טירונות

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


תגיות

התגייסתם, התחיילתם, ועכשיו אתם בדרך להתחיל את השירות הצבאי. אם שובצתם לתפקיד עורפי או לתפקיד תומך לחימה, סביר להניח שאת תחילת השירות תעבירו ב"קריית ההדרכה" או בשמה הנפוץ יותר - עיר הבה"דים. אז זה הזמן להכיר את המקום שאותו תראו בתקופה מסוימת יותר מהבית

קריית ההדרכה נמצאת בסמוך לצומת הנגב, דרומית לבאר שבע, ונכון להיום היא בסיס ההכשרה החדש והמשוכלל ביותר בארץ. הפרויקט הזה נולד כחלק מתכנית העברת בסיסי צה"ל לנגב במטרה ראשונה לחזק את האפקטיביות המבצעית של צה"ל בזכות בניית בסיס מודרני התורם לחיזוק וליישוב הנגב, או בקיצור ל"הפרחת השממה", ועל ידי כך ליצור מרכז שיאחד את כלל בסיסי ההדרכה וההכשרות למערך תומך הלחימה בצה"ל, שעד אז היו פזורים בצריפין ובאתרים נוספים בארץ. בנובמבר 2014 הושקה רשמית מפקדת קריית ההדרכה, ובהדרגה עברו אליה בסיסי ההדרכה.

מבט מבפנים

כיום קריית ההדרכה מונה 7 בסיסי הדרכה של החילות השונים:

  • חיל החינוך והנוער
  • חיל המשטרה הצבאית
  • חיל הקשר והתקשוב
  • חיל הטכנולוגיה והאחזקה
  • חיל הלוגיסטיקה
  • חיל הרפואה
  • וחיל משאבי האנוש לצד בית הספר לפיקוד והדרכה.

החיילים בקריית ההדרכה עוברים טירונות ולאחר מכן ממשיכים ועוברים את הקורס אליו שובצו. בניגוד להורים שלכם, ששמרו בזמן הטירונות, ואולי זוכרים גם את תורנות המטבח, אתם לא תעברו חוויה דומה. חברה פרטית שמעסיק משרד הביטחון אחראית על ההיבטים הללו, כך שאתם תוכלו להתרכז אך ורק בלימודים ובהכשרה.

למרות זאת, אל תתבלבלו, על אף החזות הלא-מאוד-צבאית של הבסיס, מקפידים בו על משמעת ועל התנהלות בהתאם לערכי צה"ל, והמרחק הפיקודי, "הדיסטאנס", בהחלט נשמר. בקריית ההדרכה שמים דגש מיוחד על הדיגום וברחבי הבסיס תידרשו לנוע עם הכומתה שלכם כל הזמן על הראש, מלבד בעת הכניסה לכיתות ולמבנים. התנאים בבסיס נוחים במיוחד ועוצבו על מנת להעניק לכם, החיילים של העתיד, את כל הכלים על מנת להינות מאיכות וחווית השירות ולהצליח לעבור את ההכשרה הטובה ביותר, בזמן הקצר ביותר.

לוחם גולני במהלך מטווחים

לרשותכם מרכז ספורט מפואר, ספרייה חדשנית, אולם מופעים בו מועלות הצגות מהמובילות בארץ ומרכז פורץ דרך להנחלת מורשת צה"ל וזיכרון השואה והגבורה. השתדלו לנצל את הזמן כדי ללמוד ולהתפתח ואפילו ליהנות. בהצלחה!

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

השבת הראשונה בצה"ל!
מה ההבדל בין טירונות 02 לטירונות 05?