שיבוץ

שאלון העדפות

יום הגיוס

צו ראשון

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: נועה ריינה

מערכת אתר מתגייסים


קיבלתם שיבוץ ולא הייתם מרוצים ממנו? רוצים לדעת מה צריך לעשות כדי להתמיין לתפקיד שחלמתם? אתם לא מכירים את כל התפקידים ולא סגורים על מה אתם רוצים? 5 טיפים לקבלת השיבוץ האידאלי

 1. תשקיעו בצו הראשון
  בין הצו הראשון לגיוס יש המון זמן, אבל כל צעד בצו הראשון הולך להשפיע על שירותכם הצבאי. לכל תפקיד יש נתונים שאותם חייבים בשביל לקבל אותו, לכן תבואו מרוכזים לצו הראשון ואל תזלזלו במבחנים. בסופו של דבר הנתונים שתקבלו ישקפו את התפקידים שמתאימים לכם, אז אל תשקרו ואל תעלימו נתונים רפואיים בשביל תפקיד כי זה יכול לפגוע בכם בעתיד.
 2. בנות, אל תפספסו את יום המא"ה
  יום המא"ה תעברו תחנות בהן יבחנו את התאמתכם לסוגי התפקידים השונים, למשל אם תקבלו ציון גבוה ב"הדרכה", יפתחו לכן יותר תפקידי הדרכה. בנוסף, לכל תפקיד ציוני יום המא"ה הנדרשים. יום המא"ה משפיע המון בשיבוץ הסופי של בנות לצה"ל, לכן אל תפספסו והשקיעו באותו היום, אם לא תגיעו לאותו היום - לא ייפתח לכם שאלון העדפות ולא תוכלו להשפיע על שיבוצכן. קישור לדך מידע על יום המאה ועל תחנות.                                                           
 3. רוצים מיון או תפקיד? הכל מתחיל בשאלון
  שאלון ההעדפות הוא הפלטפורמה לבקשת תפקידים שתרצו לעשות. אם עדיין לא קיבלתם את השאלון - אל תילחצו, פשוט חכו. כדי להביע את רצונכם בתפקיד, תגדילו את הסיכויים שלכם לקבל אותו ופשוט סמנו אותו ברצון הכי גבוה (5) בשאלון. אם קבלה לתפקיד כוללת תהליך מיון, מלאו את השאלון כמה שיותר מוקדם מרגע קבלתו, כדי שלא תפספסו את המיון.
 4. לכל מיון יש התחלה חדשה
  קיבלתם את המיון לתפקיד שרציתם? עכשיו תורכם להוכיח כמה אתם מתאימים אליו. תגיעו ליום המיון עם ביטחון. הכינו את עצמכם מראש, קראו על יום המיון ועל התפקיד. אם יש צורך להכין דברים מראש, כמו טפסים או להתחיל להתאמן על הכושר, תבדקו את זה לפני המיון.
 5. יש עוד תפקידים בצה"ל - אל תנעלו על אחד
  סבתא שלכם הייתה בחיל הים, היא סיפרה לכם על התפקיד ועכשיו אתם בטוחים שזה התפקיד בשבילכם - אז חכו רגע. בשאלון העדפות ייפתחו לכם המון תפקידים שיכולים להיות שחלק מהם לא ישמעו לכם מוכרים. תקראו על כל תפקיד בהרחבה, יכול להיות שתמצאו את תפקיד חלומותיכם ואפילו לא ידעתם על זה. בנוסף, יש בצה"ל המון תפקידים דומים, למשל, אם אתם רוצים תפקיד הדרכה, תוכלו לגלות שיש עולם שלם של תפקידים שיכולים להתאים לכם.

 

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

8 נרות: האם אתם יודעים הכל על צה"ל?
"גם אני יכולה": הדרך לקצונה הייעודית