וידויים

טירונות

מפקדים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: דין ניצן

מערכת אתר מתגייסים


מכירים את זה שאתם עושים פדיחה ולא יודעים איך לצאת מזה? אז תתארו לכם מה עובר על המפקדים בטירונות…בעצם למה לדמיין אם אפשר לשמוע חוויות אמיתיות! אספנו כמה מ"כים ומ"כיות וישבנו איתם לשיחה צפופה, בלי טיפה של דיסטנס >

באפ שלי, התקלחתם!

 "אלו היו יומיים עמוסים בטירונות, היינו בשטח והעברנו שיעורי נשק לחניכים. בגלל העומס, אף אחד מאיתנו לא הספיק להתקלח בימים האלה, היה ממש חם וכבר הרגשנו מסריחים. בוקר אחד החניכים נכנסנו לשיעור והחלטנו, כל הסגל, שבזמן שהם בשיעור אנחנו נרוץ להתקלח. באותה תקופה הסגל והחניכים גרו באותם מגורים וחלקנו את אותם מקלחות ושירותים.

רצנו למגורים, נכנסנו למקלחות, ותוך כדי שאנחנו מתקלחים, אנחנו שומעים את הקולות של החיילים שלנו מעבר לדלת. דבר ראשון שעשינו, היה לרוץ ולהחזיק את הדלת כי המנעול היה שבור. עשינו סבב - מפקד אחד מחזיק את הדלת, השני מהר מתנגב ומתלבש. תוך כדי אנחנו שומעים מהצד השני את אחד מהחניכים אומר: "הם נעלו את המקלחות" ומתחילים לבעוט בדלת. עד שהם ויתרו, היינו תקועים במקלחות רבע שעה".

- עמית, מ"כ טירונים

 מסדר ניקיון

 "ערב אחד ישבנו כל הסגל ורצינו להזמין אוכל, החלטנו שנזמין משלוח. אחרי שעה השליח התקשר ואמר שהוא בשער, יצאנו וראינו שבפרגולה שבכניסה ליד הש"ג כל החניכים יושבים ומדברים. עצרנו כי הבנו שאנחנו לא יכולים לבוא לקחת את המשלוח ולעבור לידם עם כל האוכל, חשבנו מה נעשה ואז החלטנו שנשלח אותם לחדרים בטענה שהם לא נקיים. אמרנו להם שהחדרים מלוכלכים והם לא יעברו מסדר, כולם רצו לחדרים לנקות. באנו לשליח לקחנו הכל וברחנו מהר למגורי סגל".

- דן, מ"כ טירונים

"הייתי במסדר ניקיון עם החיילים, זירזתי אותם שיסיימו לנקות ויעמדו בזמנים, פתאום אחד החניכים ניגש אליי: 'המפקדת יש לי שאלה, איזה סומק את שמה?'; אמרתי לו שזה לא הזמן ולא המקום".

נוי, מ"כית טירונים

ממשיכים כרגיל

 "דיברתי עם חייל בצוות שלי בשיחה אישית ובטעות אמרתי לו: "אחי, שומע רגע...". כשהבנתי מה אמרתי פשוט התעלמתי מזה והמשכתי לדבר איתו כרגיל".

בן, מ"כ טירונים

"פעם אחת הלכתי לשיעור, עליתי לבמה מול החניכים, פספסתי מדרגה ועפתי קדימה. כל החניכים הסתכלו עליי והיו בהלם, הם לא ידעו מה לעשות. קמתי, המשכתי כרגיל והתחלתי את השיעור ואז פתאום התחיל לי כאב ממש חזק אז פשוט יצאתי בריצה מהכיתה, בלי שום הסבר".

שחר, מ"כית טירונים

"יש לנו, למפקדים, רמקול שאנחנו קוראים לו 'שמרית'. היום התחלתי שיעור עם הרמקול ובטעות שאלתי את החניכים: "התחברתם לשמרית?", הם לא הבינו מה אני רוצה מהם ומי זו שמרית…"

שובל, מ"כית טירונים

"הלכתי עם חייל אחד בדרך למרפאה, הייתי עצבנית ואז שמעתי דיבורים ושכחתי שאני הולכת רק עם חייל אחד, הסתובבתי ואמרתי: 'אסור לדבר! זה ברור לכולם?', מהפאדיחה הסתובבתי והמשכתי ללכת".

