חיל החינוך והנוער

טור אישי

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: רב"ט דניאלה

רכזת חוי"ה ביחידת מיטב


אני זוכרת כמה פחדתי ונלחצתי לפני שפתחתי את שאלון ההעדפות, ה"מנילה", כשעוד הייתי מלש"בית. פחדתי לא למצוא שם את התפקידים שחלמתי עליהם, או גרוע מכך - לא למצוא אף תפקיד שמתאים לי. כמובן שמהר מאוד הבנתי שזה לא המצב והתחלתי לעבור במהירות על כל המקצועות שהוצאו לי. כבר אז תפס את עיניי התפקיד של מש"קית חינוך וידיעת הארץ

תפקיד חשוב ומאתגר

זכרתי שקרובת משפחה שלי שירתה בתפקיד הזה ולכן ישר התקשרתי אליה על מנת לברר ממקור ראשון אם כדאי לי ללכת במסלול דומה. אחרי שהיא הפחידה אותי קצת בסיפורים על קורס אינטנסיבי, ארוך ומאתגר, היא המליצה לי בכל זאת ללכת, בעיקר בגלל חשיבות התפקיד. בהמלצתה, סימנתי את התפקיד בעדיפות גבוהה מאוד בשאלון ולאחר כמה חודשים קיבלתי הודעה שהתקבלתי.

התגייסתי וכמו כל חייל וחיילת התחלתי את שלב הטירונות. עברתי הכשרה בסיסית ברמת רובאי 02 שנערכה בעיר הבה"דים שבנגב, במשך כשלושה וחצי שבועות. לאחר ההשבעה, בסיום הטירונות, התחלתי בקורס מש"קיות החינוך, שנערך גם הוא בעיר הבה"דים ונמשך כחודשיים וחצי נוספים והיה מאוד משמעותי בשבילי.

 

חינוך לערכים

קורס מש"קיות החינוך פיתח אצלי מיומנויות חשיבה ועזר לי להבין את המשמעות של חינוך בחיים בכלל ובצבא בפרט. אם אתן שוקלות להתגייס לתפקיד, דעו שמאוד חשוב לסגל הקורס שלחניכים תהיה רמת אמינות ומשמעת גבוהה משום שזהו למעשה מהות התפקיד - חינוך לערכים. במהלך הקורס טיילנו ברחבי הארץ, עברנו מבחנים מאתגרים על החומר הנלמד, השתתפנו בסדרות חינוך, למדנו על מהותו של התפקיד ומשמעותו עבור צה"ל, מפקדיו וחייליו.

בקורס סגרנו שתי שבתות, ועם כל החשש לגבי כך שלא אחזור הביתה במשך שבועיים שלמים, נהינתי מאוד! ביליתי עם החברות החדשות שלי, הכרתי אותן לעומק, למדתי להיפתח, נחתי, צחקתי וההורים והמשפחה אפילו באו לבקר אותי. במהלך הקורס התקיימו באופן תדיר פעילויות ותרגולים שונים על מנת ללמוד ולהתנסות מראש בכל רבדי התפקיד. על הפעילויות שהעברנו קיבלנו ציונים, כדי ללמוד מהטעויות ולפתח את המוטיבציה להמשך. 

הקורס הסתיים בטקס גדול ומרגש, אליו הוזמנו כל המשפחות. קיבלתי את השרוך האפור שלי אותו אני נושאת בגאווה גדולה, שובצתי ליחידת מיטב והמשכתי לשירות הסדיר. אני מגיעה יום-יום לבסיס במטרה לשנות, לפתח ולהעשיר את החיילים. אני מתקשרת, מארגנת ועושה את כל שביכולתי על מנת להעשיר את היחידה בה שובצתי. אני דואגת להזמין לחיילים הסברות מעניינות על נושאים שונים, לארגן להם טיולים ברחבי הארץ וימי גיבוש מהנים, ואני אפילו מסדרת להם קורסים כמו נתיב או תגלית. אני מרגישה סיפוק אדיר מהתפקיד שלי כמש"קית חינוך ואני ממליצה לכל מי שאוהב אתגרים ללכת גם בדרך הזו.

עוד על התפקיד

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מהמיונים לגל"ץ למדריכת צלפים
מש"קית נפגעים: "זכיתי לשרת למען אלו שכבר אינם"