חג

טיפים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: נוי טל

מערכת אתר מתגייסים


תגיות

כחיילים, רובכם תידרשו לסגור לפחות חג אחד במהלך השירות הצבאי. כדי להפוך את החוויה לנעימה יותר, אספנו לכם כמה טיפים שיהפכו את החג הראשון שלכם בבסיס לשמח יותר >

 1. מנוחה

  סוף סוף לא צריך לקום מוקדם! נוהל חג דומה לנוהל שבת, ובמהלכו לא תעברו פעילויות כמו מסדרי ניקיון או שיעורים עם המפקדים. הפעילויות היחידות שמותרות הן אלו שחשובות להמשך תחזוקת הבסיס כמו תורנויות מטבח ושמירות. קחו את הכרית, כנסו מתחת לשמיכה ולילה טוב.
 2. שעות פנאי

  מלבד מנוחה, את שעות הפנאי תוכלו להעביר באמצעות קריאת ספר, משחקי קופסה, קריאת עיתון, פתירת תשבצים, מרתון סדרות, האזנה למוזיקה ואכילת מלא חטיפים שקניתם בשק"ם. וכמובן, אל תשכחו לקרוא כתבות שונות באתר מתגייסים.
 3. זמן להכיר חברים חדשים

  אמנם אתם רחוקים מהבית, אבל לא רק אתם: את החג תעבירו לצד חיילים נוספים מהבסיס, שאת חלקם תכירו ואת חלקם לא. בזמן המשותף שלכם בבסיס תוכלו לחלוק חוויות, תכירו אחד את השני לעומק ואולי מהרגע הזה תהפכו להיות חברים לחיים.
  חברים בטירונות
 4. משפחה (וירטואלית)

  לא, אנחנו לא מתכוונים לסימס, תעשו להם שיחת וידיאו! בימים כאלה שכולם בבתים ואתם לא בבית - שיחה אחת יכולה לעשות המון. גם כשאתם חוגגים את החג מרחוק תוכלו לחגוג אותו עם קרוביכם: תוכלו להתקשר להורים לחברים ואפילו לסבא וסבתא בשביל לחלוק חוויות ורגעים מחווית החג שהשנה תהיה שונה לכל הצדדים. 
   אה ותאמינו לנו שאחת החוויות הטובות ביותר בטירונות היא דווקא הפאדיחות שההורים עושים בשיחת וידיאו.
 5. תהנו מהרגע! 

  אין כמו פסח עם המשפחה, כשכולם שרים "מה נשתנה" מסביב לשולחן והאח הקטן מזייף בקולי קולות. אבל אתם תופתעו לגלות כמה מרגש לקרוא את ההגדה על מדים כשכל חבריך מסביב לשולחן מתחרים מי צועק "אחד אלוהינו" יותר חזק. יש רגעים שתזכרו לכל החיים וסגירת חג ראשון הוא אחד מהם אז - תהנו מכל רגע.

אין ספק שהיינו מעדיפים לחזור הביתה בחג, אך גם חג בבסיס יכולה להיות חוויתי. נצלו את הזמן כדי לנוח ולהינות עם החברים.

חג שמח!

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

5 טיפים: איך מקבלים שיבוץ?
הסלנג הצבאי שתשמעו בטירונות