נהג

נהג מבצעי

קד"ץ נהיגה

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: מושיקו פסח

מערכת אתר מתגייסים


נהגים מבצעיים, נהגי בט"ש, נהגי רכב קל או נהגי משא כבד - כולם עושים עבודה חשובה ומאתגרת, אשר באה עם אחריות גדולה. האם תעודת נהג מבצעי שוות ערך לתעודת לוחם? מה ההטבות הכלולות בתפקיד? ומה ההבדל בין נהג מבצעי לנהג בט"ש? אספנו לכם חמש עובדות שאתם חייבים לדעת על נהגים בצה"ל>

 1. למה לדחות למחר את מה שאפשר להספיק שנה לפני?

  צה"ל מציע לכם להיכנס למשפחת הנהגים המבצעיים במסלול קד"ץ נהיגה כבר לאחר סיום הליכי הצו הראשון, וללמוד נהיגה על חשבון הצבא כדי שבזמן השירות תוכלו לדלג על ההכשרה הכוללת לימוד נהיגה, ולקצר אותה משמעותית.

  לאחר סיום הליכי הצו הראשון, אם תחליטו שאתם מעוניינים במסלול ותרשמו אליו, תוכלו להתחיל את תהליך הלמידה בקורס למידת התיאוריה במכללה אזרחית בליווי מדריכי המסלול. לאחר שתעברו את מבחן זה תוכלו להתחיל בשיעורי הנהיגה על חשבון הצבא.

  במהלך לימודי הנהיגה הצבא יממן לכם שיעורים בתדירות של שלושה שיעורים בשבוע לפחות, אך ישנה אפשרות להאיץ את קצב השיעורים. בנוסף, לאחר גיוסכם, תהיו זכאים למענק בשווי של עד 2,500 ש"ח (תלוי במספר הטסט אותו עברתם).
 2. שומרים עלינו

  הנהגים המבצעיים פועלים יום ולילה בשיתוף מלא עם הלוחמים ומסייעים בכל פעולה הנדרשת מהם, ויותר מזה - הנהגים המבצעיים הם חלק בלתי נפרד מהיחידה בה הם משרתים ולכן מקבלים הערכה רבה. כל נהג מבצעי אשר עבר שנה בשירות שלו כחייל מקבל תעודת נהג מבצעי אשר שוות ערך לתעודת לוחם.
 3. נהנים יותר!

  הנהגים בצה"ל זוכים להערכה רבה הבאה לידי ביטוי גם בהטבות שונות אשר מקלות על השירות ומעלות חיוך לחיילים:
  - במהלך השירות כל נהג מבצעי מקבל כרטיס מזון מגנטי אשר נטען כל חודש בכסף בו הוא יכול לרכוש מזון כשהוא בדרכים.
  - נהג מבצעי מקבל תוספת של 14 ימי חופש בשנה.
  - בשנת השירות השנייה והשלישית, ישנה אפשרות לצאת לחופשת עבודה בה החייל יכול לעבוד כנהג במקום אזרחי ולקבל משכורת אזרחית, למרות שימים אלה נספרים כימים בשירות הצבאי.
 4. נהג מבצעי ונהג בט"ש - מה ההבדל?

  הגיע הזמן לשים סוף לבלבול בין שני התפקידים: נהג מבצעי הוא חלק בלתי נפרד מיחידה לוחמת מסוימת, והוא נע איתה לכל מקום בו היא פועלת, ואילו נהג הבט"ש מעביר את כל השירות באותה גזרה, כלומר נצמד למקום גיאוגרפי מסוים בו הוא מבצע את תפקידו.
 5. יש לאן לשאוף

  חייל אשר עובר את הכשרת הנהגים, מקבל רישיון מסוג C1. במהלך שירותו, נהג יוכל להתקדם ולרכוש במסגרת הצבא רישיונות מתקדמים נוספים, שערכם יקר באזרחות ויש להם ביקוש תעסוקתי גבוה.

  בהצלחה!

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

הכירו את תפקיד רכזי פניות הציבור
קבלו הצצה לטירונות מעיניה של מפקדת כיתת טירונים (מ"כית)