת קלע דוד. הגעה ליחידות אלו תהיה מבוססת על כשירותם הרפואית של הסובלים מצליאק ככל חייל אחר. 
בשלב זה, השיבוץ ליעדים המתמרנים יעשה על פי התנדבות הפרט, ויוצא צבא בעל רגישות לגלוטן לא ישתבץ בכפייה ליעדים המתמרנים. 

שימו לב ששיבוצכם ייקבע על פי התאמה מבחינת נתוני איכות, סיווג ביטחוני ונתונים רפואיים נוספים מלבד הצליאק.

האם אקבל שאלון העדפות מותאם?

במידה שאובחנתם כסובלי צליאק, תוכלו לסמן במסגרת שאלון העדפות שייפתח עבורכם שאתם מעוניינים לשרת ביעד לחימה מתמרן. 

אופן ההתנהלות בחירום:

באחריות הדרג הפיקודי ביחידות המתמרנות השונות לבחון פעולות בהן עשוי להתעורר קושי לוגיסטי לספק מזון לחולים מצליאק, ובמידת הצורך אף לבחון את השתתפותם במשימות אלו כחלק מהכוח הלוחם. מצבי חירום, וכחלק מדו"חות החירום המונפקים בענף תכנון כוח אדם סדיר, יופץ לכלל היחידות הרלוונטיות דו"ח המפרט את כלל החיילים הצליאקים המשרתים בשורותיהם וכן יועברו הנחיות באשר לאופן הטיפול בחיילים בעלי צליאק. 

האם אני זכאי להקלות בתנאי השירות? 

אתם זכאים לדמי כלכלה נוספים אשר יועברו לחשבון הבנק שלכם, על מנת לאפשר לכם לרכוש מזון באופן עצמאי. חיילים המשרתים בבסיס פתוח זכאים לסכום של 21.9 ש"ח ליום ואלו השוהים בבסיס סגור זכאים לסכום של 34.9 ש"ח ליום. בנוסף לכך, תקבלו מענה הזנה ייחודי המתבסס על מזון מוכן ולחם ללא גלוטן בשילוב עם פרטי מזון נוספים.

מה מכילות הארוחות?

כלל פריטי המזון המיועדים עבורכם מוגשים באריזה מקורית וסגורה וברשותכם האפשרות לבחור כל פריט מזון אותו תרצו בהתאם למגוון הקיים. ארוחות הבוקר וארוחות הערב מורכבות מתפוחי אדמה אפויים בנייר כסף, חלב, שוקו, גבינה לבנה אישית, קוטג' אישי, מעדני חלב, ביצים קשות, שימורי טונה, תירס משומר, לחם נטול גלוטן, פירות וירקות שלמים ועוד. ארוחות הצהריים מורכבות מחמגשיות בשריות נטולות גלוטן הכוללות מנה עיקרית, פחמימה וירקות בתוספת לחם ללא גלוטן. בעת שהייה בשטח במהלך באימונים ובתרגילים, תקבלו ממנות קרב ללא גלוטן.

מה לגבי הארוחה ביום הגיוס עצמו?

אל חשש! ביום הגיוס יסופקו לכם מנות נטולות גלוטן במטבח המתגייסים.
כחלק משרשרת החיול תימסר לחייל איגרת ובה, מלבד המידע הדרוש לקראת שירותו הצבאי, יצהיר על רצוו לשרת במערך הלחימה המתמרן. 
חיילים בעלי אינדיקציית צליאק יפוזרו בין יעדי הלחימה באופן שיאפשר את תפקודן השוטף וימנע פגיעה בסד"כ הלוחם אף בתרחישי חירום. 

שירות מילואים:

ליוצאי צבא בעלי סעיף ליקוי צליאק יסומן V באינדיקציית 'מזון מותאם' בתדפיס האישי על מנת שסגלי המשא"ן יוכלו לזהותו ולהתאים לו מענה במקרה הצורך. קיומה של האינדיקציה תזכה את החיילים במזון מותאם ובדמי כלכלה, כמפורט בהרחבהה בספר המדיניות של ענף תכנון כוח אדם סדיר.

לאחר שחרורם של החיילים, יפעלו גורמי המשא"ן לשבצם באופן דומה לקבוע עבור חיילים בשירות סדיר. במהלך שירות המילואים יהיו זכאים החיילים הנ,ל לאספקת מזון מותאם. 

 

 

 

 

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

התשובות לכל השאלות על כרטיס הכוכבים
בגרות חברתית