המערך הטכני של חיל האוויר

חיל האוויר

בח"א 21

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


איך בוחרים לאיזה מקצוע תשובצו? כמה שבתות תסגרו בטירונות ובקורס? והאם מותר לשחות בבריכה בבסיס בזמן הקורס? אם אתם מתגייסים למערך הטכני בחיל האוויר - יש כמה דברים שאתם פשוט חייבים לדעת >

 1. למערך הטכני של חיל האוויר יש 84 מקצועות שונים אליהם אפשר להשתבץ!
  המערך הטכני מרכיב 60% מחיל האוויר. השיבוץ למקצועות נעשה בשבוע המיון לפי הקורסים שנפתחים באותו מחזור גיוס. כלל המקצועות במערך הטכני סובבים סביב אמצעי הלחימה המבצעיים (כלי הטיס, אמצעי הגנה אווירית, טכנולוגיות מחשוב ועוד).

 2. במיוחד בשבילכם
  בטירונות ובקורס תגורו בחדרים של עד 8 אנשים, תהיה לכם מרפאה ייעודית במיוחד בשבילכם - אחת לטירונים ואחת לחניכים בקורסים ולא לדאוג - יהיה גם זמן ללכת ל'שק"ם".

 3. תהליך ההכשרה
  במהלך הטירונות המפקדים ילוו אתכם בתהליך ההסתגלות, יכניסו אתכם למשמעת הצבאית וילמדו אתכם את כל מה שצריך לדעת בשביל להיות חייל מן המניין. מעבר לכך, בבסיס הטכני ידאגו לכם לתחושת שייכות לחיל האוויר: תלמדו על ההיסטוריה של החיל ותיחשפו למקצועות המערך הטכני ביום מיוחד.

  הטירונות אורכת כ-3 שבועות במהלכם תסגרו שבת אחת ותבצעו תורנות מטבח, לאחר מכן תגיעו אל שבוע המיון ובסופו תשתבצו לקורס באחד מהמקצועות הטכניים. הקורס אורך כחודשיים במומצע.

 4. מהו שבוע המיון?
  לשבוע המיון שתי מטרות:
  להכיר לכם את המערך הטכני ואת המקצועות אליהם יפתחו קורסים בעונת גיוסכם ולראיין אתכם במטרה להכיר אתכם יותר ולשבץ אתכם במקום המתאים ביותר. בסוף שבוע המיון, יתכנס דיון ארוך של מפקדי בית הספר למקצועות הטכניים בו הם "יתפרו חליפה אישית לכל חייל" ויבחרו את התפקיד המתאים ביותר עבורכם לפי תוצאות שבוע המיון ושלכם.

 5. הכשרה באמצעים מתקדמים
  במהלך הקורס משולבים עזרים טכנולוגיים כמו כיתות חכמות, משקפי מציאות מדומה, מודלים תלת-מימדיים, אנימציות, כיתות מעשיות ועוד. בסיום כל קורס תעברו בחדר הבריחה של הבסיס בו יבדקו שרכשתם את כל המידע שדרוש לכם לבצע את התפקיד בצורה הטובה ביותר. במהלך הקורס תצאו לסיורי העשרה וערבי חניכים ותוכלו גם להשתמש במתקני הספורט שברחבי הבסיס (כמו מגרש הטניס, הבריכה וחדר הספינינג).

 6. המקצוע שלמדתם בבית הספר ישפיע על שיבוצכם לקורס
  אם למדתם אלקטרוניקה או חשמל, תשתבצו למקצועות להם דרוש ידע מוקדם במגמות אלו. אל תשכחו להביא לשבוע המיון גיליונות ציונים מבית הספר ותעודות מקצועיות (אם יש לכם) בשביל שיוכלו להתאים לכם את התפקיד הכי טוב בשבילכם.

 7. יש שני אתרים שאתם חייב להכיר לפני הגיוס!
  אתר לטירון בבסיס הטכני | אתר לחניכים בבית הספר למקצועות הטכניים

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מונעים את ההברחה הבאה
סלנג חטיבת הצנחנים