טיפים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: חן גל

מערכת אתר מתגייסים


תגיות

אין ספק שהכושר הגופני מהווה חלק בלתי נפרד מהכשרת חיילי צה"ל, ועל אחת כמה וכמה מהכשרת לוחמים. אומנם את הטירונות מתחילים כולם מנקודת זינוק אחת בסיסית, אך מוכנות פיזית למאמץ הנדרש בהכשרות אלו יכולה להקל את המעבר לשגרה רצופה בפעילות גופנית. לשם כך, אספנו עבורכם טיפים ממיטב מאמני הכושר הקרבי בצה"ל כהכנה לטירונות. מוכנים? היכון, הכן, צא!

 1. הגבירו את הקצב בהדרגה

   התחילו את הפעם הראשונה ברמה הנוחה לכם ואל תנסו לעמוד בהישגים מסוימים. בהדרגה הגבירו את הקצב, התדירות והמאמץ שלכם. חשוב לשים לב שמצד אחד לא מעמיסים על עצמכם יותר מדי, אך מצד שני שאתם עומדים ביעדים שהצבתם לעצמכם.
 2. אל תשכחו לבצע מתיחות

  המתיחות מונעות נקעים, פציעות לטווח ארוך, ואי נעימויות אחרות בגב, בברכיים, בצוואר ובכל חלק אחר בגוף. הקפידו לבצע מתיחות כרבע שעה לפחות לפני ואחרי האימון.
 3. אכלו אחרי האימון

   השריר נבנה ומתפתח דווקא לאחר האימון, לכן הקפידו על אכילת מאכלים מזינים, בריאים ועתירי חלבונים לפני ואחרי האימון. אימון טוב הוא אימון שבו נבנים השריר והסיבולת שלו, ולכן אכילה בריאה ועתירת חלבונים עוזרת למקסם את תפוקת השריר.                                                             חיילים עולים הר במסע\
 4. אל תהיו מקובעים

   תחום הכושר הצבאי לא כולל רק סוג מסוים של תרגילים ואימונים, ולמעשה כל סוג כושר שתחליטו לבצע לקראת הגיוס ירגיל את גופכם לביצוע פעילות גופנית, ויסייע לכם לקראת השירות הצבאי. זכרו: ההתמדה בפעילות הגופנית היא החשובה - ולא סוג הפעילות.

שילוב פעילויות שונות המגבירות את הכושר הגופני לשגרת היום-יום שלכם לקראת הגיוס יכול להועיל ולתרום רבות להכנה לצה"ל. עשו מה שאתם אוהבים: צאו לריצה, רכבו על אופניים, רקדו, לכו לחדר כושר או שחו בבריכה. העיקר שתהיו בתנועה. זכרו שפעילות גופנית גם משפיעה לטובה על מצב הרוח שלכם, אז הרווח הוא כפול.

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

7 טיפים לשמירה על אורח חיים בריא בצבא
10 סימנים שאתה בתפקיד מסווג