טירונות קרבית

קרבי

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: שקד גרין

מערכת אתר מתגייסים


הגיע הזמן לארוז את התיק, להיפרד מההורים ולהתגייס לתפקיד קרבי. בסוף שרשרת החיול תעלו על האוטובוס ותגיעו אל הבא"ח (בסיס אימונים חטיבתי) בו תעברו את הטירונות שלכם. אספנו לכם חמישה טיפים שיעזרו לכם לעבור את תקופת הטירונות הקרבית בהצלחה

 1. שעון

  בטירונות, השעון יהיה החבר הכי טוב שלכם. הוא אחד הדברים שהכי ישמשו אתכם בטירונות הקרבית ולוח הזמנים הוא חשוב וקריטי. בנוסף, תנאי השטח דורשים שעון עמיד, לכן חשוב להביא שעון טוב, שתדעו להשתמש בו, ושיחזיק מעמד במהלך הטירונות הקרבית.
 2. סידור הציוד 

  מכיוון שבטירונות יש המון ציוד צבאי ואישי, מומלץ למצוא דרך טובה לסדר את כל הציוד כבר בתחילת הטירונות. למשל: לשים את הציוד מתחת למיטה בצורה כזו שלא תפריע לתזוזה במקום בו תשהו במהלך הלילה. משום שבמהלך הטירונות יהיו לכם הרבה מסדרים, כדאי לשמור על הציוד מסודר כדי להקל על עצמכם ולמנוע את איבוד הציוד. במידה שתאבדו ציוד צה"לי, תעלו מת"ש (משפט תשלום), לכן צריך לשמור טוב על הציוד. 
 3. שטח

  מטירונות 03 ומעלה ישנם שבועות שטח. בשבועות אלה לומדים ומכירים את תנאי השטח, מקימים אוהל וישנים בו, אוכלים מנות קרב, שומרים ואין אפשרות להתקלח. לכן, כדאי להביא מוצרי היגיינה שונים, ביניהם: מגבונים, מברשת שיניים, משחת שיניים ונייר טואלט, שיעזרו לכם להתמודד עם התנאים בשטח. בנוסף, בימים אלו אסור לרדת ממדי ב', לכן מומלץ להביא הלבשה תחתונה שתספיק לכם לתקופה הזו, ולהפחית בכמות הבגדים שתביאו. 
 4. הכנה נפשית

  לפני שאתם עולים על מדים, כדאי שתכינו את עצמכם מראש לכך שתהיו בטירונות קרבית ולכל החוויות והאתגרים שנלווים לכך. כדאי שתהיו מוכנים לעובדה שבמהלך התקופה (ובכלל בשירות) תסגרו שבתות, תהיו בשטח, תישנו באוהלים ותהיו רחוקים מהבית, המשפחה והחברים. למרות זאת, סגירת השבתות היא הזמן החופשי שלכם, בו תוכלו להתרענן ולהתכונן לשבוע שעתיד לבוא. כמו כן, בזמן השהייה בשטח והשינה באוהלים תכירו חברים חדשים שילוו אתכם במהלך השירות! 
 5. חברים 

  החברים שתכירו בטירונות יעברו איתכם את הרגעים הכי מצחיקים, שמחים, והמאתגרים שתעברו בתקופה הזאת. לכן, מומלץ לבוא לטירונות עם ראש פתוח ולהכיר חברים, לדבר עם אנשים ולפתח שיחות. בסופו של דבר האנשים שיעברו איתכם את הטירונות יהפכו לחברים לחיים.

  תקופת הטירונות רצופה אתגרים וחוויות, מומלץ לבוא עם אנרגיות חיוביות על מנת ליהנות מהתקופה.

  בהצלחה!

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

הצטרפנו לטירונות תותחנים
הטירונות בבט"ר ניצנים - לא מה שחשבתם