חיל הטכנולוגיה והאחזקה

עובדות

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: ויקה פדייב

מערכת אתר מתגייסים


חיל הטכנולוגיה והאחזקה, שנקרא עד לא מזמן חיל החימוש, הוא חיל טכנולוגי ומתפתח אשר אחראי בין היתר על אחזקת ציוד הלחימה, מתן שירותים טכניים ופיתוח אמצעי לחימה שונים עבור שדה הקרב. מעוניינים להתגייס לחיל הטכנולוגיה והאחזקה ולקחת חלק בעבודה עם כלי רכב, כלי נשק ותחמושת מהמובילים בעולם? הנה כמה עובדות שאולי לא ידעתם >

הנה 4 דברים שלא ידעתם על חיל הטכנולוגיה והאחזקה:

 1. קיימים יותר מ-70 קורסים בנושאים שונים בחיל
  הקורסים נועדו להעשיר את כלל המשרתים בחיל ולעזור להם להתמקצע בעבודתם. בין הקורסים תוכלו למצוא: קורסי טכנאות מסוגים שונים כגון טכנאות נשק ומערכות חשמל, קורסי נהיגה וחילוץ, הדרכה טכונולוגית וקורס בוחן תחמושת.

 2. נתניה היא העיר המאמצת של חיל הטכנולוגיה והאחזקה
  לחללי החיל הוקם בשנת 2009 אתר הנצחה בעיר נתניה ובו אנדרטה מפוארת. האתר הוקם בסיוע של חיל הטכנולוגיה והאחזקה ובו מתקיים מדי שנה טקס זיכרון לחללי החיל בו לוקחות חלק המשפחות השכולות, קציני החיל בעבר ובהווה, חיילים ומוקירי זכרם.

 3. חיל הטכנולוגיה והאחזקה שינה את שמו מספר פעמים
  הוא התחיל את דרכו כמחלקת החימוש של ארגון ההגנה, עוד מלפני הקמת מדינת ישראל. בהמשך, לאחר הקמת צה"ל, שונה שם המחלקה ל-"שירות החימוש", לאחר מכן ל"חיל הטכנאים", אחר כך ל"חיל החימוש" ובשנת 2016 שונה שמו של החיל בפעם האחרונה לחיל הטכנולוגיה והאחזקה.

 4. ביוני 2016, עבר בה"ד 20, בסיס ההדרכה של החיל, מצריפין שבראשון לציון לקריית ההדרכה בעיר הבה"דים שבנגב
  מעבר למקצועות הטכנולוגיים אליהם מכשיר הבה"ד הוא מכיל גם מכללה טכנולוגית אשר מכשירה את עתודת המתגייסים לתחומים הטכנולוגים החל מכיתה י' ועד כיתה י"ד לתואר הנדסאי בתחומים: אוטוטרניקה, מכרוניקה, אלקטרוניקה ועוד.

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

5 דברים שלא ידעתם על חיל החינוך והנוער
5 עובדות על חיל הרפואה