חיל משאבי האנוש

חיל השלישות

מש"קית ת"ש

תנאי שירות

טור אישי

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: טוראי ירדן הימלפרב

מש"קית ת"ש ביחידת מיטב


כשעוד הייתי מלש"בית, התלבטתי רבות לגבי התפקיד בו ארצה לשרת בצבא במשך שנתיים. במסגרת החיפושים שלי אחרי תפקיד מתאים שמעתי על התפקיד של מש"קית ת"ש. שוחחתי עם חיילת שמשרתת בתפקיד זה והיא סיפרה לי על מהות התפקיד, על חוויות מהשירות ועל מסגרת הפעילות ואז הבנתי שזה בדיוק התפקיד בשבילי - לעזור לחיילים, מלש"בים ואנשי צבא בתנאי השירות שלהם על מנת שיעבירו את השירות שלהם בצורה הטובה ביותר

בדיוק התפקיד בשבילי

כשעוד הייתי מלש"בית, התלבטתי רבות לגבי התפקיד בו ארצה לשרת בצבא במשך שנתיים. במסגרת החיפושים שלי אחרי תפקיד מתאים שמעתי על התפקיד של מש"קית ת"ש. שוחחתי עם חיילת שמשרתת בתפקיד זה והיא סיפרה לי על מהות התפקיד, על חוויות מהשירות ועל מסגרת הפעילות ואז הבנתי שזה בדיוק התפקיד בשבילי - לעזור לחיילים, מלש"בים ואנשי צבא בתנאי השירות שלהם על מנת שיעבירו את השירות שלהם בצורה הטובה ביותר.

לאחר שהשקעתי רבות והעברתי את יום המא"ה, נפתח בפניי שאלון העדפות ושם לשמחתי הופיעה לי האפשרות לדרג את התפקיד הזה. כמובן שסימנתי אותו בדירוג הגבוה ביותר ואכן שובצתי אליו. כאן התחילה הדרך שלי:  עברתי טירונות רובאי 02, שם הכרתי המון בנות שמטרתן זהה לשלי- לעזור. לאחר הטירונות עברנו קורס תנאי שירות שנמשך כחודש וחצי בעיר הבה"דים, שם למדנו את כל היסודות המקצועיים ובעיקר על הדרך הטובה ביותר לגשת לחיילים ומלש"בים ולהבין אותם בצורה מקצועית למרות הקשיים והמגבלות. המפקדות שלנו בקורס היו מש"קיות ת"ש לפני שיצאו לפיקוד ולכן הלהיבו אותנו מאוד על התפקיד וסיפרו לנו חוויות אישיות שלהן ממהלך השירות ואף נתנו לנו טיפים להמשך. העבודה שינתה בי המון, למדתי להכיר אוכלוסיות שונות ולהקשיב לסיפורים שונים

השרוך הסגול

בסיום הקורס קיבלנו את השרוך הסגול שלנו ושובצנו ליחידות השונות, אני שובצתי להיות מש"קית ת"ש בלשכה המקוונת במיטב ולכן תחום העיסוק שלי הוא המלש"בים. האתגר העיקרי בטיפול במלש"בים הוא שהם עוד לא מכירים את המערכת הצבאית ולכן אני מהווה בעצם את המגע הראשוני שלהם עם הצבא. בהתאם לכך, עליי לבצע את התפקיד שלי בצורה הטובה והמקצועית ביותר, על מנת לעזור להם להגיע לתפקיד המשמעותי והמעניין ביותר עבורם, בהתחשבות בתנאיהם.

במסגרת השירות שלי כמש"קית ת"ש של מלש"בים, אני עורכת ביקורי בית, שיחות טלפון, שומעת סיפורים שונים על חייהם ומתעסקת במסמכים שונים הקשורים למצבם הבריאותי והכלכלי של המלש"בים והוריהם. כמש"קית תנאי שירות אני עושה את כל שביכולותיי על מנת לעזור לחיילים ולמלש"בים לקבל את התנאים הטובים וההוגנים ביותר - אם זה תוספת בשכר, אישור עבודה, חופשה "מיוחדת" או יציאות מוקדמות הביתה.

אין ספק שהעבודה שינתה בי המון. למדתי להכיר אוכלוסיות שונות ולהקשיב לסיפורים שונים על מצבים שלא הכרתי בכלל לפני כן. עכשיו, אחרי שעברתי את ההכשרה והתחלתי את שירותי הסדיר אני יכולה להגיד בפה מלא שאני שמחה שנפלה בחלקי הזכות לשרת בתפקיד כל כך משמעותי בצבא.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מחוות השומר ליחידת דובדבן
איך זה להיות במחלקת הקשר של חטיבת גולני?