טירונות 02

טיפים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: שקד גרין

מערכת אתר מתגייסים


בסוף שרשרת החיול תעלו על האוטובוס ותגיעו אל הבסיס בו תעברו את הטירונות שלכם. אספנו לכם חמישה טיפים שיעזרו לכם לעבור את תקופת הטירונות בהצלחה

 1. לישון מספיק בלילה

  הימים בטירונות ארוכים, מעייפים, וכוללים ביניהם: שיעורי נשק, שיעורים ערכיים וא"גים (אימונים גופניים). שעות שינה הן דבר הכרחי על מנת להישאר ערניים במהלך היום. לכן, רצוי ללכת לישון בסוף שעת הט"ש (טרום שינה) שהוגדרה לכם, כדי שלא תקומו עייפים ביום שלמחרת.
 2. שעון

  אחד הדברים החשובים בטירונות ובצבא בכלל הוא זמנים. פעמים רבות במהלך הטירונות יוגדר לכם "לפתוח שעונים" - במצב זה תצטרכו להסתכל על השעון ולבצע את הפעולה שהוטלה עליכם בהתאם לזמן המוגדר. לכן, רצוי להביא לטירונות שעון עם סטופר ולזכור לשים אותו במהלך היום.
 3. בגדים

  בטירונות תיפרדו מבגדיכם האזרחיים ותעלו על מדים, אך למרות זאת ישנם מצבים בהם תידרשו להיות לבושים בלבוש אזרחי - במגורים, במד"ס ואף בחולצות הבסיס שתלבשו מתחת למדים. לכן, חשוב לזכור להביא כמות בגדים שתספיק לכם לפרק הזמן בו תהיו בבסיס. ממליצים להגיע ליום הגיוס עם ציוד לשבועיים.
 4. פק"לים

  ביום הגיוס ובמהלך הטירונות שלכם תקבלו פק"לים (פקודת קבע לחייל) - אלו הם דברים שצריכים להיות עליכם כל הזמן, ביניהם: דיסקית, חוגר, נכס"ל (נכס לאומי), רוח צה"ל, פנקס שבי ופטורים (במידה שיש). לכן, ממליצים למצוא מקום בו תאחסנו אותם בכל זמן בו הם לא עליכם, על מנת שלא תאבדו אותם.
 5. תבואו בראש פתוח

  הטירונות מהווה את הפתיחה של השירות הצבאי שלכם, ולעיתים היא עלולה להיות מעט קשה. לכן, חשוב לבוא עם ראש פתוח ולקחת את הדברים בקלות.

  בסופו של דבר זו תקופה שאפשר ליהנות ממנה! תקופת הטירונות רצופה אתגרים וחוויות, מומלץ לבוא עם אנרגיות חיוביות על מנת ליהנות מהתקופה. בהצלחה!
   

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מה כוללת ההכשרה בחוות השומר?
הצטרפנו לטירונות תותחנים