טירונות

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


תגיות

התגייסתם, התחיילתם, ועכשיו אתם בדרך להתחיל את השירות הצבאי. אם שובצתם לתפקיד עורפי או לתפקיד תומך לחימה, סביר להניח שאת תחילת השירות תעבירו ב"קריית ההדרכה" או בשמה הנפוץ יותר - עיר הבה"דים. אז זה הזמן להכיר את המקום שאותו תראו בתקופה מסוימת יותר מהבית

עיר הבה"דים נמצאת סמוך לצומת הנגב, דרומית לבאר שבע, ונכון להיום היא הבסיס הצבאי החדש והמשוכלל ביותר בארץ. הפרויקט הזה נולד כחלק מתכנית העברת בסיסי צה"ל לנגב במטרה לחזק וליישב אותו, או בקיצור "להפריח את השממה", וליצור מרכז שיאחד את כלל בסיסי ההדרכה וההכשרות למערך הלא לוחם בצה"ל, שעד אז היו פזורים. בנובמבר 2014 הושקה רשמית מפקדת קריית ההדרכה, ובהדרגה עברו אליה בסיסי ההדרכה.

מבט מבפנים

כיום קריית ההדרכה שמונה בסיסי הדרכה של החילות השונים: חיל החינוך והנוער, חיל המשטרה הצבאית, חיל הקשר והתקשוב, חיל הטכנולוגיה והאחזקה, חיל הלוגיסטיקה, חיל הרפואה וחיל משאבי האנוש הכולל בתוכו גם את בית הספר לתיאום וקישור. החיילים בעיר הבה"דים עוברים טירונות ולאחר מכן ממשיכים ועוברים את הקורס אליו שובצו.

בניגוד להורים שלכם, ששמרו בזמן הטירונות, ואולי זוכרים גם את תורנות המטבח, אתם לא תעברו חוויה דומה. חברה פרטית שמעסיק משרד הביטחון אחראית על ההיבטים הללו, כך שאתם תוכלו להתרכז אך ורק בלימודים ובהכשרה.

לוחם גולני במהלך מטווחים

ולמרות זאת, אל תתבלבלו. על אף החזות הלא-מאוד-צבאית של הבסיס, מקפידים בו על משמעת נוקשה, והמרחק הפיקודי, "הדיסטאנס", בהחלט נשמר. בעיר הבה"דים שמים דגש במיוחד על הדיגום ותידרשו לנוע עם הכומתה שלכם כל הזמן על הראש, מלבד בעת הכניסה לכיתות ולמבנים.

התנאים בבסיס נוחים במיוחד ועוצבו על מנת להעניק לכם, החיילים של העתיד, את כל הכלים על מנת להצליח ולעבור את ההכשרה הטובה ביותר, בזמן הקצר ביותר. השתדלו לנצל את הזמן כדי ללמוד ולהתפתח ואפילו ליהנות. בהצלחה!

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

הטירונות בבט"ר ניצנים - לא מה שחשבתם
מה ההבדל בין טירונות 02 לטירונות 05?