גבעתי

לוחם

טור אישי

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: סמל יונה קורנשטיין

מ"כ בבא"ח גבעתי


"אתם זוכים פה בהמון דברים - חברים, ערכים, יכולות שטח ועוד הרבה חוויות לחיים". סמל יונה קורנשטיין, מ"כ באימון מתקדם בבא"ח גבעתי, קובע: מתגייסים לגבעתי? זכיתם ביחידה סגולה! קבלו הצצה למה שצפוי לכם >

השביל הזה מתחיל כאן

ביום הגיוס הציעו לי גולני, גבעתי או הנדסה קרבית ושאלו אותי באיזה מביניהם אני מעוניין להשתבץ. אחרי מחשבה עם עצמי החלטתי לבחור בגבעתי, והגעתי לבא"ח גבעתי שנמצא בבסיס קציעות. שם בעצם התחיל המסע האמיתי.

במהלך הטירונות עבדו איתנו בעיקר על המשמעת - החל מהדיגום ועד לעמידה בזמנים במסדרי הבוקר. לאחר מכן, התחלנו את האימון מתקדם, שאותו בדרך כלל עוברים בבסיס הר קרן. בשלב הזה יש הרבה שטח, מתחילים לעבוד בצורה יותר מקצועית, מתרגלים מבנים של כיתה ומחלקה, לומדים להילחם בשטח בנוי ובשטח פתוח וכמובן גם איך להילחם יחד.

 

היה לי חשוב לתרום את החלק שלי ולהחזיר למדינה ולחברה קצת ממה שהם נתנו לי

 הקשב המפקד

במהלך ההכשרה, החלטתי שאני רוצה להיות מ"כ כי ידעתי שאני רוצה לתת מעצמי יותר וללמד את מי שנכנס לחטיבה את מה שלימדו אותי. להיות מ"כ זה אומר בעצם להיות בשביל הלוחמים דמות ודוגמה אישית ולהעביר להם ערכים שאני בעצמי לקחתי מהמפקדים שלי. האמנתי שאני יכול לשנות את תפיסת העולם שלהם לטובה בכל מה שקשור לשירות קרבי ולצבא באופן כללי. רציתי שלחיילים החדשים שיכנסו למערכת יהיה קל יותר להשתלב בה. היה לי חשוב לתרום את החלק שלי ולהחזיר למדינה ולחברה קצת ממה שהם נתנו לי.

קשה יש רק בלחם

זה לא תמיד קל להיות עם אותם האנשים 24/7. הם רואים אותך בכל מצב. לא לכולם יש את אותן הדעות וחלק מהחיילים בצוות היו מאוד שונים ממני, ולכן זה היה לי מאוד קשה בהתחלה. עם הזמן לומדים איך לעבוד יחד ולקבל את האחר. אתה לומד איך להגיד מה מפריע לך בצורה הנכונה ואיך לעשות כל מה שאפשר כדי לשנות את זה. כמובן שיש גם המון קשיים פיזיים כמו מסעות ושבועות שטח 'מתגלגלים' בהם אנחנו עוברים ממקום למקום. זה לא קל אבל זה מגבש ומכין אותך לתפקיד.

יש אצלנו הרבה מסעות של אלונקות. אני זוכר שהייתה פעם אחת שיצאנו עם 2 אלונקות שכל אחת מהן שקלה 120 קילו (!). המסע הזה היה נקודת השבירה הכי גדולה שהצוות שלי פגש עד אותו הרגע. בחיים לא ראיתי אותנו במצב כזה. הרגשנו שעוד שנייה אנחנו עומדים להישבר. אתה לא מצליח למצוא לבד כוחות להמשיך, הכוח נובע מזה שכולם מעודדים אחד את השני. אנשים שהרגע ירדו מהאלונקה מחליפים אחד את השני, מנסים לשרוד יחד את הק"מ הנותרים ומצליחים לעשות את זה בצורה מטורפת ומדהימה, כולם ביחד.

סומכים בעיניים עצומות

אין על החבר'ה בגבעתי! חברים טובים, אנשים טובים שבאים ממקומות שונים. אלו אנשים שבאופי ובערכים שלהם באמת אוהבים את האחר ומוכנים לתת הכל בשביל החברים שלידם. אני יכול להעיד על הצוות שלי, שאם אחד אומר משהו, כולם סומכים עליו בעיניים עצומות והולכים אחריו. זה חשוב מאוד, בעיקר בקרב.

כל דרך תהיה רצופה בעליות ומורדות, השאלה היא מה השאיפות שלך, מה הכוונות שלך ולאן אתה רוצה להגיע בסופה

אני מאמין

אני מאמין שכל דרך תהיה רצופה בעליות ומורדות, השאלה היא מהן השאיפות שלך, מהן הכוונות שלך ולאן אתה רוצה להגיע בסופה, זה משפט שהולך איתי ומחזק אותי תמיד. התקופה של הטירונות והאימון המתקדם היא לא תקופה קלה. אתה לא יכול שלא ליפול ימינה או שמאלה, אי אפשר שלא להתנדנד. זה עוזר לי להבין שאני חייל עם אחריות ויש מאחוריי אזרחים שסומכים עליי.

ממני אליכם

נסו לקחת את השירות בתור חוויה ולא בתור חובה, אלו הרבה יותר מסתם 32 חודשים. תראו את זה כהרבה יותר כי אתם זוכים פה בהמון דברים - חברים, ערכים, יכולות שטח ועוד הרבה חוויות לחיים. תבואו עם הרבה כוחות ו'רעל'!

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

רואה את הכל
מגיל 15 ועד 99: המדריכה שמכירה את כל העולם