חוות השומר

קורס איתן

קורס חוסן

טירונות 02

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


אם שובצתם לקורס חוסן או לקורס איתן, תגיעו לחוות השומר כדי לעבור טירונות 02 עם תכנים שיכינו אתכם לקראת השירות הצבאי. רוצים לדעת מה מחכה לכם בשבועות הראשונים שלכם בצה"ל? המשיכו לקרוא >

 1. להתחבר לעצמך

  בחוות השומר יאפשרו לכם לפתוח דף חדש. במהלך הטירונות בחוות השומר תעברו הרבה ימי שטח: שטח צוותי, שטח מחלקתי ולבסוף מסע של 40 קילומטרים בו תסחבו את כל הציוד על גבכם במשך ארבעה ימים. בימים אלו תלמדו הרבה על עצמכם ועל חבריכם, ותצטרכו להתמודד במצבי קיצון וסיטואציות שלא הייתם בהם קודם לכן. התהליך שתעברו בחוות השומר תלוי בשיתוף הפעולה שלכם עם המפקדים, ברמת הפתיחות שלכם ובהחלטה שתקבלו - האם אתם רוצים לקחת על עצמכם את השינוי או לא.
 2. הכנה לקראת השירות בתפקיד

  בסופו של דבר, המטרה של ההכשרה בחוות השומר היא להכין אתכם לשירות משמעותי בצה"ל. המפקדים בחוות השומר מאמינים כי הם יכולים לעזור לכם לגלות את היכולות והכוחות החבויים בכם. במהלך הטירונות בוגרי הבסיס יחשפו אתכם לסיפוריהם וחוויותיהם האישיים, ותעברו יום מקצועות בו נציגים מתפקידים שונים יגיעו להסביר לכם על המקצועות השונים הפתוחים לכם לשיבוץ - כדי שבסוף הטירונות תוכלו לדרג את התפקידים המוצעים לכם בצורה המתאימה לכם ביותר. אלו מכם שימצאו מתאימים לשירות קרבי ישארו לאחר הטירונות להכנה נוספת של חודש וחצי.
 3. כלים להמשך

  במהלך הטירונות תעברו על ידי מפקדיכם שיעורים שונים שפותחו בחוות השומר במיוחד בשבילכם. מטרת השיעורים היא בראש ובראשונה להעלות לכם את המוטיבציה לקראת השירות. בנוסף, המפקדים יקנו לכם כלים להתמודדות עם מצבים שונים בשירות הצבאי ובחיים, כמו שליטה בכעסים, שליטה באימפולסיביות ודחיית סיפוקים. ישנה תמיכה נפשית לאורך הטירונות, למי שיצטרך, שמוענקת על ידי קצינות בריאות הנפש שנמצאות בחוות השומר.
 4. תוכני טירונות 02

  כדי להיות מוסמכים לרמת רובאות 02, אתם נדרשים ללמוד תוכני חובה שבלעדיהם לא תעברו את ההסמכה. בחצי הראשון של הטירונות תתמקדו בשגרה צבאית שכוללת, בין היתר, עמידה בלוחות זמנים, משמעת גבוהה ומסדרים שימשיכו ללוות אתכם גם בהמשך הטירונות. בנוסף, תתמקצעו על הנשק שלכם בעזרת שיעורים עיוניים, תתנסו בנשק ותטווחו בו. הכשרה זו היא הצעד הראשון בשירותכם הצבאי.
 5. חיבור למדינה ולמורשת

  עוד בתחילת הטירונות תקבלו שם לצוות שלכם, על שם חלל צה"ל, במסגרת פרויקט "הולכים לאורם". השם שייבחר ילווה אתכם לאורך כל הטירונות, במהלכה תלמדו את סיפורו של החלל. לקראת סוף הטירונות תצאו לסיור בירושלים, ותגיעו לבית ספר בו תעזרו לתלמידים להתכונן לקראת הגיוס שלהם בעזרת הסברים על תהליך הגיוס ועל חוות השומר בפרט.

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

5 דברים שלא ידעתם על חוות השומר
5 טיפים שיעזרו לכם לעבור טירונות 02 בהצלחה