עיר הבה"דים

קריית ההדרכה

טירונות

קורסים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: נועה ריינה

מערכת אתר מתגייסים


עיר הבה"דים (קריית ההדרכה), כשמה היא, עיר, אמנם חדשה, אך כבר הצליחה להכתיב שפה והתנהגות שכל החיילים המשרתים בה, מהטירונים ועד למפקדים מכירים >

 1. מתלונן שמקלחות הטאץ' לא עובדות

  תהליך האכלוס של קריית ההדרכה הסתיים ביולי 2016, שלוש שנים בלבד מאז שהחלה בנייתו של הבסיס. הבסיס חדש ולכן מכיל בתוכו המון חידושים, כמו למשל המקלחות, שמופעלות בכפתור טאץ'. אבל, כמו כל מכשיר חשמלי שמתקלקל לפעמים, כך גם הכפתור, ולכן לא תמצאו חייל שיפספס את ההזדמנות להתלונן על כך.

 2. קונה אוכל שאפשר להשיג

  בעיר הבה"דים קיים מרכז מסחרי עם מגוון מסעדות וחנויות. ממש כמה צעדים ממנו, נמצא חדר האוכל, שבו אפשר למצוא אוכל מגוון. למרות זאת, האגדה מספרת שמשרתי הבסיס מעדיפים בכל זאת לקנות אוכל במרכז המסחרי מאשר לאכול בחדר האוכל. אמרנו כבר שבחלק מהימים יש בדיוק את אותו האוכל בשניהם?

 3. שם כומתה ישר כשיוצא ממבנה

  החוק קובע שמהכניסה בשער של הבסיס אתם מחויבים להסתובב עם כומתה על הראש. החוק בתוקף עד הרגע שבו תיכנסו למבנה סגור, ואז אפשר יהיה להחזיר אותה לכותפת. חיילים בעיר הבה"דים כבר מורגלים לכך ובכל פעם שהם יוצאים ממבנה הם מוציאים את הכומתה באופן אוטומטי. כן כן, חיילים מספרים שהתנועה הזאת משפיעה עליהם גם כשהם מבקרים בבסיסים אחרים ואפילו בזמן שהם לבושים בבגדים אזרחיים.

 4. משתתף בתחרות עלייה לשאטלים

  ביום שישי, כשכל הקורסיסטים והטירונים יוצאים הביתה, יוצאים מהבסיס שאטלים (אוטובוסים ישירים מקריית ההדרכה) למגוון ערים ברחבי הארץ ובעיקר לרכבת באר שבע (הרכבת הקרובה). אחרי שבוע, שבועיים ולפעמים גם שלוש שסוגרים בבסיס, כולם רוצים להגיע הביתה במהירות, אבל רק הראשונים שעולים עליו זוכים. אל דאגה, האוטובוסים מגיעים בתדירות גבוהה מאוד.

 5. מבזבז כסף במרכז המסחרי

  זוכרים שדיברנו על החנויות והמסעדות בסעיף 2? אז כשיש לך מגוון כל כך גדול של חנויות - איך אפשר שלא לבזבז? תוכל לקנות מגן לסמארטפון, טייץ לאימון כושר, המבורגר, בושם ואפילו להסתפר או לעשות מניקור. אם כבר הגעתם לשם ובזבזתם את רוב המשכורת הצבאית, תוכלו לגשת אפילו לסניף הבנק שנמצא שם ולפתוח חיסכון.

 6. עומד בתור לחדר הכושר

  בבסיס יש מרכז ספורט ענקי, ובו בריכה, מגרש ספורט, אולם ספורט וחדר כושר. חדר הכושר של קריית ההדרכה גדול, ויש בו המון מתקנים מהמון סוגים. אבל, אם תגיעו אליו בערב, תצטרכו לחכות בתור ארוך לכל מכשיר, כי אחרי שאכלתם המבורגר או שניצל במרכז המסחרי בצהריים, הגיע הזמן להוריד את הקלוריות.

 7. מבקש טרמפים

  קריית ההדרכה משתרעת על פני 2,500 דונמים וכוללת 134 מבנים ו-450 כיתות ואולמות, וכדי להגיע ממקום למקום צריך ללכת הרבה. לפעמים בחום ובקור, אין לחיילים כוח. למזלם, מסתובבים בבסיס אזרחים שעובדים בו ולרשותם קולנועיות (טוק-טוקים) כדי לנוע בבסיס. לחיילים יש מנהג לבקש מהם טרמפ בתוך הבסיס. עצלנות או גאונות? את זה אתם תחליטו.

 8. מקבל מימייה אבל משתמש בבקבוקים

  כמו בכל טירונות, תקבלו ציוד שישמש אתכם לאורך הטירונות ולפעמים גם הקורס, למשל מימייה. המימייה היא כמו הנשק שלכם, תצטרכו ללכת איתה לכל מקום. למרות שהטירונים בבסיס סוחבים אותה ממקום למקום, הם עדיין מעדיפים לשתות מהבקבוק הפרטי שלהם.

 9. בודק מה יש לאכול באפליקציה

  לקריית ההדרכה יש אפליקציה מותאמת למשרתי הבסיס, בה ניתן למצוא מידע שימושי על חדשות, מזג האוויר, מפה ועוד. באפליקציה ניתן ללחוץ על נושא "חדר אוכל" ולדעת מה מוגש באותו היום, עוד לפני שמגיעים.

 10. רואה מעלית אבל לא עולה בה

  בעיר הבה"דים לכל מבנה יש גם מעלית, אבל בדרך כלל לטירונים אסור לעלות בה. בדיוק מאותה הסיבה, בחלק מבנייני המגורים המעליות כלל לא פעילות. אם תשאלו מה החלום של כל טירון המתגורר בקומה 2, הוא יגיד לכם לעלות במעלית עם התיק הכבד ביום ראשון.

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

5 דברים שלא ידעתם על מחנה 80
וידויים של מפקדות ומפקדים