המערך הטכני של חיל האוויר

טכנאית

חיל האוויר

בסיס נבטים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: נעם רז

צוות אתר מתגייסים


רב"ט עמית - טכנאית דרג א' במערך הטכני בחיל האוויר, בבסיס נבטים. משתפת אותנו בחוויה שלה מהתפקיד המשמעותי והחוויתי בצה"ל. "יש לנו המון אחריות בידיים, זה יכול להישמע קצת מרתיע אבל כשאני מקבלת את המטוס, מכינה אותו ומוציאה אותו לפעילות אני מרגישה תחושת סיפוק שאני עושה משהו חשוב ותורמת לעצמי ולמדינה. כל יום אני הולכת לישון בתחושה טובה, אין יותר טוב ומספק מזה." לכתבה המלאה המשיכו לקרוא  >

מה הרגשת כששובצת לתפקיד?

האמת שמאוד התרגשתי, אבל גם חששתי מההגעה למקום חדש עם אנשים חדשים. כשנכנסתי לכאן הבנתי מהר מאוד שאני עומדת לבצע תפקיד משמעותי ומעניין מאוד, שהאנשים פה זה כמו משפחה ושהגעתי למקום טוב, וכל הדעות הקדומות ששמעתי על התפקיד נשכחו."

 

 

איך עבר עליך הקורס?

"עברתי את הקורס בבסיס של המערך הטכני בחיפה, הקורס אורך כ-4 חודשים ובו למדתי הכל כולל הכל על המטוס, לומדים עד הפרטים הכי קטנים. הקורס קצת אינטנסיבי אבל עברתי אותו בכיף יחד עם החברים שהכרתי. אנחנו הטכנאים בעצם מתפעלים את אחזקת כלי הטיס ויש לנו המון אחריות בתפקיד זה. צריך להכיר כל חלק וחלק במטוס עד לפרטים הכי קטנים, זו הסיבה שהקורס אינטנסיבי. אני נהנתי וזו הייתה חוויה מאוד משמעותית עבורי, האווירה הייתה טובה והחומר שלמדנו היה מעניין. הקורס הכין אותי לתפקיד בצורה הטובה ביותר מכל הבחינות. כפי שהזכרתי קודם, הגעתי לכאן עם חששות אבל ברגע שהתחלתי את הקורס הן נעלמו בזכות האנשים המדהימים שהכרתי פה." מספרת עמית בהתרגשות.

 

 

איך נראית שגרת היום יום שלך?

"מערך הטכני מתפקד 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, אז יש לנו הרבה עבודה. כל יום עובדים על משהו שונה ושגרת היום משתנה. יש ימים יותר עמוסים בעבודה ויותר אינטנסיביים ויש ימים יותר קלילים.  קמים ב-7 בבוקר ומתחילים לעבוד, לדוגמא: לפני שמטוס יוצא צריך לבדוק אותו, לתדלק אותו, להכין את הכל ולנפח גלגלים. כלי טיס לא יכול להמריא אם לא עבר את כל הבדיקות והטיפולים שלנו. אנחנו בודקים את המטוס גם כשהוא חוזר כדי לבדוק שהכל תקין. 
תמיד יש כאן אווירה טובה, אם זה בא לידי ביטוי בכיף וצחוקים בנינו או ששמים מוזיקה."

 

מה החשיבות של המערך הטכני בצה"ל?

"יש לנו חלק משמעותי בהצלחת המשימות של כלי הטיס. העבודה שלנו באה לידי ביטוי לא רק באימונים, אלא גם בזמן מבצעי ויש המון עבודה גם בלחץ זמן. אנחנו מתפעלים את כל עולם אחזקת כלי הטיס , על כתפי הטכנאים מונחת אחריות רבה מאוד.

המערך הטכני באמת פועל 24/7, בשביל להבטיח שכלי הטיס יוכלו לעמוד בכל המשימות הנדרשות לשמירה על ביטחון תושבי המדינה. חיי צוותי האוויר ושלמות כלי הטיס תלויים באופן ישיר בנו. יש לנו המון אחריות בידיים, זה יכול להישמע קצת מרתיע אבל כשאני מקבלת את המטוס, מכינה אותו ומוציאה אותו לפעילות, אני מרגישה תחושת סיפוק שאני עושה משהו חשוב ותורמת לעצמי ולמדינה, כל יום אני הולכת לישון בתחושה טובה, אין יותר טוב ומספק מזה."

 

מה את לוקחת מהתפקיד לחיים?

האווירה כאן היא מאוד משפחתית ואני בטוחה שהחברים שהכרתי כאן הם לכל החיים. אני גם מרגישה שהמפקדים כאן הם ממש כמו ההורים שלנו והחברים אחים. מעבר לזה יש את החוויות מהתפקיד עצמו, החוויה של בסיס סגור (אני סוגרת כל שבת שלישית) ואת התכונות שרכשתי מהתפקיד, למדתי לעבוד תחת לחץ - המון מהעבודה פה היא תחת לחץ ולבצע את העבודה שלי כאן בצורה הטובה ביותר ועמידה בזמנים זו מיומנות שרכשתי פה וזו יכולת חשובה להמשך החיים. כמובן שרכשתי פה עוד המון דברים כמו יכולת להתחבר לאנשים וכישורים חברתיים.

 

 

מעמית אליכם

"הטיפ העיקרי שלי אליכם הוא להתנתק מסטיגמות ודעות קדומות על התפקיד. ממש ממליצה להתייעץ עם אנשים שנמצאים או היו בתפקיד כדי לדעת יותר עליו. אתם עלולים להפסיד תפקיד שתהנו בו רק כי הקשבתם לאדם הלא נכון, ואני ממש שמחה שהגעתי לתפקיד הזה. תתגייסו בראש פתוח ותבואו להנות,ללמוד, להכיר אנשים חדשים, לעבוד ולהתפתח, המון בהצלחה!"

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

האמנות בצה"ל
בליבי בוערת אש