תחבורה ציבורית

חוגר

יום הגיוס

טירונות

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


כדי להקל על הכניסה שלכם לצה"ל, הכנו בשבילכם מדריך שלם על נסיעה בתפקיד. צריך לשלם באוטובוסים? איך מושכים כרטיס חינם בתחנות הרכבת? קיימות הסעות מרוכזות לבסיסים השונים? כל המידע כאן

רכבות

חייל בשירות סדיר או שוחר הלומד בבית ספר קדם-צבאי זכאי לנסיעה חינם בתחבורה ציבורית. הנסיעה ברכבת מתאפשרת על ידי הצמדת כרטיס החוגר למכשיר תיקוף הרב קו.

שימו לב! לא תינתן אפשרות לכרטיס מקומות שמורים אלא בתוספת המחיר למקום שמור.

אוטובוסים

חיילים רשאים לנסוע בחינם בתחבורה ציבורית במדים הלוך ושוב ממקום השירות, בדרך לטיפול רפואי וכו'. הנסיעה מתאפשרת חינם בכל הארץ, למעט אזור הערבה, בתנאי שאתם על מדים ומתקפים את תעודת החוגר במכשיר התיקוף. חיילים שברשותם תעודת לוחם, תעודת הנהג המבצעי או בעלי אישור נסיעה בלבוש אזרחי רשאים להשתמש בתחבורה ציבורית בחינם גם הם.

הסעות מאורגנות לבסיסים (טיוליות/שאטלים)

ישנם בסיסים אליהם יש הסעות מרוכזות (נקראות גם טיוליות או שאטלים) ממגוון מוקדים בארץ או מתחנת הרכבת הקרובה. לדוגמא, לבט"ר דותן (מחנה 80) קיימות הסעות מתחנת הרכבת קיסריה פרדס חנה ולבט"ר ניצנים מתחנת הרכבת אשקלון - במידה שקיימות הסעות מאורגנות לבסיסים תקבלו את המידע המלא עם תחילת הטירונות.

לחיילים המשרתים בקריית ההדרכה (עיר הבה"דים) קיים קו הסעות קבוע בשם "תופסים קו". ההסעות יוצאות מ-19 מוקדים ברחבי הארץ ופועלות לפי לו"ז קבוע מראש. ההסעות פעילות בימי א' בין השעות 6:00-8:30, בימי חמישי בשעות הצהריים ובימי שישי בשעות הבוקר. כמו כן, מחניון קריית ההדרכה יוצאות הסעות ישירות למספר בסיסים בדרום הארץ. מידע מלא ניתן למצוא באתר צה"ל ובאפליקציה Moovit.

כרטיס ערבה

ישנם שני קווים המופעלים על ידי חברת "אגד" לאילת ונקראים "קווי ערבה": קו 382 מבאר שבע למחנה סיירים וקו 392 מבאר שבע לאילת דרך מחנות צה"ל. נסיעה בקווים אלה מתאפשרת בחינם למחזיקי "כרטיס ערבה" - כרטיס נסיעה רב פעמי או חד פעמי לאזור הערבה. החיילים הזכאים לכרטיס זה הם אלו המשרתים במרחב הערבה ואילת ומתגוררים צפונית לצומת הערבה או חיילים המתגוררים במרחב הערבה ואילת ומשרתים צפונית לצומת הערבה. 

חיילים המבצעים הכשרות או נוסעים בתפקיד,זכאים לכרטיס ערבה חד פעמי. בדיקת הזכאות לכרטיס ערבה נעשית דרך שליש היחידה. ניתן להזמין מקומות ישיבה באוטובוסים באתר אגד, שימו לב שיש להנפיק את הכרטיסים הללו באמצעות מכשיר ה"אילתומט".

שוברי נסיעה למלש"בים

כל זימון שנשלח אליכם הביתה מגיע יחד עם שוברי נסיעה המיועדים לנסיעה חינם בתחבורה ציבורית - כל חברות האוטובוסים ורכבת ישראל. 

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מתגייסים יקבלו כרטיס "כוכבים" לרכישת ציוד אישי
התשובות לכל השאלות על כרטיס הכוכבים