תנאי שירות

צו ראשון

שאלון ת"ש

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: מערכת אתר מתגייסים


יום הגיוס הוא יום עמוס ומשמעותי וההגעה אליו מלווה בחששות רבים, במיוחד אם ישנן בעיות שגורמות לכם לעלות על האוטובוס לא ב"ראש שקט". כדי למנוע מצב שכזה, מערך תנאי השירות (ת"ש) במיטב כאן בכדי לעזור לכם >

בכל אחת מחמש לשכות הגיוס קיים מדור פרט שתפקידו לטפל ולעזור למלש"בים שמצבם המשפחתי או האישי עלול להקשות עליהם לבצע שירות מלא ותקין בצה"ל. במהלך מילוי שאלון "צו ברשת" ותחנת אימות הנתונים או הריאיון האישי בצו הראשון, ייתכן ויעלו מקרים בהם יהיה ניתן לעזור למלש"בים ו"להקדים תרופה למכה". המטרה היא לעזור לאותם המלש"בים להתגייס "בראש שקט" ולהמשיך לשירות משמעותי ככל שניתן.

בחצי השנה שלפני מועד הגיוס, מלש"בים שנמצאו רלוונטיים יזומנו לריאיון באחת מלשכות הגיוס, ויתבקשו להביא עימם מסמכים רלוונטים. אישור הבקשות אינו אוטומטי - לכן ממליצים לכם לשתף פעולה. תתראיינו על ידי מש"קית ת"ש ובמידת הצורך, היא תציג בפניכם אופציות לעזרות שונות שתוכלו לקבל, ותוכלו לבחור האם להשתמש בהם או לא.

הסיוע שניתן לקבל מרגע הגיוס:

  • זכאויות שונות לחיילים בודדים (קישור לכתבה).
  • הלנה מטעמי פרט (מציאת מקום מגורים למלש"ב שאינו יכול להתגורר עם הוריו)
  • תשלומי משפחה (קצבה חודשית שנכנסת לחשבון ההורים) 

שימו לב: ישנם מלש"בים שעקב מצבים מסוימים מוצעות להם הקלות בתנאי השירות (הת"ש). זאת ההקלה היחידה שיכולה להשפיע על שיבוצם. במידה שאחד מבני משפחתכם נתמך בכם בעקבות מצב רפואי, נפשי או סוציאולי, ניתן להתאים לכם "חליפה למידה" ולשבץ אתכם בתפקיד ובבסיס עם תנאים המתאימים למצבכם.

חשוב לציין שאת הסיוע שאליו זכאי המלש"ב הוא יקבל החל מיום גיוסו, ויתכן שיצטרך לחדש אותו במהלך שירותו. במידה ולא זומנתם למש"קית ת"ש לפני הגיוס ומרגישים כי יש צורך בכך, תוכלו לעשות זאת באמצעות הגשת בקשה אישית למרכז השירות של מיטב עם מסמכים מתאימים.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

דחיית גיוס לטובת מסלולים תורניים של בני ישיבות
לקראת הבחירות לכנסת ה-24