אירועים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: ויקה פדייב

מערכת אתר מתגייסים


תגיות

על מנת להכין אתכם לשירות הצבאי, יזם משרד הביטחון בשיתוף עם צה"ל פרויקט ייחודי בשם "יום בעקבות לוחמים". פרויקט זה נוצר על מנת לסייע בהגברת אחוזי הגיוס בקרב המלש"בים וכמו כן להעלות את המוטיבציה לשירות קרבי. ל"יום בעקבות לוחמים" תצאו יחד עם חברי השכבה במהלך כיתה י"ב, ובמסגרתו היום תחשפו לאתרי קרב וסיפורי גבורה שונים, תצפו במיצג חילות ואף ב"מופע אש" (בהשראת צה"ל כמובן)

מה עושים ביום בעקבות לוחמים?

בחלקו הראשון של היום תבקרו באתרים שונים כמו עמק הבכא, אכמדיה, תל פאחר, תל סאקי ואתר ברק, שם תלמדו על מעשי גבורה של לוחמי צה"ל במלחמות ובאירועים שונים. 

דן, תלמיד כיתה י"ב מבית הספר "גימנסיה קציר" מחולון, סיפר כי המסע היה מהנה ומעשיר כאחד. "לשמוע על סיפורי הגבורה של אחרים נתן לי מוטיבציה להתגייס בעצמי לתפקידי לחימה", סיפר. "גיליתי המון דברים על מורשת הקרב של צה"ל שלא ידעתי וזכיתי לשמוע סיפורים שלא הייתי יכול לשמוע באף מקום אחר", הוסיף.

החלום שלי הוא ללכת בדרכו ולהמשיך את המסורת ולזכות גם בשירות כזה  

בהמשך היום, תצפו במפגן אש "רטוב" של חיל השריון ושל חיל התותחנים. מפגן אש רטוב משמעו ירי באש חיה, בצורה מבוקרת ובטיחותית כמובן, הממחישה את פעולותיהם ויכולותיהם בזמן אמת של החילות. בנוסף, תלמדו על החילות והחטיבות הלוחמות השונות. "כשאתגייס לצבא, אלך בדרכו של אחי", מספר רותם, תלמיד כיתה י"ב מראשון לציון. "אחי היה לוחם בחטיבת גולני והוא הרגיש שהוא עשה את השירות הכי משמעותי שיש. החלום שלי הוא ללכת בדרכו ולהמשיך את המסורת ולזכות גם בשירות כזה".

לאחר מכן תקבלו הזדמנות חד פעמית לדבר עם לוחמים מהחטיבות השונות על מנת לשמוע על שירותם הצבאי, לדון בהתלבטויות השונות שלכם ולשאול אותם שאלות אחד-על-אחד. לאחר מכן  תיפתח בפניכם האפשרות להסתובב בין ביתני החילות והיחידות השונות בצה"ל ולא רק בחילות הלוחמים. 

נועה, תלמידת תיכון מקריית מוצקין, סיפרה שהיום בעקבות לוחמים הציג בפניה המון תפקידים שלא הכירה לפני כן. "דיברתי עם חיילות מחילות שונים וקיבלתי הסברים על התפקידים השונים ממקור אובייקטיבי", סיפרה. "הצלחתי לעשות קצת סדר בבלאגן והחלטתי שתחום התקשוב יכול להיות מעניין מאוד להשתלב בו", ציינה.

במיצג החילות יחכו לכם נציגים של מערך ההגנה האווירית, חיל השריון, זרוע הים, חיל הרפואה, חיל משאבי האנוש, חיל החינוך והנוער, חיל הטכנולוגיה והאחזקה, חטיבת נח"ל, חיל ההנדסה הקרבית, חיל האיסוף הקרבי, חטיבת גולני, חיל התותחנים, חטיבת כפיר, גדוד קרקל, חטיבת גבעתי, חטיבת הצנחנים, חיל המשטרה הצבאית ועוד. נצלו את היום על מנת לשאול וללמוד על כלל התפקידים המוצעים לכם!

 

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

10 עובדות מפתיעות על צה"ל
כל מה שצריך לדעת על התכנית הרב שנתית של צה"ל