 - אור, מ"כית טירונים

 שני טורים ומה שביניהם

 "הגדרתי לחיילים לעמוד בשני טורים בסיום הפסקת הצהריים, אחת החיילות עמדה עם ארטיק וזה אסור. שאלתי אותה: 'למה את עם ארטיק בשני טורים?' היא ענתה שהיא לא הספיקה לסיים, אז אמרתי לה בשיא הביטחון: 'אם את לא מספיקה לסיים קחי את הארטיק תכניסי אותו לתוך השקית ותשימי בתיק'. אחרי שנייה קלטתי שזה לא חכם, אז המשכתי: 'וכמובן שלא תעשי את זה כי הוא יימס!'

בר, מ"כית טירונים

"חיכיתי לחיילים אחרי ההפסקה, לקבל אותם בשני טורים, פתאום ראיתי חניך אחד מטפס על המעקה ושאלתי אותו מה הוא עושה. הוא ענה לי: 'המפקדת, אני מוציא גימלים'".

שירן, מ"כית טירונים

 "הלכתי לשיעור עם כל החניכים מאחוריי בשני טורים. בדרך המפתח נפל, התכופפתי להרים אותו ונקרע לי המכנס מול כולם".

 - אביב, מ"כית טירונים

 "היה לי חניך שהיה צריך לקבל אותי במסדר בוקר, הוא צעק: 'לקבלת אמא, הקורס יעבור להקשב!'"

 - אלינה, מ"כית טירונים

 "חייל קנה דרגות סגן (שני ארונות) בשק"ם, נכנס לשיעור ואמר לי: 'המפקדת קבלי אותי!'. הוא קיבל שעות ביציאה".

 - הדר, מ"כית טירונים

בארבע עיניים

 "חייל נכנס אליי לראיון היכרות, שאלתי אותו איך קוראים לאמא, הוא ענה: "מזל", אני שמעתי ז"ל. שאלתי אם הוא רוצה לספר לי מה קרה, והוא הסתכל עליי ולא הבין מה אני רוצה ממנו. אמרתי לו: 'למי אבא נשוי?', הוא אומר לי: 'לאמא'. אמרתי לו: 'רגע, איך קוראים לאמא?', הוא הסתכל עליי מוזר ואמר: 'אמרתי, מזל!' ואז הבנתי שלא שמעתי טוב… העברתי נושא".

 - עידו, מ"כ טירונים

"בתור מפקדת קורס, אני עושה שיחות פתיחה עם כל החיילות שלי. לקחתי חיילת לשיחה אישית והיא אמרה לי: 'המפקדת, יש יותר דיסטנס ביני לבין אבא שלי, מאשר ביני לבינך'".

עומר, מפקדת קורס

 "חיילת שלי באה אליי וסיפרה לי שהיא נפלה מהמיטה באמצע הלילה, לא הצלחתי להתאפק והתחלתי לצחוק".

 - דן, מ"כ מתגייסים

 דוגמה אישית

 "באחד המחזורים, היה לי חייל בצוות שהיה קם באמצע שיעור, בלי שום הכנה או הסבר, מצדיע ומתחיל לשיר את התקווה. אף אחד לא ידע איך להגיב לזה".

מור, מ"כית טירונים

"התקשרתי לחייל לוודא הגעה הביתה. כשהתקשרתי הוא ענה: 'המפקדת מה נשמע?', אמרתי לו שזה המפקד. הוא ענה: 'אה שלום עליכם!', בטעות אמרתי לו: 'שלום עליך'".

רון, מ"כ טירונים

"עשינו פעילות שכל החניכים יושבים בקבוצות ועוברים הסברה. באתי לאחת התחנות והתחלתי לדבר, ובלי לשים לב שמתי יד ונשענתי תוך כדי ההסברים. אחרי כמה דקות הסתובבתי והבנתי שאני נשענת על חייל. הסתכלתי עליו אמרתי לו: 'סליחה, חשבתי שאתה כיסא'".

גלי, מ"כית טירונים

"חניכה באה עם לק אדום, אמרתי לה שזה לא תקין ושהיא חייבת להוריד אותו, היא אמרה לי: 'אבל גם למ"מ יש'. הסברתי לה שהמ"מ בקבע ולכן מותר לה. החיילת ענתה: 'אני לא מבינה איפה הדוגמה אישית פה?'

 - אופיר, מ"כית טירונים

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

10 סימנים שאתה חייל בעיר הבה"דים
5 דברים שלא ידעתם על חוות השומר