חיל משאבי האנוש

עובדות

משאבי אנוש

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: דין ניצן

מערכת אתר מתגייסים


אחד מהערכים המרכזיים שחרט על דגלו חיל משאבי האנוש הוא הטיפול בכוח האדם של צה"ל, ובכל מה שקשור למיצוי, פיתוח וטיפוח החיילים. מתגייסים לחיל משאבי האנוש? הנה 5 עובדות שאולי לא ידעתם >

 1. האדם במרכז

  על גבי תג היחידה הראשון של החיל (התמונה הימנית) הופיעו קלטת וספר פתוח, שעליהם חרב ועלה זית. ב-2012, הוחלף התג לזה הנוכחי כך שתודגש מטרתו המרכזית של החיל - האדם והטיפול בו. את מקומם של הספר הפתוח והקלטת תפסו 3 דמויות אדם בגווני תכלת ולבן כשברקע נשארה החרב עם עלה הזית, המהווה את סמל צה"ל.לוגו חיל השלישות הישן
 2. כל מידע משמעותי

  אחד ממערכי החיל, הוא מערך אית"ן - איתור נעדרים, בו פועל חמ"ל 24/7 שהוקם כחלק ממסקנות מלחמת יום הכיפורים. תפקידו המרכזי של החמ"ל הוא לטפל באירועים בהם נפגעו או נהרגו חיילים, בשגרה ובחירום. נוסף לכך, הם עוברים על מסמכים בארכיונים, מדברים עם עדים ואוספים כל פיסת מידע אפשרית על חללים שמעולם לא נמצאו ומקום קבורתם לא נודע.
 3. בית הספר למקצועות המשא"ן

  בשנת 2015, עבר בה״ד 11 לקריית ההדרכה (עיר הבה"דים) בנגב לאחר עשרות שנים בהם היה ממוקם בצריפין, כחלק מתהליך מעבר בסיסי צה"ל לנגב. בבית הספר למקצועות משאבי האנוש, עוברים כל המתגייסים לחיל הכשרה - החל מטירונות, קורס ועד השלמה לקצונה.
 4. מוכנים לכל מצב!

  מלחמת יום הכיפורים, שפרצה ב-1973, הפתיעה את צה"ל ותפסה את המדינה לא מוכנה. המלחמה אילצה את צה"ל להתמודד עם גיוס מילואים מהיר, ואיוש של זירות לחימה במהירות, דבר שהקשה מאוד על יכולות השליטה בכוחות בהמשך המלחמה. 4 שנים מאוחר יותר, בשנת 1977, הוקם החיל בעקבות המסקנה כי ישנה חשיבות לסדר וארגון הכוחות ולטיפול במשרתים לקראת מלחמה.
 5. שלישות ללא נייר

  השנה פיתח חיל משאבי האנוש מערכת, מהמתקדמות בעולם, לניהול משאבי אנוש. השימוש במערכת מצמצם באופן משמעותי את הבירוקרטיה ומקל את השירות לחיילים והטיפול בהם. בנוסף, החל החיל השנה ליישם את תוכנית "משא"ן בכף היד" שמטרתה לעבור לשימוש בפלטפורמות דיגיטליות לתהליכים שעד היום נעשו באמצעות טפסים.  

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

5 עובדות שלא ידעתם על חטיבת החילוץ
5 עובדות על חיל ההנדסה הקרבית