טירונות

טירונות 02

טירונות 03

בט"ר ניצנים

טיפים

חוויות

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: נעם רז

מערכת אתר מתגייסים


הולכים לעבור טירונות בבט"ר ניצנים? מחלקה מגובשת, חוויה קרבית, צחוקים עם החברים, ומפקדים קשובים, אלה רק חלק מחווית הטירונות המיוחדת בבט"ר ניצנים. בכתבה תוכלו לקרוא על חוויית הטירונות בניצנים מנקודת המבט שלי >

כשהודיעו לי שאני אעבור את הטירונות שלי בבט"ר ניצנים קצת נלחצתי, כי שמעתי המון דברים שליליים על הבסיס, אבל עם ההגעה שלי לשם הדעה שלי על הבסיס השתנתה.

בסיס הטירונות "ניצנים", נמצא בשמורת הטבע חולות ניצנים, בין העיר אשקלון לאשדוד. מגיעים אליו מדי שנה אלפי טירונים, לעבור טירונות ברמת רובאות 02 ורובאות 03. בבט"ר ניצנים השינה מתקיימת באוהלים ולא בחדרים, ורוב משטח הבסיס הוא חול, וזאת הסיבה העיקרית שחששתי להגיע לניצנים. אבל ככל שהזמן עבר בטירונות, התרגלתי לתנאים החדשים והתחלתי להיחשף לדברים החיוביים בלעבור טירונות בבט"ר ניצנים. הנה רק חלק מהיתרונות האלו:

 1. חוויה 'קרבית'

  התפקיד שלי בשירות הסדיר (ושל רוב החיילים שעברו איתי את הטירונות) הוא תפקיד עורפי, כלומר משרתים במתכונת יציאות של יומיות או חוזרים בכל סופ"ש הביתה. כך שחווית הטירונות בניצנים נתנה לי את ההרגשה הכי 'קרבית' שאני אחווה בשירות שלי בצבא. קיבלתי טעימה של 3 וחצי שבועות של חוויות כמו: שינה באוהלים, החזקה ושימוש בנשק, התמודדות עם שינויים במזג האוויר והסתגלות לתנאים חדשים.
 2. מחלקה מגובשת

  כשאתה ישן עם 12 חיילים באוהל אחד, נוצרים חיבורים וקשרים עם החברים במחלקה. צוברים חוויות ביחד, ותומכים אחד בשני כשעוברים רגעים לא פשוטים. אני לדוגמא עדיין בקשר עם הרבה אנשים שהכרתי בטירונות, ואני מאמין שאלו קשרים שישארו לזמן רב.
 3. צוות מפקדים קשוב

  צוות המפקדים שפיקד על המחלקה שלנו היה מדהים. הצוות כולל ארבעה מפקדים, מפקדת מחלקה וסמלת. המפקדים ידעו לאזן בין הקשיחות הדרושה על מנת ליצור משמעת לבין ההקשבה והאכפתיות הנדרשת בשביל שאנחנו החיילים נרגיש בנוח לפנות אליהם במקרה הצורך. במחלקה שרוב החיילים בעלי פרופיל 64 עם קשיים פיזיים, היכולת להקשיב ולהתחשב היא קריטית לבריאות החיילים.
 4. הכל קרוב להכל

  השטחים הפלוגתיים (שלא תצטרכו לצאת מהם ברוב הטירונות) קטנים יחסית, ונוח להתמצא בהם. השירותים והמקלחות קרובות לאוהלים, שקרובים גם לקו הקשב ולחדר אוכל, מה שמנע המון בעיות מיותרות של התמצאות. מטרתו של קו ההקשב היא שלחיילים תמיד יהיה למי לפנות ויהיה מפקד שידאג להם למים חמים, ציוד, ליידע אותו בבעיות כלשהן ועוד. 

לסיום, כמה דברים שאני ממליץ להביא איתכם בתיק לטירונות בניצנים:

 

- מטען נייד: לא תמיד יש מקום להטעין את הטלפון כי השקעים בשימוש, מטען נייד זה פתרון נוח ויעיל.

- בגדים חמים ללילה: באוהלים קר בלילה, אני ממליץ להצטייד בביגוד חם ואפילו תרמי לשמירה על חום הגוף. מומלץ גם חם צוואר\ כובע צמר.

- שמיכה, כרית, מצעים למיטה, אוזניות ושקיות זבל 

 

 

תבואו בראש פתוח ותעברו את הטירונות בכיף כי זאת חוויה של פעם בחיים!

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

5 טיפים לטירונות קרבית
עיר הבה"דים